Sohbet Sitelerine Genel Bakış ve Analizler

Günümüzün belki de en önemli sorunlarından birisi de insanların gittikçe yalnızlaşması ve diğer bireylerle olan ilişkilerinin zayıflayarak bitme noktasına gelmesi. Çünkü gelişen teknoloji ve artan olanaklar nedeniyle insanlar artık yüzyüze muhabbet ve dostane sohbetleri bir kenara bırakarak, sanal sohbet ortamlarında ve diğer sosyal paylaşım sitelerinde vakit geçirmeye başlamışlardır. İnternetin bilinçsiz olarak kullanılması nedeniyle manevi değerler ve insani hasletler tozlu raflarda yerini almış, eşler birbirlerine, çocuklar anne ve babalarına zaman ayıramaz olmuş, bu nedenle birbirinden kopuk halde yaşayan, birbirine saygı ve sevgi beslemeyen bir güruh peydah olmuştur. Bir zamanlar batı dünyasının emperyalist ve siyonist beyinlerinin Türk milletine vermek istediği zarar, şu anda internet sayesinde mümkün hale gelmiştir. Çünkü 7'den 70'e bütün herkesin elinde kocaman akıllı mobil telefonlarla serseri mayın gibi birbirinden habersiz yaşayan parçalanmış bir toplum haline geldik. Eski zamanları hatırlarım, aile ve komşu sohbetlerinin bir ağırlığı vardı, insanlar birbirinin gözlerine bakarak canlı olarak sohbet ederlerdi. Herkes birbirinin sorun ve dertlerini dinleyerek ortak bir çözüm bulmaya çalışırdı. Yaşadığımız şu zaman içerisinde durum oldukça vahim görünüyor. Çünkü eşler birbirinden habersiz, ebeveynler çocuklarından bihaber olarak yaşamlarına devam etmeye çalışıyor. Çünkü bütün hesaplarımızı internet üzerine yapmışız. Acaba eşini veya çocuğunu karşına alıpta, herhangi bir derdin sıkıntın varmı, hayat nasıl gidiyor diyerek sevgi ile gözlerinin içine ne zaman baktın? Vakit çok geç olmadan, eyvah demeden, iş işten geçmeden bunları düşünmende fayda var.

Sohbet Odaları

Sohbet odaları, yukarıda izah etmeye çalıştığım, gündelik hayatında aradığını bulamayan, ailesinden ve sıkıntılarından kaçmak isteyenlere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Maalesef üzülerek beyan ediyorum, içinde bulunduğumuz ahval ve şerait pek de iç açıcı görünmüyor. Yüzlerce sohbet sitesi diğer insanlardan uzaklaşarak içine kapanmış bireylere hizmet etmeye devam ediyor. Yani kısaca söylemek gerekirse arz ve talep meselesinin en canlı örneği, chat siteleri içerisinde hayat bulmaktadır. Buralara takılan insanlar, içinde bulunduğu halet-i ruhiyeye göre kendisine bir nickname (rumuz) belirleyerek bu sanal dünyada yerini alıyor. Görmediği, bilmediği, tanımadığı, sesini duymadığı insanların global sohbet odaları içerisine yazdığı yazılardan bir anlam çıkarmaya çalışarak, kendisine orada bir yer açmaya, o topluma ait olmaya çalışıyor. Çünkü artık ipin ucu kaçmış, gerçek yaşamda diğer insanlardan uzaklaşılmış, bir küskünlük ve isyan duyguları içerisinde aradığı bütün değerlerin arkadaşlık siteleri içerisinde olduğuna kanaat getirilmiştir.

Mobil Chat

Akıllı telefonların hızla hayatımıza girmesi ile birlikte yalnızlık bir kader olmaktan çıkmış vaziyette. Çünkü her yere anlık olarak ulaşmak mümkün olmaktadır. Aklın ve hayalin sınırlarını elimizdeki telefonlarla sonuna kadar zorluyoruz. Bu yüzden kadın-erkek ilişkileri çağımızda yeni bir boyut kazanmıştır. Eski dönemlerde bırakın cep telefonlarını, ev telefonları bile sayılı kişilerin evinde bulunurdu. Kızlar ve erkekler kaş göz hareketleri ile anlaşıp buluşurlardı. O dönemlerde bir mahremiyet ve mahcubiyet hakimdi. Yaşadığımız şu devirde ise mahremiyet ve mahcubiyetin yerini aleniyet ve sırnaşıklık almış vaziyettedir. Kendisine bir sevgili ve arkadaş bulmak isteyen hemen herkes Mobil Chat odalarına girerek, hayalindeki sevgili ve arkadaş adayını bulabilmek için akla hayale gelmedik metodlara başvurmaktadır. /div>

Ücretsiz Sohbet Muhabbet Sitesi


Ücretsiz Sohbet Muhabbet Sitesi

Ücretsiz Sohbet Muhabbet Sitesi

Kaliteli sohbet sitesi sizler için açık, Ücretsiz olarak Sohbet Muhabbet Sitesinde 7/24 Giriş yapabilirsiniz.

Kaliteli olarak sohbet sitelerine en iyi şekilde sizler giriş sağlıya bilirsiniz, bizler burada sizleri bekliyor olacağız amacımız burada açık ve net sohbet etmek, vede Aile ortamı oluşturmak bir çok kişi gelip geçiyor, vede kaliteli olarak hizmet sağladığımız bir sohbet sitesi sizler için açıktır, gelin burada en iyi şekilde sohbet’in dibine vuralım, vede hiç bir şekilde üyelik yok abonelik yok burada sizlerde kullanıcılarımızla özel genel fark etmeden konuşa bilirsiniz, vede yeni sistemimizde cep telefonu veya web sohbet bölümünden giriş yaparak resim yükleme şansına sahipsiniz bizler en iyi şekilde sizlere sistemimizi kurduk ve bunun için hızlı gerekli bütün çalışmaları yapıyoruz, en iyi şekilde chat sohbet odaları sitesinde sizlerle birlikteyiz, ve her zaman birlikte olacağız, bizler burada 2012 yılından beridir açık olan bir server’dir hiç kapatmaya veya satmaya niyetimiz olmadı şükür elhamdürüllah gelenimiz gidenimiz çok, ama sizleri de aramızda görmek istiyorum, gündelik hayatınızdaki sıkıntılar yüzünden kendinizi hasta etmekten vaz geçin, kafanıza takmaya gerek yok hiç bir şeyi, dünya malı dünyada kalır 🙂 ne alakaysa her neyse sizlere seviyeli bir sohbet sitesi önerdim, çok mutluyum burada istediğiniz gibi sohbet etme şansına sahipsiniz tabi kurallarımız dışına çıkmayarak, bizler en iyi şekilde sohbet ederken peki siz neredesiniz ?

Ücretsiz Muhabbet Sitesi

Hayat işte ne garip bir şey, çoğu sevmediğiniz insanlarla burada karışla biliyosunuz, veya sevdiğiniz insanlarla yıllar sonra mesela arkadaşımı buldum ben ilk defa şaşırdım taşınmış etmiş haberim yok, dün akşam hatta geldi kahve içtik beraber eski günleri iade ettik, sanal ortam diyip geçmeyin, belkide çocukluk arkadaşınız bile çıka bilir burada şans eseri oluyor, hatta ben arkadaşımla mevzu yaptım, gel şuraya dedim bidakika dedi senmisin vs vs bende evet dedim 🙂 öyle bir sohbet’imiz oldu çıktı geldi kahvemi içti, güzel hoş vakit geçirdik, yani sizlerde burada en iyi şekilde eğlenceli güzel vakitler geçire bilirsiniz, haydi beliyoruz burada sizleri.

Ücretsiz Sohbet Muhabbet Sitesi

Ücretsiz Sohbet Muhabbet Sitesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir