Mobil Chat Odaları


Mobil Chat Odaları

Mobil Chat Odaları

Seviyeli sohbet odaları sitesi sizler için aktifdir, bedava sohbet edelim, Mobil Sohbet Odaları İnsanlar mı değisti zaman mı geçiyor anlam veremiyorum artık.İki kelime konuştuğun kişiden neler görüyorsunuz hangi davranişı sergiliyorlar bilirsiniz keşke bilmez olaydık.Yapmayın nolur sohbet odaları sizler için var biz sitemizi adaletli huzurlu güvenilor yer olarak açtık vakit geçirmek için sohbet etmek için…Yazık ki ne yazık dostlar geçip giden zamana.Karanlıktan aydınlığa bir yol alınmaz oldu.Madem her şey insan için, her şey insandan yana.Hani hak, hukuk, adalet, nerede? bulunmaz oldu.Ezen ezilen sınıflar karışmış birbirine.Riyakar olanlar geçmiş aklıselim yerine. Mobil Sohbet Önün sonun görmeyenler gider körü koruna.Ehli irfan olmayınca karar kılınmaz oldu.Nerde olursanız olun ister sohbet odamızda isterseniz başka sitede herkes kendinden sorumludur.Asalet kişide yoksa soydan boydan ne gelir.Arifler, gerçek erenler bunu hep böyle bilir.Der, Dertli Divani canlı cansız tüm kainat bir.Varlık aleminde varız neden bilinmez oldu”Dertli Divani’nin dizeleri ile başladık yıla. Son albümü Hakisar’da yer alıyor bu türkü. Hani cuk oturduğundan gündeme “yeri geldi de söyledik” türünden bir giriş bizim ki.Üstelik karar almışız; yeni yılda kavga ile ruhlarını, hırsızlıkla bedenlerini besleyenlerin tahriklerine kapılmadan, ne varsa insane dair öyküler derleyeceğiz yeniden.Asıl adı Veli Aykut olan Dertli Divani(Dede) deyince de, her biri mıh gibi, insan yüreğine işleyen sözleri geliyor ki aklıma, yazmasam olmaz şimdi.
Diyor ki Dertli Divani:
“Cahiller kendini aklar,
Kamiller kendini yoklar…”

Mobil Sohbet Odaları

Bedava Sohbet İnsana bir ayna gibi kendini gösteren bu sözler “ben ne yaptım” sorusunu, ne kadar az sorduğumuzu kendimize hatırlatıyor.Okumayan, bilmeyen, kulaktan dolma öğrenen, nereye gideceğini bilmeden “ağız dolusu söven” bir toplum olduysak eğer, hepimiz kendi payımızı sorgulamalıyız bu gidişte.Susarsan, görmezsen, duymazsan sana kimse dokunmaz diye büyütülen ama maymundan beter olduğunu, anca kendine dokunduğunda yılan farkedenler ülkesinde bazen yılgınlığa düşüyor insan.Ne kadar gerisine düştüğümüzü çağın Avrupa Birliği ya da ABD söyleyince farkedenlere niye yazıp, niye çiziyoruz diye düşündüğümde, haklı bir taraf da bulmuyor değilim kendime.
İnsanın yolunu yolda karşılaştıkları değil, yol arkadaşı saydıkları belirliyor.Bizde sizlerin yol arkadaşı olmak için bu siteyi açtık yol arkadaşımız olmaya ne dersiniz?Başka türlü davransam ihanet etmiş olurdum kendime. Bu kumaştan hırsızlığa, yolsuzluğa karşı, insan haklarına saygılı bir elbise çıkar.
Hani diyordu ya Ahmet Kaya; “dağlarında zülüm var, düşemem yar peşine…Düşün siz peşimize sizin için güvenilir kaliteli adaletli en güzel yer burası ister arkadaş ister kardeş ister abi ister abla buyrun efendim sizler seçin yol arkadaşlarınızı fazlasına gerek var mı?.

Mobil Chat Odaları

Mobil Chat Odaları

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir