Sohbet Sitelerine Genel Bakış ve Analizler

Günümüzün belki de en önemli sorunlarından birisi de insanların gittikçe yalnızlaşması ve diğer bireylerle olan ilişkilerinin zayıflayarak bitme noktasına gelmesi. Çünkü gelişen teknoloji ve artan olanaklar nedeniyle insanlar artık yüzyüze muhabbet ve dostane sohbetleri bir kenara bırakarak, sanal sohbet ortamlarında ve diğer sosyal paylaşım sitelerinde vakit geçirmeye başlamışlardır. İnternetin bilinçsiz olarak kullanılması nedeniyle manevi değerler ve insani hasletler tozlu raflarda yerini almış, eşler birbirlerine, çocuklar anne ve babalarına zaman ayıramaz olmuş, bu nedenle birbirinden kopuk halde yaşayan, birbirine saygı ve sevgi beslemeyen bir güruh peydah olmuştur. Bir zamanlar batı dünyasının emperyalist ve siyonist beyinlerinin Türk milletine vermek istediği zarar, şu anda internet sayesinde mümkün hale gelmiştir. Çünkü 7'den 70'e bütün herkesin elinde kocaman akıllı mobil telefonlarla serseri mayın gibi birbirinden habersiz yaşayan parçalanmış bir toplum haline geldik. Eski zamanları hatırlarım, aile ve komşu sohbetlerinin bir ağırlığı vardı, insanlar birbirinin gözlerine bakarak canlı olarak sohbet ederlerdi. Herkes birbirinin sorun ve dertlerini dinleyerek ortak bir çözüm bulmaya çalışırdı. Yaşadığımız şu zaman içerisinde durum oldukça vahim görünüyor. Çünkü eşler birbirinden habersiz, ebeveynler çocuklarından bihaber olarak yaşamlarına devam etmeye çalışıyor. Çünkü bütün hesaplarımızı internet üzerine yapmışız. Acaba eşini veya çocuğunu karşına alıpta, herhangi bir derdin sıkıntın varmı, hayat nasıl gidiyor diyerek sevgi ile gözlerinin içine ne zaman baktın? Vakit çok geç olmadan, eyvah demeden, iş işten geçmeden bunları düşünmende fayda var.

Sohbet Odaları

Sohbet odaları, yukarıda izah etmeye çalıştığım, gündelik hayatında aradığını bulamayan, ailesinden ve sıkıntılarından kaçmak isteyenlere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Maalesef üzülerek beyan ediyorum, içinde bulunduğumuz ahval ve şerait pek de iç açıcı görünmüyor. Yüzlerce sohbet sitesi diğer insanlardan uzaklaşarak içine kapanmış bireylere hizmet etmeye devam ediyor. Yani kısaca söylemek gerekirse arz ve talep meselesinin en canlı örneği, chat siteleri içerisinde hayat bulmaktadır. Buralara takılan insanlar, içinde bulunduğu halet-i ruhiyeye göre kendisine bir nickname (rumuz) belirleyerek bu sanal dünyada yerini alıyor. Görmediği, bilmediği, tanımadığı, sesini duymadığı insanların global sohbet odaları içerisine yazdığı yazılardan bir anlam çıkarmaya çalışarak, kendisine orada bir yer açmaya, o topluma ait olmaya çalışıyor. Çünkü artık ipin ucu kaçmış, gerçek yaşamda diğer insanlardan uzaklaşılmış, bir küskünlük ve isyan duyguları içerisinde aradığı bütün değerlerin arkadaşlık siteleri içerisinde olduğuna kanaat getirilmiştir.

Mobil Chat

Akıllı telefonların hızla hayatımıza girmesi ile birlikte yalnızlık bir kader olmaktan çıkmış vaziyette. Çünkü her yere anlık olarak ulaşmak mümkün olmaktadır. Aklın ve hayalin sınırlarını elimizdeki telefonlarla sonuna kadar zorluyoruz. Bu yüzden kadın-erkek ilişkileri çağımızda yeni bir boyut kazanmıştır. Eski dönemlerde bırakın cep telefonlarını, ev telefonları bile sayılı kişilerin evinde bulunurdu. Kızlar ve erkekler kaş göz hareketleri ile anlaşıp buluşurlardı. O dönemlerde bir mahremiyet ve mahcubiyet hakimdi. Yaşadığımız şu devirde ise mahremiyet ve mahcubiyetin yerini aleniyet ve sırnaşıklık almış vaziyettedir. Kendisine bir sevgili ve arkadaş bulmak isteyen hemen herkes Mobil Chat odalarına girerek, hayalindeki sevgili ve arkadaş adayını bulabilmek için akla hayale gelmedik metodlara başvurmaktadır. /div>

Aksaray Sohbet Ortamı


Aksaray Sohbet Ortamı

Aksaray Sohbet Ortamı

– Seviyeli Chat Sitesi olmakla birlikte bütün hemşerilerimizi Aksaray Sohbet Ortamı Sitesine davet etmek istiyorum.

Sizlerde en iyi şekilde chat sohbet odaları sitesinde beklenmektesinz, bizler en iyi sohbet odaları kurduk ve sizleride aramızda görmek bizleri çok mutlu edicektir, vede en iyi şekilde bütün sistemimizi kurduk sizleride aramızda görmek isteriz, bugün yine bir şehir makalesi ile sizleri karşılamak istedim, bugün kendi memleketim olan, Aksaray tanıtmak istiyorum Sizlere Aksaray Türkiye’nin İç anadolu bölgesinde bulunan gerçekten çok güzel şehirlerden birisidir ve sizlerinde ziyaretlerini beklemekte, Tarihi olsun kültürleri olsun çok iyi gezilicek alanlardan birisidir mutlaka tatil yapmak için kafa dinlemek için gitmek istersiniz ya, heh, Aksaray Tam o biçilmiş kafdan, müthiş yerleri gezilicek görülcek o kadar güzel yerleri varki mesela, Aksaray Tarihi yerler Saratli Kirkgöz + Somuncu Baba Türbesi + Eğri Minare (Kızıl Minare) + Cıncıklı Cami + Nora Antik Kenti + Acemhöyük + ve bir çok güzel yerleri var ama unuttuğum için malesef, yazamadım, 🙁 peki bu güzel şehrimiz olan Aksaray Nüfusu kaç geçtiğimiz yıllara göre : 9.768 artmış 412.172 olmuştur ve bu nüfus yapılan araştırmalara göre ise : 204.792 erkek ve 207.380 kadından oluşmaktadır yüzde olarak ise: %49,69 erkek, %50,31 kadın olarak bilinmektedir, aksaray gerçekten çok güzel vede çok iyi bir şehrimizdir ucuzluğuyla bilinmekte, ve herkesi burada beklemekteyiz, Aksaray Hakkında bildiklerimiz bu kadar şimdi sizleri Chat Sohbet Odaları Sitemize davet etmek istiyorum.

Aksaray Sohbet Odaları

Kaliteli chat? güzel bir sohbet sitesi huzurla Muhabbet edelim diyosanız burada sizleri beklemekteyiz öncelikle makaleme tekrardan hoş geldiniz bizler burada Aile ortamı Kuruyoruz ve sizleride aramızda görmek istiyoruz Türkiye’nin her bir ilinden ilçesinden bulunan kullanıcılarımızla buradayız! özellikle iç anadolu bölgesinde bulunan kullanıcılarımızla birlikteyiz, kim bilir burada reel dostluklar arkadaşlıklar belkide yeni aşklara yelken açabiliceksiniz, Sanal Sohbet Siteleri genellike bu tarz şeylerle duyurulmuştur insanlar tanışıyorlar dostluklar oluşuyor, vede bayan bay kişiler evleniyor, yada sözleniyor, haydi gelin güzel bir sohbet edelim, vede çayımızı içerken Radyo da çalan müzikleri dinliyelim, Mobil sohbet Sayesinde bir çok akıllı cep telefonlarınızdan tabletlerinizden bilgisayalarınızdan hızlı güvenilir bir biçimde giriş yapabilirsiniz, ALLAH’A Emanet olun.

Aksaray Sohbet Ortamı

Aksaray Sohbet Ortamı

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir