Sohbet Sitelerine Genel Bakış ve Analizler

Günümüzün belki de en önemli sorunlarından birisi de insanların gittikçe yalnızlaşması ve diğer bireylerle olan ilişkilerinin zayıflayarak bitme noktasına gelmesi. Çünkü gelişen teknoloji ve artan olanaklar nedeniyle insanlar artık yüzyüze muhabbet ve dostane sohbetleri bir kenara bırakarak, sanal sohbet ortamlarında ve diğer sosyal paylaşım sitelerinde vakit geçirmeye başlamışlardır. İnternetin bilinçsiz olarak kullanılması nedeniyle manevi değerler ve insani hasletler tozlu raflarda yerini almış, eşler birbirlerine, çocuklar anne ve babalarına zaman ayıramaz olmuş, bu nedenle birbirinden kopuk halde yaşayan, birbirine saygı ve sevgi beslemeyen bir güruh peydah olmuştur. Bir zamanlar batı dünyasının emperyalist ve siyonist beyinlerinin Türk milletine vermek istediği zarar, şu anda internet sayesinde mümkün hale gelmiştir. Çünkü 7'den 70'e bütün herkesin elinde kocaman akıllı mobil telefonlarla serseri mayın gibi birbirinden habersiz yaşayan parçalanmış bir toplum haline geldik. Eski zamanları hatırlarım, aile ve komşu sohbetlerinin bir ağırlığı vardı, insanlar birbirinin gözlerine bakarak canlı olarak sohbet ederlerdi. Herkes birbirinin sorun ve dertlerini dinleyerek ortak bir çözüm bulmaya çalışırdı. Yaşadığımız şu zaman içerisinde durum oldukça vahim görünüyor. Çünkü eşler birbirinden habersiz, ebeveynler çocuklarından bihaber olarak yaşamlarına devam etmeye çalışıyor. Çünkü bütün hesaplarımızı internet üzerine yapmışız. Acaba eşini veya çocuğunu karşına alıpta, herhangi bir derdin sıkıntın varmı, hayat nasıl gidiyor diyerek sevgi ile gözlerinin içine ne zaman baktın? Vakit çok geç olmadan, eyvah demeden, iş işten geçmeden bunları düşünmende fayda var.

Sohbet Odaları

Sohbet odaları, yukarıda izah etmeye çalıştığım, gündelik hayatında aradığını bulamayan, ailesinden ve sıkıntılarından kaçmak isteyenlere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Maalesef üzülerek beyan ediyorum, içinde bulunduğumuz ahval ve şerait pek de iç açıcı görünmüyor. Yüzlerce sohbet sitesi diğer insanlardan uzaklaşarak içine kapanmış bireylere hizmet etmeye devam ediyor. Yani kısaca söylemek gerekirse arz ve talep meselesinin en canlı örneği, chat siteleri içerisinde hayat bulmaktadır. Buralara takılan insanlar, içinde bulunduğu halet-i ruhiyeye göre kendisine bir nickname (rumuz) belirleyerek bu sanal dünyada yerini alıyor. Görmediği, bilmediği, tanımadığı, sesini duymadığı insanların global sohbet odaları içerisine yazdığı yazılardan bir anlam çıkarmaya çalışarak, kendisine orada bir yer açmaya, o topluma ait olmaya çalışıyor. Çünkü artık ipin ucu kaçmış, gerçek yaşamda diğer insanlardan uzaklaşılmış, bir küskünlük ve isyan duyguları içerisinde aradığı bütün değerlerin arkadaşlık siteleri içerisinde olduğuna kanaat getirilmiştir.

Mobil Chat

Akıllı telefonların hızla hayatımıza girmesi ile birlikte yalnızlık bir kader olmaktan çıkmış vaziyette. Çünkü her yere anlık olarak ulaşmak mümkün olmaktadır. Aklın ve hayalin sınırlarını elimizdeki telefonlarla sonuna kadar zorluyoruz. Bu yüzden kadın-erkek ilişkileri çağımızda yeni bir boyut kazanmıştır. Eski dönemlerde bırakın cep telefonlarını, ev telefonları bile sayılı kişilerin evinde bulunurdu. Kızlar ve erkekler kaş göz hareketleri ile anlaşıp buluşurlardı. O dönemlerde bir mahremiyet ve mahcubiyet hakimdi. Yaşadığımız şu devirde ise mahremiyet ve mahcubiyetin yerini aleniyet ve sırnaşıklık almış vaziyettedir. Kendisine bir sevgili ve arkadaş bulmak isteyen hemen herkes Mobil Chat odalarına girerek, hayalindeki sevgili ve arkadaş adayını bulabilmek için akla hayale gelmedik metodlara başvurmaktadır. /div>

Sohbet Odaları


Sohbet Odaları

Sohbet Odaları

– Chat sitesinde sizlerle birlikteyiz, Sohbet Odaları Sitesinde seviyeli sohbet etmekteyiz, chat sitesi.

Üyeliksiz sohbet odaları sitesinde sizlerle birlikteyiz amacımız burada seviyeli sohbet sitesinde chat etmekteyiz ve sizleride burada bekliyoruz insanlar normal hayatlarında bir çok problemler yaşar, vede bu problemleri kendi içlerinde cözemedikleri zaman kendilerini iç dünyasına atarlar vede sessizleşirler, vede bizlerde böyleyiz bu durum içersinde yanlız hissediyoruz kendimizi, çünkü sessizleşik insanlarla konuşmak artık dertleşmek istemiyoruz! kendimizi eve kitledik vede internet ortamı Sitelerine takıldık, vede kendimize artık Yazismali Sohbet sitesi bulduk ve burada takıldık kaldık, sonra site sahibi bizlere dediki, sizlere farklı sistem getiricem vede Resimli Sohbet Ortamı Kurduk çok güzel sistem, bayıldık avatarlara kendi resimlermizi koyabiliyoruz vede gerçekten çok iyi bir sistem olduğunu düşünüyoruz ve sizleride bunları görmeniz için bekliyoruz Türkiye’nin her bir ilinden ilçesinden bulunan kullanıcılarımızla
Skype whatshapp telefon numarası msn gibi vermek zorunda kalmadan sizlerde görüntülü şekilde sohbet edebiliceksiniz avatar resimleri yüklüye biliceksiniz bunlar kesinlikle ücretsizdir, yani slzlerin nick kayıt etmesi yeterli olacaktır, nickleriniz tek bir komutla hallede bilirsiniz nasılmı ? bilmeyenler için söylüyorum /ns register şifre mail – Örnek olarak /ns register 12354789 Duygu@duygusohbet.org şeklinde gerçek e-posta adresinizi girmek zorunda olmadan nicklerinizi kayıt edeblir vede sizlerrde Avatar resimlerinizden yararlana bilirsiniz, bizler buradayiz ve sizleri bekliyoruz.

Chat Odaları

Sizlerle birlikte en iyi şekilde sohbet odaları sitesinde beklemekteyiz, amacımız burada güzel bir sohbet sitesi kurmak vede burada güzel vakitler geçirmek istiyoruz, ve sizleride bekliyoruz Türkiye’nin her bir ilinden ilçesinden bulunan kullanıcılarımızla buada güzel sohbet etmek istermisiniz? kim bilir yeni dosltuklar yeni arkadaşlıklar belkide yeni aşklara yelken açabiliceksiniz amacımız burada sizlerle birlikte Aile ortamı Kurmak ve bunun için elimizden geleni yapıyor ve sizleride burada bekliyoruz , sizlerle birlikte bu sitemizi büyütmek vede bir yerlere getirmek için elimizden geleni yapıyoruz, fikirlerinize ihtiyacımız var bizlere fikirlerinizi sunarmısınız* mesela resimli sohbet sitesini bir arkadaşımız önerdi, vede çok beğenildi, Sizlerin destekleri sayesinde oldu daha fazlası için elimizdeki bütün imkanları kullanıyor ve burada sizleri bekliyoruz.

Sohbet Odaları

Sohbet Odaları

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir