Sohbet Sitelerine Genel Bakış ve Analizler

Günümüzün belki de en önemli sorunlarından birisi de insanların gittikçe yalnızlaşması ve diğer bireylerle olan ilişkilerinin zayıflayarak bitme noktasına gelmesi. Çünkü gelişen teknoloji ve artan olanaklar nedeniyle insanlar artık yüzyüze muhabbet ve dostane sohbetleri bir kenara bırakarak, sanal sohbet ortamlarında ve diğer sosyal paylaşım sitelerinde vakit geçirmeye başlamışlardır. İnternetin bilinçsiz olarak kullanılması nedeniyle manevi değerler ve insani hasletler tozlu raflarda yerini almış, eşler birbirlerine, çocuklar anne ve babalarına zaman ayıramaz olmuş, bu nedenle birbirinden kopuk halde yaşayan, birbirine saygı ve sevgi beslemeyen bir güruh peydah olmuştur. Bir zamanlar batı dünyasının emperyalist ve siyonist beyinlerinin Türk milletine vermek istediği zarar, şu anda internet sayesinde mümkün hale gelmiştir. Çünkü 7'den 70'e bütün herkesin elinde kocaman akıllı mobil telefonlarla serseri mayın gibi birbirinden habersiz yaşayan parçalanmış bir toplum haline geldik. Eski zamanları hatırlarım, aile ve komşu sohbetlerinin bir ağırlığı vardı, insanlar birbirinin gözlerine bakarak canlı olarak sohbet ederlerdi. Herkes birbirinin sorun ve dertlerini dinleyerek ortak bir çözüm bulmaya çalışırdı. Yaşadığımız şu zaman içerisinde durum oldukça vahim görünüyor. Çünkü eşler birbirinden habersiz, ebeveynler çocuklarından bihaber olarak yaşamlarına devam etmeye çalışıyor. Çünkü bütün hesaplarımızı internet üzerine yapmışız. Acaba eşini veya çocuğunu karşına alıpta, herhangi bir derdin sıkıntın varmı, hayat nasıl gidiyor diyerek sevgi ile gözlerinin içine ne zaman baktın? Vakit çok geç olmadan, eyvah demeden, iş işten geçmeden bunları düşünmende fayda var.

Sohbet Odaları

Sohbet odaları, yukarıda izah etmeye çalıştığım, gündelik hayatında aradığını bulamayan, ailesinden ve sıkıntılarından kaçmak isteyenlere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Maalesef üzülerek beyan ediyorum, içinde bulunduğumuz ahval ve şerait pek de iç açıcı görünmüyor. Yüzlerce sohbet sitesi diğer insanlardan uzaklaşarak içine kapanmış bireylere hizmet etmeye devam ediyor. Yani kısaca söylemek gerekirse arz ve talep meselesinin en canlı örneği, chat siteleri içerisinde hayat bulmaktadır. Buralara takılan insanlar, içinde bulunduğu halet-i ruhiyeye göre kendisine bir nickname (rumuz) belirleyerek bu sanal dünyada yerini alıyor. Görmediği, bilmediği, tanımadığı, sesini duymadığı insanların global sohbet odaları içerisine yazdığı yazılardan bir anlam çıkarmaya çalışarak, kendisine orada bir yer açmaya, o topluma ait olmaya çalışıyor. Çünkü artık ipin ucu kaçmış, gerçek yaşamda diğer insanlardan uzaklaşılmış, bir küskünlük ve isyan duyguları içerisinde aradığı bütün değerlerin arkadaşlık siteleri içerisinde olduğuna kanaat getirilmiştir.

Mobil Chat

Akıllı telefonların hızla hayatımıza girmesi ile birlikte yalnızlık bir kader olmaktan çıkmış vaziyette. Çünkü her yere anlık olarak ulaşmak mümkün olmaktadır. Aklın ve hayalin sınırlarını elimizdeki telefonlarla sonuna kadar zorluyoruz. Bu yüzden kadın-erkek ilişkileri çağımızda yeni bir boyut kazanmıştır. Eski dönemlerde bırakın cep telefonlarını, ev telefonları bile sayılı kişilerin evinde bulunurdu. Kızlar ve erkekler kaş göz hareketleri ile anlaşıp buluşurlardı. O dönemlerde bir mahremiyet ve mahcubiyet hakimdi. Yaşadığımız şu devirde ise mahremiyet ve mahcubiyetin yerini aleniyet ve sırnaşıklık almış vaziyettedir. Kendisine bir sevgili ve arkadaş bulmak isteyen hemen herkes Mobil Chat odalarına girerek, hayalindeki sevgili ve arkadaş adayını bulabilmek için akla hayale gelmedik metodlara başvurmaktadır. /div>

Mardin Chat Ortamı


Mardin Chat Ortamı

Mardin Chat Ortamı

– Seviyeli kaliteli sohbet sitesi Mardin Chat Ortamı sizler için açık Doğu Anadolu Bölgesi Sohbet Odaları sitesi, Mardin sohbet.

Seviyeli sohbet sitesi sizler için açılmıştır artık Şehirler Sohbet Sitelerine bizlerde katılmak üzereyiz Türkiye’nin her bölgesini yazmaya devam ediyoruz ve ALLAH izin verirse, Yurt Dışı içinde Makalelerimiz olacak bizleri takip edin, Bugün konumuz Mardin Türkiye’nin Güney Doğu Anadolu Bölgesinde bulunan Şehrimiz tam tamına Tarihi eser yerleri ile dolmakta, ve bir çok kesim orada yaşamakta farklı kültürlerin yer aldığı bir şehir Mardin, Vede Adına Türküler yazılmış ve bir çok Türkü de adını geçirmiş bir şehir, her memleketin iyi kötü insanları var, ama ne kadar Mardinli tanıdıysam hepsi çok iyi insanlar ALLAH razı olsun onlardan, misafir perverler, ve yabancı demeden evini açarlar sizlere sofralarına buyur ederler, gerçekten çok iyi insanlar, Mardin Hakkında Bilgi verelim sizlere :
Mardin Nüfusu kaç geçtiğimiz yıla göre 19.476 artmış 829.195 olmuştur ve bu nüfus yapılan detaylı araştırmalara göre ise : 417.000 erkek ve 412.195 kadından oluşmaktadır yüzde olarak ise: %50,29 erkek, %49,71 kadın olarak bilinmekte olan bir şehrimiz var devlet ve iş adamları bu bölge üzerine yatırım biraz daha yoğunlaşsalar yeni iş sahaları gelse, büyük şehirde yaşamak istemeyenler kendi memletlerine geri dönerler, degilmi, peki Mardin ilçeleri Toplam 9 tane ilçesi bulunan ilçeler şöyle : Dar Geçit Derik Kızıl Tepe Mazıdağı Midyat Nusaybin Ömerli Savur Yeşilli ve bir çok güzel yerleri bulunmakta, Mardin Hakkında Bildiklerimiz bu kadar şimdi sizleri
Seviyeli Sohbet Sitesine davet etmek istiyorum sizleri

Mardin Sohbet Odaları

En iyi şekilde kaliteli sohbet etmek sizlerin elinde, gelin chat yapalım vede ücretsiz olarak sizlerle birlikte olalım, burada her türlü kişiyle tanışma imkanına sahipsiniz bayan bay kişilerle sohbet edebilirsiniz, Türkiye’nin her bir ilinden ilçesinden bulunan kullanıcılarımızla burada sizlerle birlikte özellikle Mardin bölgesine yakın şehirde oturan vatandaşlarımızda burada, sizleri bekliyor kim bilir yeni dostluklar yeni arkadaşlıklar belkide yeni aşklara yelken açabilirsiniz, ve sizlerle birlikte en keyifli sohbet sitelerinde bile, burada chat yapma imkanına sahipsiniz, haydi gelin, sizlerle birlikte olalım, ALLAH’A Emanet olun.

Mardin Chat Ortamı

Mardin Chat Ortamı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir