Nasıl Başarılı Bir Youtuber Olabilirim ? – İşte Sizin için TavsiyelerYoutube, dünyanın en popüler video paylaşım sitelerinin içinde yer alıyor. Başarılı Youtuber olmak için aşağıdaki tavsiyeleri inceleyin. Çevrenizdeki kişiler Youtube kanalı açıp düzenli şekilde video yükleseniz bile başarısız olacağını söyleyebilir. İlgilendiğiniz konuları duyurmak ve izleyici kitlesi oluşturmak için, Youtube kanalı açabilirsiniz.

Moralinizi Bozmayın

Youtube kanalı oluşturmak için öncelikle moralinizin iyi olması gerekiyor. İlgi alanınız olmalı. Belirli hedef kitleniz olmalı. Kişiler sizin videolarınızı neden izlemeli? Videolarınızı bir şekilde içinde merak uyandırarak videolarınızı izletmeyi başarmalısınız.

Video Yayımlama Süresi

Moraliniz yerindeyse hedef kitle, ilgi alanı ve izleyici çekme gibi sorunları hallettiyseniz videolarınızı ne zaman çekeceğinizi belirlemelisiniz. Bu durumu en kolay bir takvim oluşturmaktır.

Youtube Kanal Tasarımı

Kanalınızın tasarımı, izleyiciler tarafından incelenir. Videoların içeriği ve yüklenme süreleri de dikkate alınır. Kanalınıza ait logo, kapak resmi, kanalın rengini tasarlayın. Videolarınızı özenle çekmeli ve montajını kanalınızın tasarımına göre yapabilirsiniz.

Kanalınızı Tanıtın

Youtube kanalınızı oluşturdunuz. Tasarımını yaptınız. Videolar paylaşıyorsunuz. Youtube kanalınız için reklam vererek, tanıtabilirsiniz. Blog ve forum sitelerinde kanalıma abone olun diye yazı doldurmanıza gerek yok.

Sosyal medya platformlarında sayfa veya gruplar kullanarak paylaşım yapabilirsiniz. Sosyal medyada reklam verebilirsiniz.

Youtube’den Kazanç Sağlama

Gün geçtikçe neredeyse her gün Youtube’de kanal açılıyor. Eski zamanla bugünün zamanını karşılaştırıyorsanız, para kazanmak zor. İzlenme süresi, beğenme, abone olma gibi şartlar bulunuyor.

Satış ortaklığı, ürün tanıtımları, Google harici reklamlar, izleyici yardımları (bağış), konuşma etkinlikleriyle para kazanabilirsiniz.

önceki yazı önceki yazımızda « makelemiz var.

Admin
Makale Yazarı :
heart 44
Etiketler


Nasıl Başarılı Bir Youtuber Olabilirim ? – İşte Sizin için Tavsiyeler İle Benzer Sohbet YazılarıNasıl Başarılı Bir Youtuber Olabilirim ? – İşte Sizin için Tavsiyeler yazına yapılan yorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

cep sohbet