Sohbet Sitelerine Genel Bakış ve Analizler

Günümüzün belki de en önemli sorunlarından birisi de insanların gittikçe yalnızlaşması ve diğer bireylerle olan ilişkilerinin zayıflayarak bitme noktasına gelmesi. Çünkü gelişen teknoloji ve artan olanaklar nedeniyle insanlar artık yüzyüze muhabbet ve dostane sohbetleri bir kenara bırakarak, sanal sohbet ortamlarında ve diğer sosyal paylaşım sitelerinde vakit geçirmeye başlamışlardır. İnternetin bilinçsiz olarak kullanılması nedeniyle manevi değerler ve insani hasletler tozlu raflarda yerini almış, eşler birbirlerine, çocuklar anne ve babalarına zaman ayıramaz olmuş, bu nedenle birbirinden kopuk halde yaşayan, birbirine saygı ve sevgi beslemeyen bir güruh peydah olmuştur. Bir zamanlar batı dünyasının emperyalist ve siyonist beyinlerinin Türk milletine vermek istediği zarar, şu anda internet sayesinde mümkün hale gelmiştir. Çünkü 7'den 70'e bütün herkesin elinde kocaman akıllı mobil telefonlarla serseri mayın gibi birbirinden habersiz yaşayan parçalanmış bir toplum haline geldik. Eski zamanları hatırlarım, aile ve komşu sohbetlerinin bir ağırlığı vardı, insanlar birbirinin gözlerine bakarak canlı olarak sohbet ederlerdi. Herkes birbirinin sorun ve dertlerini dinleyerek ortak bir çözüm bulmaya çalışırdı. Yaşadığımız şu zaman içerisinde durum oldukça vahim görünüyor. Çünkü eşler birbirinden habersiz, ebeveynler çocuklarından bihaber olarak yaşamlarına devam etmeye çalışıyor. Çünkü bütün hesaplarımızı internet üzerine yapmışız. Acaba eşini veya çocuğunu karşına alıpta, herhangi bir derdin sıkıntın varmı, hayat nasıl gidiyor diyerek sevgi ile gözlerinin içine ne zaman baktın? Vakit çok geç olmadan, eyvah demeden, iş işten geçmeden bunları düşünmende fayda var.

Sohbet Odaları

Sohbet odaları, yukarıda izah etmeye çalıştığım, gündelik hayatında aradığını bulamayan, ailesinden ve sıkıntılarından kaçmak isteyenlere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Maalesef üzülerek beyan ediyorum, içinde bulunduğumuz ahval ve şerait pek de iç açıcı görünmüyor. Yüzlerce sohbet sitesi diğer insanlardan uzaklaşarak içine kapanmış bireylere hizmet etmeye devam ediyor. Yani kısaca söylemek gerekirse arz ve talep meselesinin en canlı örneği, chat siteleri içerisinde hayat bulmaktadır. Buralara takılan insanlar, içinde bulunduğu halet-i ruhiyeye göre kendisine bir nickname (rumuz) belirleyerek bu sanal dünyada yerini alıyor. Görmediği, bilmediği, tanımadığı, sesini duymadığı insanların global sohbet odaları içerisine yazdığı yazılardan bir anlam çıkarmaya çalışarak, kendisine orada bir yer açmaya, o topluma ait olmaya çalışıyor. Çünkü artık ipin ucu kaçmış, gerçek yaşamda diğer insanlardan uzaklaşılmış, bir küskünlük ve isyan duyguları içerisinde aradığı bütün değerlerin arkadaşlık siteleri içerisinde olduğuna kanaat getirilmiştir.

Mobil Chat

Akıllı telefonların hızla hayatımıza girmesi ile birlikte yalnızlık bir kader olmaktan çıkmış vaziyette. Çünkü her yere anlık olarak ulaşmak mümkün olmaktadır. Aklın ve hayalin sınırlarını elimizdeki telefonlarla sonuna kadar zorluyoruz. Bu yüzden kadın-erkek ilişkileri çağımızda yeni bir boyut kazanmıştır. Eski dönemlerde bırakın cep telefonlarını, ev telefonları bile sayılı kişilerin evinde bulunurdu. Kızlar ve erkekler kaş göz hareketleri ile anlaşıp buluşurlardı. O dönemlerde bir mahremiyet ve mahcubiyet hakimdi. Yaşadığımız şu devirde ise mahremiyet ve mahcubiyetin yerini aleniyet ve sırnaşıklık almış vaziyettedir. Kendisine bir sevgili ve arkadaş bulmak isteyen hemen herkes Mobil Chat odalarına girerek, hayalindeki sevgili ve arkadaş adayını bulabilmek için akla hayale gelmedik metodlara başvurmaktadır. /div>

Tiktok Güzel Sözler


Tiktok Güzel Sözler

Tiktok Güzel Sözler

– Chat sohbet odaları sitesinde Duygusohbet Bütün Duygularını paylaşmak istedik, Tiktok Güzel sözler sayfası.

Bir çok Güzel sözler aslında Tiktok dan cıkmakta bağzı kullanıcılar malesef tiktok kullanamadıklari için bu sözleri kaçırıyor bizlerde bunu düşündük ve buraya bugün bu yazıları yazmak istedik, Sohbet Odaları Sitesinde sizleride beklemekteyiz, gelin güzel sözleri beraber paylaşalım, vede hayatımıza renk katalım.

Tiktok Özlü Sözler


Bu hayatta ne yapıyorsanız yapın ama seviyormuş gibi yapmayın seninleyken mutluluğunu istiyorum diyenler giderken mutlulugunu alıp gitmedilermi?

Su gibi Akıp geçerdi hiç geçmemiş gibi duran zaman beklemeye değicek olan gelecekse beklerim inan..

Benim yanlızlığım kimsesizlik değil kardeş.. ama senin yanında kimsen varken zor durumda kimsesiz kaldıgında yanlızlıgın ne olduğunu o zaman anlıcaksın.

Masaya Rakıyı Koyalım, telefondanda bir yıldız tilbe açalım, yanımdada sen ol, rakı bitsin, yildiz tilbe sussun ama sen gitme,, yanımda kal gitme..

Kırılmasın diye üzerine titrerdim o hep üşüyorum sanardı..

Babasının yürümesini öğrettiği kadına sen düşmememeyi öğrettiysen konu kapanmıştır.

Bazen öyle çok seversinki birilerini, umutlar kurarsın hayaller kurarsın, her sabah onun için kalkarsın, ama gün gelir öyle bir laf söylerki sana g… gibi ortada kalırsın.

Yaşın kaç olursa olsun, Ağlarken herzaman kimsesiz çocuk olursun..

Sevdiği kadın : Evlendim.. Sevdiği çocuk hüzünlü göz yaşıyla Öylemi ? Çok sevindim, senin adına,, Sevdiği kadın : Sen nasilsin, nasıl gidiyor.. Sevdiği çocuk iyiyim çok iyiyim herşey yolunda.

Ha unutmadan birşey söylicem, arkadaşlar, gelecekten bahseden insanların gidişlerine hastayım.

Bana sarhoş dediniz, kafası güzel dediniz benim kafam güzelken yazdıgım sözleri söylediğim sözleri siz ayık kafayla söyliyemediniz.

”Sen Güzel bir düşdün, İmkansızdın ve ben yine de o düşün peşine düşdüm.”

https://www.duygusohbet.org

Tiktok Güzel Sözler

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir