Sohbet Sitelerine Genel Bakış ve Analizler

Günümüzün belki de en önemli sorunlarından birisi de insanların gittikçe yalnızlaşması ve diğer bireylerle olan ilişkilerinin zayıflayarak bitme noktasına gelmesi. Çünkü gelişen teknoloji ve artan olanaklar nedeniyle insanlar artık yüzyüze muhabbet ve dostane sohbetleri bir kenara bırakarak, sanal sohbet ortamlarında ve diğer sosyal paylaşım sitelerinde vakit geçirmeye başlamışlardır. İnternetin bilinçsiz olarak kullanılması nedeniyle manevi değerler ve insani hasletler tozlu raflarda yerini almış, eşler birbirlerine, çocuklar anne ve babalarına zaman ayıramaz olmuş, bu nedenle birbirinden kopuk halde yaşayan, birbirine saygı ve sevgi beslemeyen bir güruh peydah olmuştur. Bir zamanlar batı dünyasının emperyalist ve siyonist beyinlerinin Türk milletine vermek istediği zarar, şu anda internet sayesinde mümkün hale gelmiştir. Çünkü 7'den 70'e bütün herkesin elinde kocaman akıllı mobil telefonlarla serseri mayın gibi birbirinden habersiz yaşayan parçalanmış bir toplum haline geldik. Eski zamanları hatırlarım, aile ve komşu sohbetlerinin bir ağırlığı vardı, insanlar birbirinin gözlerine bakarak canlı olarak sohbet ederlerdi. Herkes birbirinin sorun ve dertlerini dinleyerek ortak bir çözüm bulmaya çalışırdı. Yaşadığımız şu zaman içerisinde durum oldukça vahim görünüyor. Çünkü eşler birbirinden habersiz, ebeveynler çocuklarından bihaber olarak yaşamlarına devam etmeye çalışıyor. Çünkü bütün hesaplarımızı internet üzerine yapmışız. Acaba eşini veya çocuğunu karşına alıpta, herhangi bir derdin sıkıntın varmı, hayat nasıl gidiyor diyerek sevgi ile gözlerinin içine ne zaman baktın? Vakit çok geç olmadan, eyvah demeden, iş işten geçmeden bunları düşünmende fayda var.

Sohbet Odaları

Sohbet odaları, yukarıda izah etmeye çalıştığım, gündelik hayatında aradığını bulamayan, ailesinden ve sıkıntılarından kaçmak isteyenlere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Maalesef üzülerek beyan ediyorum, içinde bulunduğumuz ahval ve şerait pek de iç açıcı görünmüyor. Yüzlerce sohbet sitesi diğer insanlardan uzaklaşarak içine kapanmış bireylere hizmet etmeye devam ediyor. Yani kısaca söylemek gerekirse arz ve talep meselesinin en canlı örneği, chat siteleri içerisinde hayat bulmaktadır. Buralara takılan insanlar, içinde bulunduğu halet-i ruhiyeye göre kendisine bir nickname (rumuz) belirleyerek bu sanal dünyada yerini alıyor. Görmediği, bilmediği, tanımadığı, sesini duymadığı insanların global sohbet odaları içerisine yazdığı yazılardan bir anlam çıkarmaya çalışarak, kendisine orada bir yer açmaya, o topluma ait olmaya çalışıyor. Çünkü artık ipin ucu kaçmış, gerçek yaşamda diğer insanlardan uzaklaşılmış, bir küskünlük ve isyan duyguları içerisinde aradığı bütün değerlerin arkadaşlık siteleri içerisinde olduğuna kanaat getirilmiştir.

Mobil Chat

Akıllı telefonların hızla hayatımıza girmesi ile birlikte yalnızlık bir kader olmaktan çıkmış vaziyette. Çünkü her yere anlık olarak ulaşmak mümkün olmaktadır. Aklın ve hayalin sınırlarını elimizdeki telefonlarla sonuna kadar zorluyoruz. Bu yüzden kadın-erkek ilişkileri çağımızda yeni bir boyut kazanmıştır. Eski dönemlerde bırakın cep telefonlarını, ev telefonları bile sayılı kişilerin evinde bulunurdu. Kızlar ve erkekler kaş göz hareketleri ile anlaşıp buluşurlardı. O dönemlerde bir mahremiyet ve mahcubiyet hakimdi. Yaşadığımız şu devirde ise mahremiyet ve mahcubiyetin yerini aleniyet ve sırnaşıklık almış vaziyettedir. Kendisine bir sevgili ve arkadaş bulmak isteyen hemen herkes Mobil Chat odalarına girerek, hayalindeki sevgili ve arkadaş adayını bulabilmek için akla hayale gelmedik metodlara başvurmaktadır. /div>

Kocaeli Sohbet Odaları


Kocaeli Sohbet Odaları

Kocaeli Sohbet Odaları

– Seviyeli sohbet sitesi olan, Duygu sohbet sitesine sizler hoş geldiniz chat edelim bayan bay kişilerle tanışalım İzmit Sohbet

Ücretsiz olarak kurulmuş bir chat sitesi, Duygu Sohbet ve sizleri aramızda görmek sizlerle arkadaş olmak istiyoruz, bugün yine bir şehir makalesi ile sizleri baş başa bırakmak istiyoruz Kocaeli Türkiye’nin Marmara Bölgesinde bulunan gerçekten çok güzel şehirimizden birisi aslında diğer adıyla İzmit Olarak bilinmekte, ama Kocaeli Adı koyulmuştur peki Kocaeli hakkında Bilgi verelim sizlere : Kocaeli Nüfusu kaç geçtiğimiz yıllara göre : 23.121 artmış 1.906.391 olmuştur ve bu nüfus yapılan detaylı araştırmalara göre ise : 963.326 erkek ve 943.065 kadından oluşmaktadır yüzde olarak ise: %50,53 erkek, %49,47 kadın peki bu nüfus neden artış gösteriyor böyle insanlar artık büyük şehirlerde yaşamak istemiyor kalabalıktan kaçıyorlar, ve kendilerine hayat kurmaları lazım iş imkanı vede uygun fiyatlarla ev bulmak zorundalar, o yüzden Kocaeli biçilmiş kaftan derler ya, hem yaşanıcak alanı çok güzel hemde her yere yakın, tercihlerini bu yüzden yapıyorlar bence, peki Kocaeli ilçeleri Toplam 12 Tane ilçesi bulunmakta her bir ilçesi ayrı ayrı güzel : Başiskale Çayırova Darıca Derince Dilovası Gebze Gölcük İzmit Kandıra Karamürsel Kar tepe Körfez ve bir çok güzel yerleri bulunmakta olan şehrimiz sizlerin ziyaretlerini beklemekte, peki daha fazla bir şey biliyormuyuz bu şehir hakkında, valla benim bildiklerim bu kadar 🙂 Kocaeli Sohbet Odaları Ücretsiz olarak sizlerde kaliteli sohbet etmek istermisiniz.

İzmit Kocaeli Sohbet

Seviyeli sohbet sitesi sizler için hazırlanmış vede kaliteli sohbet sitesine sizlerde bekleniyorsunuz, bir çok kullanıcı burada sohbet etmekte, amacımız burada Aile Ortamı Kurmak ve bunun için elimizden geleni yapıyor ve sizleri aramızda görmek istiyoruz Türkiye’nin her bir ilinden ilçesinden bulunan kullanıcılarımızla birlikte burada sizleri bekliyoruz, En seviyeli sohbet sitesi olarak bilinmekte olan https://www.duygusohbet.org chat sitesi, tamamen sizler için açılmıştır, kim bilir yeni dostluklar yeni arkadaşlıklar belkide yeni aşklara yelken açabilirsiniz, dediğim gibi bu sohbet sitesi çok çok özel, Mobil Sohbet Sayesinde bir çok akıllı cep telefonlarınızdan giriş yapabilir oyun oynuya bilir vede sizlerde 7/24 #Chat, vede #Sohbet kanallarında Sohbet edebilirsiniz, ALLAH’A Emanet olun.

Kocaeli Sohbet Odaları

Kocaeli Sohbet Odaları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir