Sohbet Sitelerine Genel Bakış ve Analizler

Günümüzün belki de en önemli sorunlarından birisi de insanların gittikçe yalnızlaşması ve diğer bireylerle olan ilişkilerinin zayıflayarak bitme noktasına gelmesi. Çünkü gelişen teknoloji ve artan olanaklar nedeniyle insanlar artık yüzyüze muhabbet ve dostane sohbetleri bir kenara bırakarak, sanal sohbet ortamlarında ve diğer sosyal paylaşım sitelerinde vakit geçirmeye başlamışlardır. İnternetin bilinçsiz olarak kullanılması nedeniyle manevi değerler ve insani hasletler tozlu raflarda yerini almış, eşler birbirlerine, çocuklar anne ve babalarına zaman ayıramaz olmuş, bu nedenle birbirinden kopuk halde yaşayan, birbirine saygı ve sevgi beslemeyen bir güruh peydah olmuştur. Bir zamanlar batı dünyasının emperyalist ve siyonist beyinlerinin Türk milletine vermek istediği zarar, şu anda internet sayesinde mümkün hale gelmiştir. Çünkü 7'den 70'e bütün herkesin elinde kocaman akıllı mobil telefonlarla serseri mayın gibi birbirinden habersiz yaşayan parçalanmış bir toplum haline geldik. Eski zamanları hatırlarım, aile ve komşu sohbetlerinin bir ağırlığı vardı, insanlar birbirinin gözlerine bakarak canlı olarak sohbet ederlerdi. Herkes birbirinin sorun ve dertlerini dinleyerek ortak bir çözüm bulmaya çalışırdı. Yaşadığımız şu zaman içerisinde durum oldukça vahim görünüyor. Çünkü eşler birbirinden habersiz, ebeveynler çocuklarından bihaber olarak yaşamlarına devam etmeye çalışıyor. Çünkü bütün hesaplarımızı internet üzerine yapmışız. Acaba eşini veya çocuğunu karşına alıpta, herhangi bir derdin sıkıntın varmı, hayat nasıl gidiyor diyerek sevgi ile gözlerinin içine ne zaman baktın? Vakit çok geç olmadan, eyvah demeden, iş işten geçmeden bunları düşünmende fayda var.

Sohbet Odaları

Sohbet odaları, yukarıda izah etmeye çalıştığım, gündelik hayatında aradığını bulamayan, ailesinden ve sıkıntılarından kaçmak isteyenlere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Maalesef üzülerek beyan ediyorum, içinde bulunduğumuz ahval ve şerait pek de iç açıcı görünmüyor. Yüzlerce sohbet sitesi diğer insanlardan uzaklaşarak içine kapanmış bireylere hizmet etmeye devam ediyor. Yani kısaca söylemek gerekirse arz ve talep meselesinin en canlı örneği, chat siteleri içerisinde hayat bulmaktadır. Buralara takılan insanlar, içinde bulunduğu halet-i ruhiyeye göre kendisine bir nickname (rumuz) belirleyerek bu sanal dünyada yerini alıyor. Görmediği, bilmediği, tanımadığı, sesini duymadığı insanların global sohbet odaları içerisine yazdığı yazılardan bir anlam çıkarmaya çalışarak, kendisine orada bir yer açmaya, o topluma ait olmaya çalışıyor. Çünkü artık ipin ucu kaçmış, gerçek yaşamda diğer insanlardan uzaklaşılmış, bir küskünlük ve isyan duyguları içerisinde aradığı bütün değerlerin arkadaşlık siteleri içerisinde olduğuna kanaat getirilmiştir.

Mobil Chat

Akıllı telefonların hızla hayatımıza girmesi ile birlikte yalnızlık bir kader olmaktan çıkmış vaziyette. Çünkü her yere anlık olarak ulaşmak mümkün olmaktadır. Aklın ve hayalin sınırlarını elimizdeki telefonlarla sonuna kadar zorluyoruz. Bu yüzden kadın-erkek ilişkileri çağımızda yeni bir boyut kazanmıştır. Eski dönemlerde bırakın cep telefonlarını, ev telefonları bile sayılı kişilerin evinde bulunurdu. Kızlar ve erkekler kaş göz hareketleri ile anlaşıp buluşurlardı. O dönemlerde bir mahremiyet ve mahcubiyet hakimdi. Yaşadığımız şu devirde ise mahremiyet ve mahcubiyetin yerini aleniyet ve sırnaşıklık almış vaziyettedir. Kendisine bir sevgili ve arkadaş bulmak isteyen hemen herkes Mobil Chat odalarına girerek, hayalindeki sevgili ve arkadaş adayını bulabilmek için akla hayale gelmedik metodlara başvurmaktadır. /div>

Online Sohbet


Online Sohbet

Online Sohbet

– Ücretsiz olarak giriş yap, hayatına renk gelsin, Bedava Sohbet Odaları sitesinden sende faydalan, bayan bay kişilerle Online Sohbet !

Ücretsiz sohbet siteleri arasında en iyisi olmak istiyoruz, vede olduk, sizleri sunucumuza bekliyor olacağız hiç bir şekilde üyelik abonelik, vede ücret ödemeksizin, burada takıla bilir sizlerde yeni dostluklar kazana bilirsiniz, bizler burada en iyi şekilde sizlere https://www.duygusohbet.org sitesini tanıtmak vede en iyi şekilde bedava sohbet etmek istiyoruz, bizler burada Ahmet mehmet, ali alev, büşra olarak bekliyoruz sizleri, vede sizlerle tanışmak en iyi şekilde sohbet odaları sitesini kurmak için sizlerin gerçekten desteklerine ihtiyacımız var destekten kastım kesinlikle parasal olarak düşünmeyin fikirleriniz bizler için önemli fikirlerinizi bizlerle paylaşırmısınız? bu bir emektir ne olursa olsun, bizler herkesin, güzel yorumlarını düşündük vede faliyete geçirdik mesela, bizim sunucunun Ortaklarından SeRSeRi dediki, Resimli sohbet yapalım ne dersiniz? uyarmı dedik uyar dediler, vede Resimli Sohbet Yaptık, mesela Kullanıcılarımızdan Ali dediki Resimli Sohbet’e alışamaz kimse herkes bildiği gibi giriş yapsın, dediler Onuda yaptık 🙂 vede güzel bir sohbet sitesi haline getirdik sizlerin destekleri çok önemli bizler için, vede burada sizler için elimizden geleni yapıyor ve sizleri görmek istiyoruz, ve sizlerle birlikte en iyi şekilde kaliteli sohbet sitelerini kuruyoruz, vede devam ediyoruz şöyle düşünün en iyi şekilde sohbet sitesinde kaliteli sohbet etmek istemez misin ? yeni dostluklar edinmek istemezmisin, kim bilir burada aynı şehirde oturduğun insanlar bile vardır, diye düşünüyorum, vede sizlerde burada en iyi şekilde sohbet edin.

Online Sohbet Sitesi

burada 7/24 Canlı Sohbet etme şansına sahip bir sohbet sitemizdir ve sizleri bekliyor olacağız Türkiye’nin her bir ilinden ilçesinden bulunan vede yurt dışından girişlerimiz açık olan sitemiz tamamen sizler için, kuruldu kim bilir burada yeni dostluklar arkadaşlıklar aşklar yaşıya bilir sizlerde en iyi şekilde güzel vakitlerinizi geçire bilirsiniz, bizler için çok önemlisiniz bunu unutmayın, vede chat sohbet odaları sitesinde dilediğiniz gibi sohbet edin, Mobil Sohbet Sayesinde bir çok akıllı cep telefonlarınızdan giriş yapabilirsiniz, haydi gelin, beraber güzel bir sohbet sitesi kuralım sizlerle, ALLAH’A Emanet olun.

Online Sohbet

Online Sohbet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir