Sohbet Sitelerine Genel Bakış ve Analizler

Günümüzün belki de en önemli sorunlarından birisi de insanların gittikçe yalnızlaşması ve diğer bireylerle olan ilişkilerinin zayıflayarak bitme noktasına gelmesi. Çünkü gelişen teknoloji ve artan olanaklar nedeniyle insanlar artık yüzyüze muhabbet ve dostane sohbetleri bir kenara bırakarak, sanal sohbet ortamlarında ve diğer sosyal paylaşım sitelerinde vakit geçirmeye başlamışlardır. İnternetin bilinçsiz olarak kullanılması nedeniyle manevi değerler ve insani hasletler tozlu raflarda yerini almış, eşler birbirlerine, çocuklar anne ve babalarına zaman ayıramaz olmuş, bu nedenle birbirinden kopuk halde yaşayan, birbirine saygı ve sevgi beslemeyen bir güruh peydah olmuştur. Bir zamanlar batı dünyasının emperyalist ve siyonist beyinlerinin Türk milletine vermek istediği zarar, şu anda internet sayesinde mümkün hale gelmiştir. Çünkü 7'den 70'e bütün herkesin elinde kocaman akıllı mobil telefonlarla serseri mayın gibi birbirinden habersiz yaşayan parçalanmış bir toplum haline geldik. Eski zamanları hatırlarım, aile ve komşu sohbetlerinin bir ağırlığı vardı, insanlar birbirinin gözlerine bakarak canlı olarak sohbet ederlerdi. Herkes birbirinin sorun ve dertlerini dinleyerek ortak bir çözüm bulmaya çalışırdı. Yaşadığımız şu zaman içerisinde durum oldukça vahim görünüyor. Çünkü eşler birbirinden habersiz, ebeveynler çocuklarından bihaber olarak yaşamlarına devam etmeye çalışıyor. Çünkü bütün hesaplarımızı internet üzerine yapmışız. Acaba eşini veya çocuğunu karşına alıpta, herhangi bir derdin sıkıntın varmı, hayat nasıl gidiyor diyerek sevgi ile gözlerinin içine ne zaman baktın? Vakit çok geç olmadan, eyvah demeden, iş işten geçmeden bunları düşünmende fayda var.

Sohbet Odaları

Sohbet odaları, yukarıda izah etmeye çalıştığım, gündelik hayatında aradığını bulamayan, ailesinden ve sıkıntılarından kaçmak isteyenlere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Maalesef üzülerek beyan ediyorum, içinde bulunduğumuz ahval ve şerait pek de iç açıcı görünmüyor. Yüzlerce sohbet sitesi diğer insanlardan uzaklaşarak içine kapanmış bireylere hizmet etmeye devam ediyor. Yani kısaca söylemek gerekirse arz ve talep meselesinin en canlı örneği, chat siteleri içerisinde hayat bulmaktadır. Buralara takılan insanlar, içinde bulunduğu halet-i ruhiyeye göre kendisine bir nickname (rumuz) belirleyerek bu sanal dünyada yerini alıyor. Görmediği, bilmediği, tanımadığı, sesini duymadığı insanların global sohbet odaları içerisine yazdığı yazılardan bir anlam çıkarmaya çalışarak, kendisine orada bir yer açmaya, o topluma ait olmaya çalışıyor. Çünkü artık ipin ucu kaçmış, gerçek yaşamda diğer insanlardan uzaklaşılmış, bir küskünlük ve isyan duyguları içerisinde aradığı bütün değerlerin arkadaşlık siteleri içerisinde olduğuna kanaat getirilmiştir.

Mobil Chat

Akıllı telefonların hızla hayatımıza girmesi ile birlikte yalnızlık bir kader olmaktan çıkmış vaziyette. Çünkü her yere anlık olarak ulaşmak mümkün olmaktadır. Aklın ve hayalin sınırlarını elimizdeki telefonlarla sonuna kadar zorluyoruz. Bu yüzden kadın-erkek ilişkileri çağımızda yeni bir boyut kazanmıştır. Eski dönemlerde bırakın cep telefonlarını, ev telefonları bile sayılı kişilerin evinde bulunurdu. Kızlar ve erkekler kaş göz hareketleri ile anlaşıp buluşurlardı. O dönemlerde bir mahremiyet ve mahcubiyet hakimdi. Yaşadığımız şu devirde ise mahremiyet ve mahcubiyetin yerini aleniyet ve sırnaşıklık almış vaziyettedir. Kendisine bir sevgili ve arkadaş bulmak isteyen hemen herkes Mobil Chat odalarına girerek, hayalindeki sevgili ve arkadaş adayını bulabilmek için akla hayale gelmedik metodlara başvurmaktadır. /div>

Arkadaş Sohbet Odaları


Arkadaş Sohbet Odaları

Arkadaş sohbet odaları

Arkadaşlık sitesi, arkadaş chat odaları sayesinde artık arkadaş bulmanız mümkün hale geldi. Duygusohbet.org içerisinde aktif olarak kullanılan arkadaş sohbet odaları ile kimse arkadaşsız kalmayacak, sayısız arkadaşlıklar ve dostane ilişkiler sizleri bekliyor. Şu anda içeride sizin gibi aynı duygu ve düşünce içerisinde olan yüzlerce kişi chat yapmanın keyfi ile kendinden geçmiş vaziyette. Sohbet odaları içerisinde kurduğunuz arkadaşlıkları reel hayata taşımak sizin imkan ve kabiliyetiniz dahilindedir. Yani bizler sadece sohbet ortamı hazırlıyoruz, geriye sizin yeteneklerinizi ön plana çıkartmanız kalıyor.

Arkadaşlık Chat Siteleri

Bazı kullanıcılarımız sadece arkadaşlıkla yetinmiyor, gündelik hayatında bulamadığı dostlukları internet ortamında boy gösteren sanal chat sitelerinde arıyor. Bazıları ise sevgili ve aşk peşinde gecenin sessizliğinde, gündüzün telaş ve sıkıntısı içerisinde arayışlarını sürdürmeye çalışıyor. İşte tüm bu arayışlara, heyecanlara zemin hazırlayan duygusohbet.org kullanıcı memnuniyeti odaklı çalışmalarına gittikçe ivme kazandırıyor. Arkadaş sohbet odaları sayesinde hatırı sayılır bir arkadaş ve dost çevresi edinmeniz işten bile değil.

Sohbet Sitelerinde Arkadaş Seçimine Dikkat Edelim

Bana Arkadaşını Söyle, Sana Kim Olduğunu Söyleyeyim” ata sözünü de yabana atmayalım. Çünkü sohbet sitelerine giren kişilerin hepsi aynı kalıptan çıkmış veya sütten çıkmış ak kaşık gibi değildir. Bunların içerisinde karakter ve ahlak yönünden erezyona uğramış kişiler de yer almaktadır. Bu yüzden arkadaşınızı seçerken son derece dikkatli olmalı, it ve uğursuzdan uzak durmalısınız. Sitemize giren kişilerin suretini göremediğimiz için kimin adam, kimin şalgam olduğunu anlamamız imkansızdır.

Kendisini Farklı Gösteren Arkadaşlara Dikkat

Bizler sitemize giren kullanıcıları sadece arkadaş sohbet odalarına yazdıkları oranda tanıyabiliyoruz. Bazıları farklı karakterlere bürünerek hem yönetimi, hem de diğer kullanıcıları aldatma ve şaşırtma cihetine gitmektedirler. Bu yüzden biriyle arkadaşlık yapmadan önce, o kişiyi iyice tanımak, ondan gelebilecek zararlardan korunmak önem arz etmektedir. Site içerisinde kuracağınız arkadaşlıklar neticesinde herhangi bir maddi ya da manevi zarara uğramanız halinde, kesinlikle site yönetimi sorumlu tutulamaz. Çünkü hepimiz yetişkin bireyleriz ve nerede olduğumuzu, ne yaptığımızı gayet iyi biliyoruz. İşte bu yüzden yetişkin olmayan bireylerin sohbet sitemize girmesi kesinlikle yasaktır ve mes’uliyet kabul edilmez.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir