Sohbet Sitelerine Genel Bakış ve Analizler

Günümüzün belki de en önemli sorunlarından birisi de insanların gittikçe yalnızlaşması ve diğer bireylerle olan ilişkilerinin zayıflayarak bitme noktasına gelmesi. Çünkü gelişen teknoloji ve artan olanaklar nedeniyle insanlar artık yüzyüze muhabbet ve dostane sohbetleri bir kenara bırakarak, sanal sohbet ortamlarında ve diğer sosyal paylaşım sitelerinde vakit geçirmeye başlamışlardır. İnternetin bilinçsiz olarak kullanılması nedeniyle manevi değerler ve insani hasletler tozlu raflarda yerini almış, eşler birbirlerine, çocuklar anne ve babalarına zaman ayıramaz olmuş, bu nedenle birbirinden kopuk halde yaşayan, birbirine saygı ve sevgi beslemeyen bir güruh peydah olmuştur. Bir zamanlar batı dünyasının emperyalist ve siyonist beyinlerinin Türk milletine vermek istediği zarar, şu anda internet sayesinde mümkün hale gelmiştir. Çünkü 7'den 70'e bütün herkesin elinde kocaman akıllı mobil telefonlarla serseri mayın gibi birbirinden habersiz yaşayan parçalanmış bir toplum haline geldik. Eski zamanları hatırlarım, aile ve komşu sohbetlerinin bir ağırlığı vardı, insanlar birbirinin gözlerine bakarak canlı olarak sohbet ederlerdi. Herkes birbirinin sorun ve dertlerini dinleyerek ortak bir çözüm bulmaya çalışırdı. Yaşadığımız şu zaman içerisinde durum oldukça vahim görünüyor. Çünkü eşler birbirinden habersiz, ebeveynler çocuklarından bihaber olarak yaşamlarına devam etmeye çalışıyor. Çünkü bütün hesaplarımızı internet üzerine yapmışız. Acaba eşini veya çocuğunu karşına alıpta, herhangi bir derdin sıkıntın varmı, hayat nasıl gidiyor diyerek sevgi ile gözlerinin içine ne zaman baktın? Vakit çok geç olmadan, eyvah demeden, iş işten geçmeden bunları düşünmende fayda var.

Sohbet Odaları

Sohbet odaları, yukarıda izah etmeye çalıştığım, gündelik hayatında aradığını bulamayan, ailesinden ve sıkıntılarından kaçmak isteyenlere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Maalesef üzülerek beyan ediyorum, içinde bulunduğumuz ahval ve şerait pek de iç açıcı görünmüyor. Yüzlerce sohbet sitesi diğer insanlardan uzaklaşarak içine kapanmış bireylere hizmet etmeye devam ediyor. Yani kısaca söylemek gerekirse arz ve talep meselesinin en canlı örneği, chat siteleri içerisinde hayat bulmaktadır. Buralara takılan insanlar, içinde bulunduğu halet-i ruhiyeye göre kendisine bir nickname (rumuz) belirleyerek bu sanal dünyada yerini alıyor. Görmediği, bilmediği, tanımadığı, sesini duymadığı insanların global sohbet odaları içerisine yazdığı yazılardan bir anlam çıkarmaya çalışarak, kendisine orada bir yer açmaya, o topluma ait olmaya çalışıyor. Çünkü artık ipin ucu kaçmış, gerçek yaşamda diğer insanlardan uzaklaşılmış, bir küskünlük ve isyan duyguları içerisinde aradığı bütün değerlerin arkadaşlık siteleri içerisinde olduğuna kanaat getirilmiştir.

Mobil Chat

Akıllı telefonların hızla hayatımıza girmesi ile birlikte yalnızlık bir kader olmaktan çıkmış vaziyette. Çünkü her yere anlık olarak ulaşmak mümkün olmaktadır. Aklın ve hayalin sınırlarını elimizdeki telefonlarla sonuna kadar zorluyoruz. Bu yüzden kadın-erkek ilişkileri çağımızda yeni bir boyut kazanmıştır. Eski dönemlerde bırakın cep telefonlarını, ev telefonları bile sayılı kişilerin evinde bulunurdu. Kızlar ve erkekler kaş göz hareketleri ile anlaşıp buluşurlardı. O dönemlerde bir mahremiyet ve mahcubiyet hakimdi. Yaşadığımız şu devirde ise mahremiyet ve mahcubiyetin yerini aleniyet ve sırnaşıklık almış vaziyettedir. Kendisine bir sevgili ve arkadaş bulmak isteyen hemen herkes Mobil Chat odalarına girerek, hayalindeki sevgili ve arkadaş adayını bulabilmek için akla hayale gelmedik metodlara başvurmaktadır. /div>

Duygu Sohbet Mobil


Duygu Sohbet Mobil

Duygu Sohbet Mobil Chat

Duygusohbet.org eski ve kasvetli görüntüsünden sıyrılarak, yeni ara yüzü ile kullanıcıların beğenisine sunulmuş durumdadır. Yalnızlığına son vermek isteyenlerin, sıcak bir muhabbete özlem duyanların, ev rahatlığında konfora alışmış olanların vazgeçemediği bir yerdir. Başta Avrupa ülkeleri olmak üzere, dünyanın her yerinden insanları ağırlamaktan kıvanç ve mutluluk duymaktadır. Google verilerine baktığımızda bir çok sohbet sevdalısının, Almanya sohbet, Avrupa Chat, Hollanda kızlarla chat, Duygu Sohbet Mobil Chat gibi aramalarla geldiğini görmekteyiz. Özellikle gurbetçi insanlarımızın sitemize daha fazla iştirak ettiğini gözlemlemekteyiz. Tüm bunların sebebi kullanıcılarımıza mobil chat avantajını benimsetmektir. Sohbet odaları içerisinde global kanallarda Türkçe’nin yanı sıra bir çok dilde muhabbet yapabilirsiniz.

Avrupa Gurbetçi Duygu Sohbet Mobil Chat Sitesi

Tüm chat siteleri arasında en güvenilir ve seviyeli sohbetlerin icra edildiği, Avrupa ve Türkiye’ye hitap eden tek chat sitesi. Duygu sohbet odaları içerisinde kimselerle paylaşmadığınız en özel anılarınızı, düşüncelerinizi, en uç duygularınızı çekinmeden paylaşabilirsiniz. Hiç kimse sizi bu özgür tutumuzdan ve sohbetinizden dolayı yargılayamaz.

Duygu Sohbet Sitesi

Duygu sohbet mobil chat odaları sayesinde, tüm duygusal ve şair ruhlu insanları bir araya topluyoruz. Ücretsiz ve üyeliksiz chat hizmeti ile tüm chat tutkunlarının teveccühünü kazanmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Üstelik mobil chat odalarımıza girerken, javasız ve basit bir arayüz kullanıyoruz.

Duyguları İfade Etmenin Yolları

Gerçek yaşamda duyguları ifade etmenin bir çok yolu bulunmaktadır. Bu yollardan bazıları vücut dili, jest, mimik ve ses vurgularıdır. Normal bir insan duygularını diğer insanlarla paylaşmaktan imtina etmemeli ve özgürce açıklamalıdır. Duyguların bastırılması bir çok sağlık sorunlarına yol açabilir. Özellikle negatif duyguların bastırılması, artan stres ve iş gücü ile ilişkilendirilebilir.

Yapılan araştırmalarda uzun bir yaşam süren insanların, hayata karşı hep olumlu bir tavır takındıkları, duygularını hiç çekinmeden ifade ettikleri belirlendi. Fakat bazı insanlar chat sitelerinde duyguların ifade edilemediğini, ya da kullanıcıların görünmez olmanın rehavetiyle kendilerini farklı olarak lanse ettiklerini bildiriyorlar. Gerçekten de yüzünü görmediğiniz bir insanın duygularını anlamak, yüz ifadesini belirlemek oldukça güç bir durumdur. 

Dışa dönük insanlar, duygularını hemen belli etmeyi severler ve daha çok konuşurlar. Mamafih bazı insanlar ise kapalı bir pandroma kutusu gibidir, ne düşündüğünü, ne hissettiğini, iç dünyasında neler yaşadığını asla bilemezsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir