Candan Sohbet Etmek


Candan Sohbet Etmek

Candan Sohbet Etmek, İçten ve Samimi Olmak

Candan sohbet etmek, içten davranmak ve samimi olmak hepimizin özlem duyduğu ve beklediği insani özelliklerden birisidir. Kendimiz nasıl samimi ve candan isek, karşıdaki kişiden de aynısını beklememiz son derece doğal bir duygudur. Düşünün, bir arkadaşınız var sohbet ediyorsunuz, fakat alaycı konuşuyor, dedikodu yapıyor, acımasız davranıyor, kaba ve hoyrat cevaplar veriyor siz bu arkadaşınıza ne kadar güvenebilir siniz? Bu tür konuşmaları yapan arkadaşınız değil kim olursa olsun, kesinlikle samimi birisi değildir ve candan muhabbet etmiyordur. Siz samimi bir arkadaş yerine kendinize bir müttefik arıyorsunuz gibi geldi bana.

Samimiyetsiz ve Şahsiyetsiz Kişilerden Uzak Durun

Bir başka enteresan örnek verelim, diğer arkadaşınız da sürekli kendisi hakkında konuşuyorsa bu da başka bir acınası vaka. Kesinlikle bu kişiden candan sohbet etmesini bekleyemez ve samimi davranmasını umamazsınız. Böyle kişiler sizden sürekli bilgi ve istihbarat elde etmek, size karşı kaba kuvvet kullanmak, şantaj yapmak için genellikle sizi dinliyor ve sorguluyorsa kesinlikle ondan hemen uzaklaşın, samimiyetten uzak ve tehlikeli birisidir.

İyi Bir Arkadaş Nasıl Anlaşılır?

Candan ilişkiler ve dostluklar etmek için hepimizin iyi bir arkadaşa mutlaka ihtiyacı vardır. Peki iyi bir arkadaş neresinden belli olur? Nasıl anlarız? İyi bir arkadaşın 4 ana özelliği vardır değerli arkadaşlar. Bunlar; dürüstlük, cömertlik, nezaket ve iyi ahlak sahibi olmaktır. Eğer hayatınızda hep bu 4 kriteri gözetir ve aklınızda tutarsanız, mutlaka candan sohbet edebileceğiniz birilerini bulabilirsiniz. Bir insanı bu testlerden geçirmenin kolay yönleri vardır, bu testler sayesinde iyi bir arkadaş olup olmadığınız mutlaka anlarsınız. 1. O arkadaşınızla araba ile uzun bir yolculuğa çıkın, 2. Ona bir miktar borç para verin, parayı siz istemeden getirip size en kısa sürede verecekler ya da asabileşerek bencil, çirkin davranışlarını haklı çıkarmaya çalışacaklardır.

İnsanların Vücut Dilleri Bazı İpuçları Verir

Candan sohbet etmeyen, samimi davranmayan insanların vücut dillerine mutlaka dikkat etmelisiniz. Anlattığı konularda tutarsızlık, gözlerini sürekli sizden kaçırması, samimiyet ve candan sohbet etmekten uzak birisi olduğunu göstermektedir. Eğer sizlerde bu davranışlara dikkat ederseniz, yalancı insanları samimi olanlardan ayırt etmekte mahir birisi olabilirsiniz.  Makaleme son verirken hepinize candan ve samimi insanlarla karşılaşmanızı temenni ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir