Sohbet Sitelerine Genel Bakış ve Analizler

Günümüzün belki de en önemli sorunlarından birisi de insanların gittikçe yalnızlaşması ve diğer bireylerle olan ilişkilerinin zayıflayarak bitme noktasına gelmesi. Çünkü gelişen teknoloji ve artan olanaklar nedeniyle insanlar artık yüzyüze muhabbet ve dostane sohbetleri bir kenara bırakarak, sanal sohbet ortamlarında ve diğer sosyal paylaşım sitelerinde vakit geçirmeye başlamışlardır. İnternetin bilinçsiz olarak kullanılması nedeniyle manevi değerler ve insani hasletler tozlu raflarda yerini almış, eşler birbirlerine, çocuklar anne ve babalarına zaman ayıramaz olmuş, bu nedenle birbirinden kopuk halde yaşayan, birbirine saygı ve sevgi beslemeyen bir güruh peydah olmuştur. Bir zamanlar batı dünyasının emperyalist ve siyonist beyinlerinin Türk milletine vermek istediği zarar, şu anda internet sayesinde mümkün hale gelmiştir. Çünkü 7'den 70'e bütün herkesin elinde kocaman akıllı mobil telefonlarla serseri mayın gibi birbirinden habersiz yaşayan parçalanmış bir toplum haline geldik. Eski zamanları hatırlarım, aile ve komşu sohbetlerinin bir ağırlığı vardı, insanlar birbirinin gözlerine bakarak canlı olarak sohbet ederlerdi. Herkes birbirinin sorun ve dertlerini dinleyerek ortak bir çözüm bulmaya çalışırdı. Yaşadığımız şu zaman içerisinde durum oldukça vahim görünüyor. Çünkü eşler birbirinden habersiz, ebeveynler çocuklarından bihaber olarak yaşamlarına devam etmeye çalışıyor. Çünkü bütün hesaplarımızı internet üzerine yapmışız. Acaba eşini veya çocuğunu karşına alıpta, herhangi bir derdin sıkıntın varmı, hayat nasıl gidiyor diyerek sevgi ile gözlerinin içine ne zaman baktın? Vakit çok geç olmadan, eyvah demeden, iş işten geçmeden bunları düşünmende fayda var.

Sohbet Odaları

Sohbet odaları, yukarıda izah etmeye çalıştığım, gündelik hayatında aradığını bulamayan, ailesinden ve sıkıntılarından kaçmak isteyenlere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Maalesef üzülerek beyan ediyorum, içinde bulunduğumuz ahval ve şerait pek de iç açıcı görünmüyor. Yüzlerce sohbet sitesi diğer insanlardan uzaklaşarak içine kapanmış bireylere hizmet etmeye devam ediyor. Yani kısaca söylemek gerekirse arz ve talep meselesinin en canlı örneği, chat siteleri içerisinde hayat bulmaktadır. Buralara takılan insanlar, içinde bulunduğu halet-i ruhiyeye göre kendisine bir nickname (rumuz) belirleyerek bu sanal dünyada yerini alıyor. Görmediği, bilmediği, tanımadığı, sesini duymadığı insanların global sohbet odaları içerisine yazdığı yazılardan bir anlam çıkarmaya çalışarak, kendisine orada bir yer açmaya, o topluma ait olmaya çalışıyor. Çünkü artık ipin ucu kaçmış, gerçek yaşamda diğer insanlardan uzaklaşılmış, bir küskünlük ve isyan duyguları içerisinde aradığı bütün değerlerin arkadaşlık siteleri içerisinde olduğuna kanaat getirilmiştir.

Mobil Chat

Akıllı telefonların hızla hayatımıza girmesi ile birlikte yalnızlık bir kader olmaktan çıkmış vaziyette. Çünkü her yere anlık olarak ulaşmak mümkün olmaktadır. Aklın ve hayalin sınırlarını elimizdeki telefonlarla sonuna kadar zorluyoruz. Bu yüzden kadın-erkek ilişkileri çağımızda yeni bir boyut kazanmıştır. Eski dönemlerde bırakın cep telefonlarını, ev telefonları bile sayılı kişilerin evinde bulunurdu. Kızlar ve erkekler kaş göz hareketleri ile anlaşıp buluşurlardı. O dönemlerde bir mahremiyet ve mahcubiyet hakimdi. Yaşadığımız şu devirde ise mahremiyet ve mahcubiyetin yerini aleniyet ve sırnaşıklık almış vaziyettedir. Kendisine bir sevgili ve arkadaş bulmak isteyen hemen herkes Mobil Chat odalarına girerek, hayalindeki sevgili ve arkadaş adayını bulabilmek için akla hayale gelmedik metodlara başvurmaktadır. /div>

Gurbet Sohbet


Gurbet Sohbet

Gurbet Sohbet

Türkiye Chat Odaları sitesine hoş geldin bedava sohbet etmek istersen buradayız, Almanya Hollanda Belçika Sohbet Odaları sizlerle.

Avrupa ülkesinde yaşayan Türk halkımızın memleket ve vatan hasretini gidermek için Gurbet Sohbet sitesi kurduk.
Köylerden şehirlere göçün yoğun biçimde yaşandığı 1960’lı yılların Türk insanı, önlerine açılan Avrupa kapısını
aralayarak ikinci bir göçle Almanya’ya gider. Birincisi ne kadar zor ve sancılı olsa da ikincisi kadar ağır gelmez
onlara. Her şeyi geride bırakıp yeni bir dünyaya adım atmak öncelikle özlemle, hasretle bütünleşir.
Almanya’daki Türk varlığı çok öncesine, öğrenim için Almanya’ya giden öğrencilere dayanır ancak her iki
milletin toplumsal anlamda ilk karşılaşması iki ülke arasında

31 Ekim 1961’de imzalanan iş gücü
anlaşmasıyla başlar. Bu tarih Türk işçilerinin yeni umutlara yelken açtığı bir zaman dilimi olmakla birlikte
yepyeni, daha o güne kadar karşılaşmadıkları sorunlarla yüzleşmeleri gereken bir tarih olacaktır. Türklerin
Almanya’ya gittikten sonra yaşamış oldukları sorunları genel olarak değil kuşaklara göre gruplandırarak
incelemek yerinde olacaktır; çünkü birinci kuşakla ikinci kuşak arasında ve diğer kuşakların da kendi
aralarında birçok farklılık bulunmaktadır. Almanya’ya ilk giden birinci nesil Türk işçileri misafir işçi olarak
adlandırılır, çünkü bir süre çalıştıktan sonra memleketlerine geri dönecekleri düşünülmektedir. Oysa bugün
itibariyle onların Almanya’daki varlığı 55 yılını doldurmaktadır ve geri dönmeye de hiç niyetleri yoktur. Bu
çalışmada, Türkiye’deki akrabalarının “Almancı” biçiminde hitap ettiği Almanya’daki Türklerin sorunları
nesiller arasındaki farklılıklar gözetlenerek ele alınmıştır.

Gurbet Sohbet Ortamı

Chat Odaları Uzun yıllar önce kendi memleketini ve vatanını bırakmak zorunda kalan bir çok Gurbetçi Türk halkımız bulunmakta ve bu Türk halkımız yıllardan beridir buram buram kokan memleket hasretini gidermek için ve kendi Türk örf adetlerini devam etirmek için Türkiye’nin Avrupa ülkelerine gurbetçi vatandaşlarımızın bedava katılıp burada güzel zamanlar geçirmek için Gurbet Chat Odaları kanalı kurduk ve bu global kanallarda bütün gurbette yaşayan Türk halkımıza özel olarak kurulmuştur dilerseniz sizlerde bir kere olsun bu güzel sitemizi ziyaret edin, Kaliteli ve güvenli olan ve tamamen ücretsiz ve üyelik siz olan bu sitemize hemen katılın sende burada Türk halkınla içli dışlı ol.

Gurbet Sohbet

Gurbet Sohbet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir