Şımarık Sohbet Odaları


Şımarık Sohbet Odaları

Şımarık Sohbet odalarında yaşamını diğer kullanıcıların sevgi, ilgi ve beğenisi doğrultusunda sürdüren bazı insan görünümlü mahluklar boy göstermektedir. Sürekli alaycı ve şımarık tutumları ile adeta insanları bezdirmekten zevk alırlar. İşte bu bozuk davranış biçimine şımarıklık denilmektedir. Şımardıkça şımaran bu tayfaya eğer istediğini verirseniz sizden ala insan yoktur. Yok vermezseniz, sizi istenmeyen adam ilan ederler ve günah keçisi ilan ederler. Kesinlikle bir şımarığın menfaatine dokunmayacaksın, eğer dokunursan bir anda çamur gibi üzerinize yapışıp kalırlar.

Şımarık Sohbet Sitelerinde ve Gündelik Yaşamda Durum

Şımarıkları bu denli semirten ve besleyen yine bizleriz. Biz bunlara yol vermesek, her istediklerini ellerine tutuşturmasak bu denli güçlenip semiremezler. Bazı şımarıklar ilk doğduğu günden itibaren anne ve babası tarafından farkında olmadan yahut kasıtlı olarak şımartılırlar. Bunlara her istedikleri alınır. İşte bu şımarıklık ahvali içerisinde büyüyerek yetişkin sınıfına dahil olan bu insanlar, çocukluklarında olduğu gibi yine şımartılmak isterler. Zannederler ki tüm evren onların etrafında dönüyor. Kendilerini seçilmiş ve diğer insanlardan yüksekte görürler. Şımarıklara göre diğer insanların hiç bir şeye hakkı yoktur.

Şımarık Sohbet Chat Odaları

Şımarıkları toplum içerisinde hemen tanımak mümkündür. Yürümesinden, konuşmasından, ağzını yaya yaya anlatmasından, haksız yere bağırıp çağırmasından mutlaka tanırız. Chat siteleri içerisinde ise şımarık insanı tanımak zordur. Belli bir zaman sonra kimsenin anlayamayacağı yazılarından, her şey benden sorulur. Ben her şeyin iyisini bilirim gibi tavırlarından mutlaka tanırsınız.

Şımarıklar kaprisli ve ukala tiplerdir. Hiç bir doğruyu kolay kolay kabul etmezler, her zaman diğer kullanıcıları hor gören bir sohbet dili kullanmaktan imtina etmezler. Bencildirler, komik görünümlüdürler, sürekli maske değiştirirler. Şımarık sohbet chat odaları bu tiplerle dolup taşmaktadır.

Esasen şımaran insanda hata aramak yersizdir. Onu bu hale getiren, sürekli şımartan, pohpohlayanların yanlış yolda oduğunu kabul etmelidir. Chat odaları içerisinde gereğinden fazla şımarmak, şımartılmak kesinlikle yasaktır. Bundan böyle matraksohbet.net sitemiz içerisinde çocuk gibi hareket eden, şımarıklıkta had hudut tanımayanlar kesinlikle banlanarak site dışına atılacaktır.

Şımarık bir neslin hiç bir faydası olmayacağı kanaatine varan anne babaların mutlaka çocuk yetiştirmeye özen göstermeleri gerekmektedir. Bir çocuk İslam ahlakı üzerine yetiştirilmeli, her istediği yapılmak suretiyle şımartılmamalıdır. Çünkü ALLAH’ın verdiği nimetler ve cömertlik karşısında şımarmak aptalca bir davranıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir