Sohbet Sitelerine Genel Bakış ve Analizler

Günümüzün belki de en önemli sorunlarından birisi de insanların gittikçe yalnızlaşması ve diğer bireylerle olan ilişkilerinin zayıflayarak bitme noktasına gelmesi. Çünkü gelişen teknoloji ve artan olanaklar nedeniyle insanlar artık yüzyüze muhabbet ve dostane sohbetleri bir kenara bırakarak, sanal sohbet ortamlarında ve diğer sosyal paylaşım sitelerinde vakit geçirmeye başlamışlardır. İnternetin bilinçsiz olarak kullanılması nedeniyle manevi değerler ve insani hasletler tozlu raflarda yerini almış, eşler birbirlerine, çocuklar anne ve babalarına zaman ayıramaz olmuş, bu nedenle birbirinden kopuk halde yaşayan, birbirine saygı ve sevgi beslemeyen bir güruh peydah olmuştur. Bir zamanlar batı dünyasının emperyalist ve siyonist beyinlerinin Türk milletine vermek istediği zarar, şu anda internet sayesinde mümkün hale gelmiştir. Çünkü 7'den 70'e bütün herkesin elinde kocaman akıllı mobil telefonlarla serseri mayın gibi birbirinden habersiz yaşayan parçalanmış bir toplum haline geldik. Eski zamanları hatırlarım, aile ve komşu sohbetlerinin bir ağırlığı vardı, insanlar birbirinin gözlerine bakarak canlı olarak sohbet ederlerdi. Herkes birbirinin sorun ve dertlerini dinleyerek ortak bir çözüm bulmaya çalışırdı. Yaşadığımız şu zaman içerisinde durum oldukça vahim görünüyor. Çünkü eşler birbirinden habersiz, ebeveynler çocuklarından bihaber olarak yaşamlarına devam etmeye çalışıyor. Çünkü bütün hesaplarımızı internet üzerine yapmışız. Acaba eşini veya çocuğunu karşına alıpta, herhangi bir derdin sıkıntın varmı, hayat nasıl gidiyor diyerek sevgi ile gözlerinin içine ne zaman baktın? Vakit çok geç olmadan, eyvah demeden, iş işten geçmeden bunları düşünmende fayda var.

Sohbet Odaları

Sohbet odaları, yukarıda izah etmeye çalıştığım, gündelik hayatında aradığını bulamayan, ailesinden ve sıkıntılarından kaçmak isteyenlere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Maalesef üzülerek beyan ediyorum, içinde bulunduğumuz ahval ve şerait pek de iç açıcı görünmüyor. Yüzlerce sohbet sitesi diğer insanlardan uzaklaşarak içine kapanmış bireylere hizmet etmeye devam ediyor. Yani kısaca söylemek gerekirse arz ve talep meselesinin en canlı örneği, chat siteleri içerisinde hayat bulmaktadır. Buralara takılan insanlar, içinde bulunduğu halet-i ruhiyeye göre kendisine bir nickname (rumuz) belirleyerek bu sanal dünyada yerini alıyor. Görmediği, bilmediği, tanımadığı, sesini duymadığı insanların global sohbet odaları içerisine yazdığı yazılardan bir anlam çıkarmaya çalışarak, kendisine orada bir yer açmaya, o topluma ait olmaya çalışıyor. Çünkü artık ipin ucu kaçmış, gerçek yaşamda diğer insanlardan uzaklaşılmış, bir küskünlük ve isyan duyguları içerisinde aradığı bütün değerlerin arkadaşlık siteleri içerisinde olduğuna kanaat getirilmiştir.

Mobil Chat

Akıllı telefonların hızla hayatımıza girmesi ile birlikte yalnızlık bir kader olmaktan çıkmış vaziyette. Çünkü her yere anlık olarak ulaşmak mümkün olmaktadır. Aklın ve hayalin sınırlarını elimizdeki telefonlarla sonuna kadar zorluyoruz. Bu yüzden kadın-erkek ilişkileri çağımızda yeni bir boyut kazanmıştır. Eski dönemlerde bırakın cep telefonlarını, ev telefonları bile sayılı kişilerin evinde bulunurdu. Kızlar ve erkekler kaş göz hareketleri ile anlaşıp buluşurlardı. O dönemlerde bir mahremiyet ve mahcubiyet hakimdi. Yaşadığımız şu devirde ise mahremiyet ve mahcubiyetin yerini aleniyet ve sırnaşıklık almış vaziyettedir. Kendisine bir sevgili ve arkadaş bulmak isteyen hemen herkes Mobil Chat odalarına girerek, hayalindeki sevgili ve arkadaş adayını bulabilmek için akla hayale gelmedik metodlara başvurmaktadır. /div>

Sohpet Ortamı


Sohpet Ortamı

Sohpet Ortamı

– Chat sohbet sitesi olarak aramızda sizleri bekliyoruz. Sohpet Ortamı sizlerle birlikte eğlenceli güzel hoş sohbetler diliyorum.

Eğlenceli bir sohbet sitesinde sizlerde ücretsiz olarak Muhabbet etmek ister misiniz? başımıza gelen şu olaylardan sonra, insanlar artık evden dışarı çıkamaz oldu okullar tatil iş yerleri tatil. evden çıkmayın diye televizyonlarda bas bas bağırıyorlar. Aslında bu bizim için yapılan bir şey devlet büyükleri vede bilim adamları inşallah bu çözüme bir çare bulurlar. ve gerçekten bu şekilde gitmez. inşallah sosyal medyalarda bir çok kişi sırf beğeni takip alabilmek için yalan yanlış haberler sunarak insanların ruh hallerini bozuyorlar bunlarda farkında neyin ne olduğunu ama. olsun yeter ki insanlar bizleri takip etsinler. bir çok sosyal medya kullanıcısı böyle. ben inanıyorum bu günlerin de sonu.
gelecek biz koskoca milletiz bunlarıda atlatıcaz. gelin birlikte burada Sohbet sitesinde chat yapalım birlikte eğlenelim.
gülelim. sohbet edelim. ve burada vakitimizi geçirelim sizlerle.

Online kullanıcılarımızla özelden konuşma imkanınız sürmekte. Online kullanıcılarımız burada sizleri bekliyor resimli sohbet sitesi olarak farkımız olsun istedik ve sizlere gerçekten çok güzel bir mekan hazırladık özellikle Mirc ve Mobil Kullanıcıları için. Açmış bulunduğumuz yer. resim yükleye bilir, vede karşı tarafa resim paylaşa bilirsiniz.
Elimizden geleni yapmaya hazırız gelin bizlere fikirlerinizi sunun. vede gerçekten çok güzel şeyler yapıcağıma Emin olabilirsiniz.

Sohpet Chet

Türkiye’nin her bir ilinden ilçesinden bulunan kullanıcılarımız burada sizleri bekliyor kim bilir yeni dostluklar yeni arkadaşlıklar belkide yeni aşklara yelken açabilirsiniz. bizler canlı sohbet sitelerinde sizleri bekliyor olacağız unutmayın
dertler küçüle küçüle büyür burada sizler kalbinizden ne düşünüyorsanız bunları aktarırsınız aslında Yazışarak sohbet gerçekten çok iyi.
burada istediğiniz cümleleri yaza bilir sizlerde eğlenceli bir sohbet sitesine giriş yapabilirsiniz. gelin burada iki lafın belini kıralım
sizlerle bayan bay kişilerle toplu olarak sohbet kanalımızda sohbet edelim. vede yeni gelen kişileri karşılıyalım. birlikten kuvvet doğar diye boşa dememişler. gelip ne yapcaz biz. gelip bizlerle Muhabbet edin Yönetici olun. Ailemizden birileri sizler olun.

Sohpet Ortamı

Sohpet Ortamı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir