Sohbet Sitelerine Genel Bakış ve Analizler

Günümüzün belki de en önemli sorunlarından birisi de insanların gittikçe yalnızlaşması ve diğer bireylerle olan ilişkilerinin zayıflayarak bitme noktasına gelmesi. Çünkü gelişen teknoloji ve artan olanaklar nedeniyle insanlar artık yüzyüze muhabbet ve dostane sohbetleri bir kenara bırakarak, sanal sohbet ortamlarında ve diğer sosyal paylaşım sitelerinde vakit geçirmeye başlamışlardır. İnternetin bilinçsiz olarak kullanılması nedeniyle manevi değerler ve insani hasletler tozlu raflarda yerini almış, eşler birbirlerine, çocuklar anne ve babalarına zaman ayıramaz olmuş, bu nedenle birbirinden kopuk halde yaşayan, birbirine saygı ve sevgi beslemeyen bir güruh peydah olmuştur. Bir zamanlar batı dünyasının emperyalist ve siyonist beyinlerinin Türk milletine vermek istediği zarar, şu anda internet sayesinde mümkün hale gelmiştir. Çünkü 7'den 70'e bütün herkesin elinde kocaman akıllı mobil telefonlarla serseri mayın gibi birbirinden habersiz yaşayan parçalanmış bir toplum haline geldik. Eski zamanları hatırlarım, aile ve komşu sohbetlerinin bir ağırlığı vardı, insanlar birbirinin gözlerine bakarak canlı olarak sohbet ederlerdi. Herkes birbirinin sorun ve dertlerini dinleyerek ortak bir çözüm bulmaya çalışırdı. Yaşadığımız şu zaman içerisinde durum oldukça vahim görünüyor. Çünkü eşler birbirinden habersiz, ebeveynler çocuklarından bihaber olarak yaşamlarına devam etmeye çalışıyor. Çünkü bütün hesaplarımızı internet üzerine yapmışız. Acaba eşini veya çocuğunu karşına alıpta, herhangi bir derdin sıkıntın varmı, hayat nasıl gidiyor diyerek sevgi ile gözlerinin içine ne zaman baktın? Vakit çok geç olmadan, eyvah demeden, iş işten geçmeden bunları düşünmende fayda var.

Sohbet Odaları

Sohbet odaları, yukarıda izah etmeye çalıştığım, gündelik hayatında aradığını bulamayan, ailesinden ve sıkıntılarından kaçmak isteyenlere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Maalesef üzülerek beyan ediyorum, içinde bulunduğumuz ahval ve şerait pek de iç açıcı görünmüyor. Yüzlerce sohbet sitesi diğer insanlardan uzaklaşarak içine kapanmış bireylere hizmet etmeye devam ediyor. Yani kısaca söylemek gerekirse arz ve talep meselesinin en canlı örneği, chat siteleri içerisinde hayat bulmaktadır. Buralara takılan insanlar, içinde bulunduğu halet-i ruhiyeye göre kendisine bir nickname (rumuz) belirleyerek bu sanal dünyada yerini alıyor. Görmediği, bilmediği, tanımadığı, sesini duymadığı insanların global sohbet odaları içerisine yazdığı yazılardan bir anlam çıkarmaya çalışarak, kendisine orada bir yer açmaya, o topluma ait olmaya çalışıyor. Çünkü artık ipin ucu kaçmış, gerçek yaşamda diğer insanlardan uzaklaşılmış, bir küskünlük ve isyan duyguları içerisinde aradığı bütün değerlerin arkadaşlık siteleri içerisinde olduğuna kanaat getirilmiştir.

Mobil Chat

Akıllı telefonların hızla hayatımıza girmesi ile birlikte yalnızlık bir kader olmaktan çıkmış vaziyette. Çünkü her yere anlık olarak ulaşmak mümkün olmaktadır. Aklın ve hayalin sınırlarını elimizdeki telefonlarla sonuna kadar zorluyoruz. Bu yüzden kadın-erkek ilişkileri çağımızda yeni bir boyut kazanmıştır. Eski dönemlerde bırakın cep telefonlarını, ev telefonları bile sayılı kişilerin evinde bulunurdu. Kızlar ve erkekler kaş göz hareketleri ile anlaşıp buluşurlardı. O dönemlerde bir mahremiyet ve mahcubiyet hakimdi. Yaşadığımız şu devirde ise mahremiyet ve mahcubiyetin yerini aleniyet ve sırnaşıklık almış vaziyettedir. Kendisine bir sevgili ve arkadaş bulmak isteyen hemen herkes Mobil Chat odalarına girerek, hayalindeki sevgili ve arkadaş adayını bulabilmek için akla hayale gelmedik metodlara başvurmaktadır. /div>

Geveze Sohbet Odaları


Geveze Sohbet Odaları

Geveze Sohbet Odaları ve Chat Sitesi

Gevezelik yapan insanlar toplum tarafından pek sevilmezler ve sürekli bu durumlarından dolayı azarlanırlar. Bunun nedeni gayet açık ve nettir. Geveze insan olur olmaz her şeye laf yetiştiren, bir makineli tüfek gibi hiç susmayan bir yapıya sahiptir. Hal böyle olunca kafa dinlemek, sessizliğe bürünmek, dingin bir ortamda bulunmak isteyen insanlar sinirlenir. Gevezelik hem erkekte, hem de kadında görülebilir. Bunun için sizlere tavsiyem geveze insanlardan mümkün mertebe uzak durun, ağrımayan başınızı ağrıtmayın. Çünkü onlarla tartışma yoluna giderseniz, bir de haklı olduklarını söylerseniz vay halinize.

Geveze Sohbet Odaları Neden Açıldı?

Geveze sohbet odaları, sağlıklı toplumlar içerisinde bir at sineği edasında gezip duran, insanları stres ve sıkıntıya gark eden gevezeleri bir çatı altında toplamak, onların zulmünden insanlığı kurtarmak için açılmıştır. Burası yanlış anlaşılmasın biz de gevezelerin kara kaşına kara gözüne hasret değiliz.

Meşhur geveze.org sitesinden kaçan ya da kovulan insanlar için duygusohbet.org sitemizin bünyesinde özel geveze sohbet odası açıldı. Maksadımız tüm gevezeleri bir arada tutarak, insanlığın rahat etmesini temin etmektir.

Geveze bir insanla sohbet ederken, onu bırakıp kaçmanız, maksimum güvenlikli bir ceza evinden kaçmakla hemen hemen aynıdır. Yani kolay kaçamazsınız, çünkü artık size at sineği gibi yapışmıştır. Siz nereye giderseniz gidin peşinizi bırakmazlar.

Bazen lütfen bana yardım edin diyerek lafa başlarlar. Artık ya iş yeri ile alakalı konulardan yahut, ev ortamı ile alakalı sıkıntılarını anlatmaya çalışırlar. Fakat dürüst olmak gerekirse ben şahsen bunların ipe sapa gelmez hayatı ve ailesi hakkında sohbet etmek istemem. 

Kafanızı ütüleyen bir gevezeye rastlarsanız, önce onun neden bu kadar vırvır konuştuğunu anlamaya çalışın ve bir çözüm bulmaya çalışın. Aslında bu kişilerin bir psikologdan yahut bir din adamından destek ve tavsiye alması gerekiyor.

Gevezelik Yapan İnsanlarla Muhabbet Etmeye Çalışmak

Gevezelik yapan bir insanla asla muhabbet etmeye çalışmayın. Çünkü geveze insan artık hezeyanlarını kusmaya başlamıştır. Bolca yalan söyler ve mesnetsiz atmaya başlar, ona ayak uydurmanız mümkün görünmemektedir. Ya gevezenin zulmünü çekeceksiniz, ya da uygun bir mazeret uydurup derhal ondan şeytandan kaçar gibi kaçacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir