Sohbet Sitelerine Genel Bakış ve Analizler

Günümüzün belki de en önemli sorunlarından birisi de insanların gittikçe yalnızlaşması ve diğer bireylerle olan ilişkilerinin zayıflayarak bitme noktasına gelmesi. Çünkü gelişen teknoloji ve artan olanaklar nedeniyle insanlar artık yüzyüze muhabbet ve dostane sohbetleri bir kenara bırakarak, sanal sohbet ortamlarında ve diğer sosyal paylaşım sitelerinde vakit geçirmeye başlamışlardır. İnternetin bilinçsiz olarak kullanılması nedeniyle manevi değerler ve insani hasletler tozlu raflarda yerini almış, eşler birbirlerine, çocuklar anne ve babalarına zaman ayıramaz olmuş, bu nedenle birbirinden kopuk halde yaşayan, birbirine saygı ve sevgi beslemeyen bir güruh peydah olmuştur. Bir zamanlar batı dünyasının emperyalist ve siyonist beyinlerinin Türk milletine vermek istediği zarar, şu anda internet sayesinde mümkün hale gelmiştir. Çünkü 7'den 70'e bütün herkesin elinde kocaman akıllı mobil telefonlarla serseri mayın gibi birbirinden habersiz yaşayan parçalanmış bir toplum haline geldik. Eski zamanları hatırlarım, aile ve komşu sohbetlerinin bir ağırlığı vardı, insanlar birbirinin gözlerine bakarak canlı olarak sohbet ederlerdi. Herkes birbirinin sorun ve dertlerini dinleyerek ortak bir çözüm bulmaya çalışırdı. Yaşadığımız şu zaman içerisinde durum oldukça vahim görünüyor. Çünkü eşler birbirinden habersiz, ebeveynler çocuklarından bihaber olarak yaşamlarına devam etmeye çalışıyor. Çünkü bütün hesaplarımızı internet üzerine yapmışız. Acaba eşini veya çocuğunu karşına alıpta, herhangi bir derdin sıkıntın varmı, hayat nasıl gidiyor diyerek sevgi ile gözlerinin içine ne zaman baktın? Vakit çok geç olmadan, eyvah demeden, iş işten geçmeden bunları düşünmende fayda var.

Sohbet Odaları

Sohbet odaları, yukarıda izah etmeye çalıştığım, gündelik hayatında aradığını bulamayan, ailesinden ve sıkıntılarından kaçmak isteyenlere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Maalesef üzülerek beyan ediyorum, içinde bulunduğumuz ahval ve şerait pek de iç açıcı görünmüyor. Yüzlerce sohbet sitesi diğer insanlardan uzaklaşarak içine kapanmış bireylere hizmet etmeye devam ediyor. Yani kısaca söylemek gerekirse arz ve talep meselesinin en canlı örneği, chat siteleri içerisinde hayat bulmaktadır. Buralara takılan insanlar, içinde bulunduğu halet-i ruhiyeye göre kendisine bir nickname (rumuz) belirleyerek bu sanal dünyada yerini alıyor. Görmediği, bilmediği, tanımadığı, sesini duymadığı insanların global sohbet odaları içerisine yazdığı yazılardan bir anlam çıkarmaya çalışarak, kendisine orada bir yer açmaya, o topluma ait olmaya çalışıyor. Çünkü artık ipin ucu kaçmış, gerçek yaşamda diğer insanlardan uzaklaşılmış, bir küskünlük ve isyan duyguları içerisinde aradığı bütün değerlerin arkadaşlık siteleri içerisinde olduğuna kanaat getirilmiştir.

Mobil Chat

Akıllı telefonların hızla hayatımıza girmesi ile birlikte yalnızlık bir kader olmaktan çıkmış vaziyette. Çünkü her yere anlık olarak ulaşmak mümkün olmaktadır. Aklın ve hayalin sınırlarını elimizdeki telefonlarla sonuna kadar zorluyoruz. Bu yüzden kadın-erkek ilişkileri çağımızda yeni bir boyut kazanmıştır. Eski dönemlerde bırakın cep telefonlarını, ev telefonları bile sayılı kişilerin evinde bulunurdu. Kızlar ve erkekler kaş göz hareketleri ile anlaşıp buluşurlardı. O dönemlerde bir mahremiyet ve mahcubiyet hakimdi. Yaşadığımız şu devirde ise mahremiyet ve mahcubiyetin yerini aleniyet ve sırnaşıklık almış vaziyettedir. Kendisine bir sevgili ve arkadaş bulmak isteyen hemen herkes Mobil Chat odalarına girerek, hayalindeki sevgili ve arkadaş adayını bulabilmek için akla hayale gelmedik metodlara başvurmaktadır. /div>

Konya Chat Ortamı


Konya Chat Ortamı

Konya Chat Ortamı

– bedava sohbet odaları sitesi sizler için açılmıştır Mevlana Şehri Konya Chat Ortamı gel sohbet ed, chat yap, yeni arkadaşlıklar kur,

Ücretsiz sohbet sitesi sizler için kuruldu ve bugün çok güzel bir şehrimiz olan, PEYGAMBER şehri olarak bilinmekte olan Konya Dan bahsetmek istiyorum çok güzel insanları vede gezilicek görülücek o kadar yerleri var ki mutlaka gitmek lazım, Türkiye’nin iç Anadolu bölgesinde bulunan gerçekten çok güzel şehrimizdir ve mutlaka gidip görmenizi tavsiye ederim, peki Konya Hakkında Bilgi verelim sizlere Konya Nüfusu kaç geçtiğmiz yıla göre : 25.460 artmış 2.205.609 olmuştur ve bu nüfus yapılan detaylı araştırmalara göre ise : 1.094.441 erkek ve 1.111.168 kadından oluşmaktadır yüzde olarak ise: %49,62 erkek, %50,38 kadın ve bu sene bittikten sonra, bakıcaklar, bence bu sene biraz daha artıcak gibi görünüyor, çünkü çok büyük bir şehir, peki Konya ilçeleri Toplam 31 tane ilçesi bulunmakta ne kadar büyük bir şehir dimi : Ahırlı Akören Ak şehir, Altın ekin, Bey şehir,Bozkır Çeltik, Cihanbeyli Çumra Derbent Dere Bucak, Doğan hisar, Emir Gazi,Ereğli Güney Sınır, hadim Halk pınar,Hüyük Ilgın,Kadın Hanı,Kara pınar,Karatay,Kulu,Meram, Saray önü,Selçuklu,Seydi Şehir,Taşkent,Tuzlukçu, Yalı hüyük,yunak, ve bir çok güzel yerleri bulunamkta olan şehrimiz sizlerin ziyaretlerini beklemekte, İstanbul dan örnek biçtim ama İstanbulda bile bu kadar ilçe yok, Emin olun, Müthiş tarihi yerleri mevcut, ve Sizlerin ziyaretlerini beklemekte, Konya Hakkında bildiklerim bu kadar şimdi sizleri Bedava Sohbet Sitesine davet etmek istiyorum.

Konya Sohbet Odaları

– En iyi sohbet sitesi sizler için açılmıştır sizlerde kaliteli sohbet etmek istermisiniz ? o halde ne duruyosunuz, bedava sohbet sitesine hoş geldiniz, üyelik ücret abone gibi bir çok şey yapmanıza gerek kalmadan Ücretsiz şekilde chat yapma şansına sahipsiniz, Giriş yap hayatının en güzel vakitlerini burada geçir, Türkiye’nin her bir ilinden ilçesinden bulunan kullanıcılarımız burada sizleri beklemekte, kim bilir yeni dostluklar yeni arkadaşlıklar belkide yeni aşklara yelken açabilisiniz burada, amacımız tamamen Seviyeli sohbet sitesi oluşturmak, ve burada bizi bunlar gerçekleştirdik, Mobil Sohbet Sayesinde bir çok akıllı cep telefonlarınızdan tabletlerinizden giriş yapabilirsiniz, ALLAH’A Emanet olun.

Konya Chat Ortamı

Konya Chat Ortamı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir