Sohbet Sitelerine Genel Bakış ve Analizler

Günümüzün belki de en önemli sorunlarından birisi de insanların gittikçe yalnızlaşması ve diğer bireylerle olan ilişkilerinin zayıflayarak bitme noktasına gelmesi. Çünkü gelişen teknoloji ve artan olanaklar nedeniyle insanlar artık yüzyüze muhabbet ve dostane sohbetleri bir kenara bırakarak, sanal sohbet ortamlarında ve diğer sosyal paylaşım sitelerinde vakit geçirmeye başlamışlardır. İnternetin bilinçsiz olarak kullanılması nedeniyle manevi değerler ve insani hasletler tozlu raflarda yerini almış, eşler birbirlerine, çocuklar anne ve babalarına zaman ayıramaz olmuş, bu nedenle birbirinden kopuk halde yaşayan, birbirine saygı ve sevgi beslemeyen bir güruh peydah olmuştur. Bir zamanlar batı dünyasının emperyalist ve siyonist beyinlerinin Türk milletine vermek istediği zarar, şu anda internet sayesinde mümkün hale gelmiştir. Çünkü 7'den 70'e bütün herkesin elinde kocaman akıllı mobil telefonlarla serseri mayın gibi birbirinden habersiz yaşayan parçalanmış bir toplum haline geldik. Eski zamanları hatırlarım, aile ve komşu sohbetlerinin bir ağırlığı vardı, insanlar birbirinin gözlerine bakarak canlı olarak sohbet ederlerdi. Herkes birbirinin sorun ve dertlerini dinleyerek ortak bir çözüm bulmaya çalışırdı. Yaşadığımız şu zaman içerisinde durum oldukça vahim görünüyor. Çünkü eşler birbirinden habersiz, ebeveynler çocuklarından bihaber olarak yaşamlarına devam etmeye çalışıyor. Çünkü bütün hesaplarımızı internet üzerine yapmışız. Acaba eşini veya çocuğunu karşına alıpta, herhangi bir derdin sıkıntın varmı, hayat nasıl gidiyor diyerek sevgi ile gözlerinin içine ne zaman baktın? Vakit çok geç olmadan, eyvah demeden, iş işten geçmeden bunları düşünmende fayda var.

Sohbet Odaları

Sohbet odaları, yukarıda izah etmeye çalıştığım, gündelik hayatında aradığını bulamayan, ailesinden ve sıkıntılarından kaçmak isteyenlere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Maalesef üzülerek beyan ediyorum, içinde bulunduğumuz ahval ve şerait pek de iç açıcı görünmüyor. Yüzlerce sohbet sitesi diğer insanlardan uzaklaşarak içine kapanmış bireylere hizmet etmeye devam ediyor. Yani kısaca söylemek gerekirse arz ve talep meselesinin en canlı örneği, chat siteleri içerisinde hayat bulmaktadır. Buralara takılan insanlar, içinde bulunduğu halet-i ruhiyeye göre kendisine bir nickname (rumuz) belirleyerek bu sanal dünyada yerini alıyor. Görmediği, bilmediği, tanımadığı, sesini duymadığı insanların global sohbet odaları içerisine yazdığı yazılardan bir anlam çıkarmaya çalışarak, kendisine orada bir yer açmaya, o topluma ait olmaya çalışıyor. Çünkü artık ipin ucu kaçmış, gerçek yaşamda diğer insanlardan uzaklaşılmış, bir küskünlük ve isyan duyguları içerisinde aradığı bütün değerlerin arkadaşlık siteleri içerisinde olduğuna kanaat getirilmiştir.

Mobil Chat

Akıllı telefonların hızla hayatımıza girmesi ile birlikte yalnızlık bir kader olmaktan çıkmış vaziyette. Çünkü her yere anlık olarak ulaşmak mümkün olmaktadır. Aklın ve hayalin sınırlarını elimizdeki telefonlarla sonuna kadar zorluyoruz. Bu yüzden kadın-erkek ilişkileri çağımızda yeni bir boyut kazanmıştır. Eski dönemlerde bırakın cep telefonlarını, ev telefonları bile sayılı kişilerin evinde bulunurdu. Kızlar ve erkekler kaş göz hareketleri ile anlaşıp buluşurlardı. O dönemlerde bir mahremiyet ve mahcubiyet hakimdi. Yaşadığımız şu devirde ise mahremiyet ve mahcubiyetin yerini aleniyet ve sırnaşıklık almış vaziyettedir. Kendisine bir sevgili ve arkadaş bulmak isteyen hemen herkes Mobil Chat odalarına girerek, hayalindeki sevgili ve arkadaş adayını bulabilmek için akla hayale gelmedik metodlara başvurmaktadır. /div>

Candan Sohbet Etmek


Candan Sohbet Etmek

Candan Sohbet Etmek, İçten ve Samimi Olmak

Candan sohbet etmek, içten davranmak ve samimi olmak hepimizin özlem duyduğu ve beklediği insani özelliklerden birisidir. Kendimiz nasıl samimi ve candan isek, karşıdaki kişiden de aynısını beklememiz son derece doğal bir duygudur. Düşünün, bir arkadaşınız var sohbet ediyorsunuz, fakat alaycı konuşuyor, dedikodu yapıyor, acımasız davranıyor, kaba ve hoyrat cevaplar veriyor siz bu arkadaşınıza ne kadar güvenebilir siniz? Bu tür konuşmaları yapan arkadaşınız değil kim olursa olsun, kesinlikle samimi birisi değildir ve candan muhabbet etmiyordur. Siz samimi bir arkadaş yerine kendinize bir müttefik arıyorsunuz gibi geldi bana.

Samimiyetsiz ve Şahsiyetsiz Kişilerden Uzak Durun

Bir başka enteresan örnek verelim, diğer arkadaşınız da sürekli kendisi hakkında konuşuyorsa bu da başka bir acınası vaka. Kesinlikle bu kişiden candan sohbet etmesini bekleyemez ve samimi davranmasını umamazsınız. Böyle kişiler sizden sürekli bilgi ve istihbarat elde etmek, size karşı kaba kuvvet kullanmak, şantaj yapmak için genellikle sizi dinliyor ve sorguluyorsa kesinlikle ondan hemen uzaklaşın, samimiyetten uzak ve tehlikeli birisidir.

İyi Bir Arkadaş Nasıl Anlaşılır?

Candan ilişkiler ve dostluklar etmek için hepimizin iyi bir arkadaşa mutlaka ihtiyacı vardır. Peki iyi bir arkadaş neresinden belli olur? Nasıl anlarız? İyi bir arkadaşın 4 ana özelliği vardır değerli arkadaşlar. Bunlar; dürüstlük, cömertlik, nezaket ve iyi ahlak sahibi olmaktır. Eğer hayatınızda hep bu 4 kriteri gözetir ve aklınızda tutarsanız, mutlaka candan sohbet edebileceğiniz birilerini bulabilirsiniz. Bir insanı bu testlerden geçirmenin kolay yönleri vardır, bu testler sayesinde iyi bir arkadaş olup olmadığınız mutlaka anlarsınız. 1. O arkadaşınızla araba ile uzun bir yolculuğa çıkın, 2. Ona bir miktar borç para verin, parayı siz istemeden getirip size en kısa sürede verecekler ya da asabileşerek bencil, çirkin davranışlarını haklı çıkarmaya çalışacaklardır.

İnsanların Vücut Dilleri Bazı İpuçları Verir

Candan sohbet etmeyen, samimi davranmayan insanların vücut dillerine mutlaka dikkat etmelisiniz. Anlattığı konularda tutarsızlık, gözlerini sürekli sizden kaçırması, samimiyet ve candan sohbet etmekten uzak birisi olduğunu göstermektedir. Eğer sizlerde bu davranışlara dikkat ederseniz, yalancı insanları samimi olanlardan ayırt etmekte mahir birisi olabilirsiniz.  Makaleme son verirken hepinize candan ve samimi insanlarla karşılaşmanızı temenni ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir