Sohbet Sitelerine Genel Bakış ve Analizler

Günümüzün belki de en önemli sorunlarından birisi de insanların gittikçe yalnızlaşması ve diğer bireylerle olan ilişkilerinin zayıflayarak bitme noktasına gelmesi. Çünkü gelişen teknoloji ve artan olanaklar nedeniyle insanlar artık yüzyüze muhabbet ve dostane sohbetleri bir kenara bırakarak, sanal sohbet ortamlarında ve diğer sosyal paylaşım sitelerinde vakit geçirmeye başlamışlardır. İnternetin bilinçsiz olarak kullanılması nedeniyle manevi değerler ve insani hasletler tozlu raflarda yerini almış, eşler birbirlerine, çocuklar anne ve babalarına zaman ayıramaz olmuş, bu nedenle birbirinden kopuk halde yaşayan, birbirine saygı ve sevgi beslemeyen bir güruh peydah olmuştur. Bir zamanlar batı dünyasının emperyalist ve siyonist beyinlerinin Türk milletine vermek istediği zarar, şu anda internet sayesinde mümkün hale gelmiştir. Çünkü 7'den 70'e bütün herkesin elinde kocaman akıllı mobil telefonlarla serseri mayın gibi birbirinden habersiz yaşayan parçalanmış bir toplum haline geldik. Eski zamanları hatırlarım, aile ve komşu sohbetlerinin bir ağırlığı vardı, insanlar birbirinin gözlerine bakarak canlı olarak sohbet ederlerdi. Herkes birbirinin sorun ve dertlerini dinleyerek ortak bir çözüm bulmaya çalışırdı. Yaşadığımız şu zaman içerisinde durum oldukça vahim görünüyor. Çünkü eşler birbirinden habersiz, ebeveynler çocuklarından bihaber olarak yaşamlarına devam etmeye çalışıyor. Çünkü bütün hesaplarımızı internet üzerine yapmışız. Acaba eşini veya çocuğunu karşına alıpta, herhangi bir derdin sıkıntın varmı, hayat nasıl gidiyor diyerek sevgi ile gözlerinin içine ne zaman baktın? Vakit çok geç olmadan, eyvah demeden, iş işten geçmeden bunları düşünmende fayda var.

Sohbet Odaları

Sohbet odaları, yukarıda izah etmeye çalıştığım, gündelik hayatında aradığını bulamayan, ailesinden ve sıkıntılarından kaçmak isteyenlere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Maalesef üzülerek beyan ediyorum, içinde bulunduğumuz ahval ve şerait pek de iç açıcı görünmüyor. Yüzlerce sohbet sitesi diğer insanlardan uzaklaşarak içine kapanmış bireylere hizmet etmeye devam ediyor. Yani kısaca söylemek gerekirse arz ve talep meselesinin en canlı örneği, chat siteleri içerisinde hayat bulmaktadır. Buralara takılan insanlar, içinde bulunduğu halet-i ruhiyeye göre kendisine bir nickname (rumuz) belirleyerek bu sanal dünyada yerini alıyor. Görmediği, bilmediği, tanımadığı, sesini duymadığı insanların global sohbet odaları içerisine yazdığı yazılardan bir anlam çıkarmaya çalışarak, kendisine orada bir yer açmaya, o topluma ait olmaya çalışıyor. Çünkü artık ipin ucu kaçmış, gerçek yaşamda diğer insanlardan uzaklaşılmış, bir küskünlük ve isyan duyguları içerisinde aradığı bütün değerlerin arkadaşlık siteleri içerisinde olduğuna kanaat getirilmiştir.

Mobil Chat

Akıllı telefonların hızla hayatımıza girmesi ile birlikte yalnızlık bir kader olmaktan çıkmış vaziyette. Çünkü her yere anlık olarak ulaşmak mümkün olmaktadır. Aklın ve hayalin sınırlarını elimizdeki telefonlarla sonuna kadar zorluyoruz. Bu yüzden kadın-erkek ilişkileri çağımızda yeni bir boyut kazanmıştır. Eski dönemlerde bırakın cep telefonlarını, ev telefonları bile sayılı kişilerin evinde bulunurdu. Kızlar ve erkekler kaş göz hareketleri ile anlaşıp buluşurlardı. O dönemlerde bir mahremiyet ve mahcubiyet hakimdi. Yaşadığımız şu devirde ise mahremiyet ve mahcubiyetin yerini aleniyet ve sırnaşıklık almış vaziyettedir. Kendisine bir sevgili ve arkadaş bulmak isteyen hemen herkes Mobil Chat odalarına girerek, hayalindeki sevgili ve arkadaş adayını bulabilmek için akla hayale gelmedik metodlara başvurmaktadır. /div>

Canlı Sohbet Sitesi


Canlı Sohbet Sitesi

Canlı Sohbet Sitesi

– Bedava Sohbet Odaları sitesi sizler için açılmıştır en iyi şekilde kaliteli sohbet et, ve sizlerle birlikteyiz,

Siz değerli kullanıcılarımıza ücretsiz olarak hizmet vermeye devam ediyoruz, https://www.duygusohbet.org/sohbet giriş yaptığınız zaman Görüntülü hizmetimiz şuanda ara verildi sesli’de ama en kısa süreç içersinde aktif olacaktır, şuan lık avatar resim koya bilirsiniz, ve bunu ücretsiz olarak yapabilmeniz için Rumuz/Nick kayıt oluşması gerekmekte, bunun için ise, Bulunduğunuz Mirc veya, web sohbet giriş veya’da Mobil den giriş yapıyorsanız şayet, nick/Rumuz kayıt etmeniz gerekmekte, o komut ise çok basit, /ns register şifre mail dediğiniz zaman otomatik şifreniz kayıt olacaktır çıkış yapıp tekrar girmeniz yeterli olacak sistem sizi tanıyacak vede, resim koya biliceksiniz, https://www.duygusohbet.org/bedava-sohbet/  sistem otomatik sizleri siteden uzaklaştırır, vede devamı durumunda bütün ip adresleriniz yasaklanıcaktır, ve sistem tarafından ban yemenize neden olacak, bunun olmasını tabi istemiyoruz, ama sizlerde lütfen kurallarımıza uyun, bizler burada sizleri bekliyor olacağız, sizlerin gerçekten çok desteklerine ihtiyacımız var destekten kastım kesinlikle sizlerden ücret talep etmiyoruz sadece akıl akıldan üstündür mantığıyla yola çıktık ve fikirleriniz bizler için çok önemli, haydi gelin fikirlerinizi bizlerle paylaşın, vede chat sohbet odaları sitesinde sizlerde üyelik derdi olmadan, ücret ödemeden kaliteli keyifli bir sohbet sitesinde tadını çıkartın.

Canlı Sohbet Odaları

insanlar kendilerine düzgün mekan arıyorlar, haliyle küfür veya tahrik edici sözlerden rahatsız olanlarımızda var, kimi ise küfürü sever, gerek yok bizler kaliteli olalım en iyisi olalım diye uğraşıyoruz vede uğraşmaya devam ediceğiz, amacımız burada insanlar Seviyeli sohbet Etsinler, Türkiye’nin her bir ilinden ilçesinden bulunan kullanıcılarımız burada sizleri beklemekte, haydi gelin en iyi şekilde bedava sohbet sitesi sağlıyalım ve sizleri aramızda görmek isteriz, kim bilir yeni dostluklar yeni arkadaşlıklar belkide yeni aşklara yelken açabilirsiniz, amacımız sadece Chat Yapmak ve bunun için elimizden geleni yapıyoruz,
Mobil Sohbet Sayesinde bir çok akıllı cep telefonlarınızdan giriş yapabilirsiniz, Radyo dinliye bilir oyun kanallarımızda oyunlar oynuya bilirsiniz, ALLAH’A Emanet olun.

Canlı Sohbet Sitesi

Canlı Sohbet Sitesi

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir