Çukur dizisinin konusu nedir?Çukur hakkında, çukur dizisi hakkında söylenebilecek o kadar çok şey, öyle durumlar var ki insanların neden bu diziyi bu kadar ilgiyle izledikleri anlaşılıyor.Koçovalılar’ın asi,rockçı çocuğu Çukur Yamaç evden kaçar, kendi hayatını yaşarken hayatının aşkı Sena ile tanışır ve evlenir. Bu durumlar yaşanırken Kahraman Koçovalı’nın ölüm haberi gelir ve hikayemiz tam olarak bu noktada başlar. Yamaç ait olduğu yere yani Çukur a dönmüştür.

Abisini vuranın kim olduğunu bulmasına karşın ona hemen zarar vermek hiç kolay olmayacaktır. Ama net olan bir şey varsa o da artık Çukur Yamaç evine dönmüştür. Gelelim Salih Koçovalı’ya namı değer Vartolu Sadettin.Kahraman’ın ölümüne sebep olan Vartolu aslında Çukurun ve Koçovalılar’ın babası İdris Koçovalı’nın bir diğer oğludur. Bu durum ortaya çıktığında herkes yıkılsa da ikinci sezonda Salih, Koçovalılar’ın çalışanına olan aşkı ve vicdan azabı sebebi ile eski ve gerçek kimliğine döner ve Yamaç ile iş birliği yapmaya karar verir. Bunun sebebi karısını kaçıran Kara Kuzular olmasına karşın Koçovalılar artık çok güçsüzdür.

Kara Kuzular eve öyle bir baskın yapıyor ki aileyi paramparça ediyor demek mümkün olur. Ta ki hapiste olan Cumali Koçovalı bir yolunu bulup hapisten çıkana kadar. Bir diğer kardeş olan Selim Koçovalı da Çukur a geri dönünce ekip tamamlandı diyebiliriz.Cumali,Selim,Yamaç ve Salih Koçovalı artık hazır duruma gelmiştir ve Çukurda bulunan dostlarından eski ahbaplardan yardım eli isterler.Çukur sakinleri başta yüz çevirseler bile sonradan destek olurlar ve Çukuru almaya karar verirler. Yaralarını yavaş yavaş saran Koçovalı lar Kara Kuzulara karşı gelmeye karar verir.Ama Kara Kuzuların başları Çeto ve Mahsun varken ve onların yüzlerce kişilik arkası varken bu durum hiç kolay olmayacaktır. Bu durumu anlayan Yamaç kaleyi içten fethetmeye karar verir ve yavaş yavaş planlar yapmaya başlar.

Kara Kuzulardan kendine bir köstebek edinen Yamaç ın işi artık daha kolaydır. İçerden biri alıp kaleyi içten fethedecektir.Ama Kara Kuzular bunun farkına da varır ve o köstebeği yani Ersoy u bulup öldürürler. Bu durumlar ile karşı karşıya kalmışken Yamaç Koçovalı bir darbe de sağ kolum dediği Metin den yer Metin i küçük oğlu ile tehdit eden Kara Kuzular istediğine ulaşır ve Metin Yamacı vurur. Yamaç hastaneden çıktıktan bir süre sonra Metin dayanamayıp kafasına sıkacak iken Yamaç onu affeder ve Kara Kuzular karşısında yıkılmadan ayakta durmaya devam ederler. Çukur da daha neler olacağı tam olarak kestirilmese de bizi heyecanlı bölümlerin beklediği kesin.

Sizce çukur yeni bölümde bizi neler bekliyor?

önceki yazı önceki yazımızda « makelemiz var.

Admin
Makale Yazarı :
heart 37
Yazı kategorisi : Genel
yorum yorum yok
Etiketler


Çukur dizisinin konusu nedir? İle Benzer Sohbet YazılarıÇukur dizisinin konusu nedir? yazına yapılan yorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

cep sohbet