Sohbet Sitelerine Genel Bakış ve Analizler

Günümüzün belki de en önemli sorunlarından birisi de insanların gittikçe yalnızlaşması ve diğer bireylerle olan ilişkilerinin zayıflayarak bitme noktasına gelmesi. Çünkü gelişen teknoloji ve artan olanaklar nedeniyle insanlar artık yüzyüze muhabbet ve dostane sohbetleri bir kenara bırakarak, sanal sohbet ortamlarında ve diğer sosyal paylaşım sitelerinde vakit geçirmeye başlamışlardır. İnternetin bilinçsiz olarak kullanılması nedeniyle manevi değerler ve insani hasletler tozlu raflarda yerini almış, eşler birbirlerine, çocuklar anne ve babalarına zaman ayıramaz olmuş, bu nedenle birbirinden kopuk halde yaşayan, birbirine saygı ve sevgi beslemeyen bir güruh peydah olmuştur. Bir zamanlar batı dünyasının emperyalist ve siyonist beyinlerinin Türk milletine vermek istediği zarar, şu anda internet sayesinde mümkün hale gelmiştir. Çünkü 7'den 70'e bütün herkesin elinde kocaman akıllı mobil telefonlarla serseri mayın gibi birbirinden habersiz yaşayan parçalanmış bir toplum haline geldik. Eski zamanları hatırlarım, aile ve komşu sohbetlerinin bir ağırlığı vardı, insanlar birbirinin gözlerine bakarak canlı olarak sohbet ederlerdi. Herkes birbirinin sorun ve dertlerini dinleyerek ortak bir çözüm bulmaya çalışırdı. Yaşadığımız şu zaman içerisinde durum oldukça vahim görünüyor. Çünkü eşler birbirinden habersiz, ebeveynler çocuklarından bihaber olarak yaşamlarına devam etmeye çalışıyor. Çünkü bütün hesaplarımızı internet üzerine yapmışız. Acaba eşini veya çocuğunu karşına alıpta, herhangi bir derdin sıkıntın varmı, hayat nasıl gidiyor diyerek sevgi ile gözlerinin içine ne zaman baktın? Vakit çok geç olmadan, eyvah demeden, iş işten geçmeden bunları düşünmende fayda var.

Sohbet Odaları

Sohbet odaları, yukarıda izah etmeye çalıştığım, gündelik hayatında aradığını bulamayan, ailesinden ve sıkıntılarından kaçmak isteyenlere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Maalesef üzülerek beyan ediyorum, içinde bulunduğumuz ahval ve şerait pek de iç açıcı görünmüyor. Yüzlerce sohbet sitesi diğer insanlardan uzaklaşarak içine kapanmış bireylere hizmet etmeye devam ediyor. Yani kısaca söylemek gerekirse arz ve talep meselesinin en canlı örneği, chat siteleri içerisinde hayat bulmaktadır. Buralara takılan insanlar, içinde bulunduğu halet-i ruhiyeye göre kendisine bir nickname (rumuz) belirleyerek bu sanal dünyada yerini alıyor. Görmediği, bilmediği, tanımadığı, sesini duymadığı insanların global sohbet odaları içerisine yazdığı yazılardan bir anlam çıkarmaya çalışarak, kendisine orada bir yer açmaya, o topluma ait olmaya çalışıyor. Çünkü artık ipin ucu kaçmış, gerçek yaşamda diğer insanlardan uzaklaşılmış, bir küskünlük ve isyan duyguları içerisinde aradığı bütün değerlerin arkadaşlık siteleri içerisinde olduğuna kanaat getirilmiştir.

Mobil Chat

Akıllı telefonların hızla hayatımıza girmesi ile birlikte yalnızlık bir kader olmaktan çıkmış vaziyette. Çünkü her yere anlık olarak ulaşmak mümkün olmaktadır. Aklın ve hayalin sınırlarını elimizdeki telefonlarla sonuna kadar zorluyoruz. Bu yüzden kadın-erkek ilişkileri çağımızda yeni bir boyut kazanmıştır. Eski dönemlerde bırakın cep telefonlarını, ev telefonları bile sayılı kişilerin evinde bulunurdu. Kızlar ve erkekler kaş göz hareketleri ile anlaşıp buluşurlardı. O dönemlerde bir mahremiyet ve mahcubiyet hakimdi. Yaşadığımız şu devirde ise mahremiyet ve mahcubiyetin yerini aleniyet ve sırnaşıklık almış vaziyettedir. Kendisine bir sevgili ve arkadaş bulmak isteyen hemen herkes Mobil Chat odalarına girerek, hayalindeki sevgili ve arkadaş adayını bulabilmek için akla hayale gelmedik metodlara başvurmaktadır. /div>

Kızlarla Sohbet


Kızlarla Sohbet

Kızlarla Sohbet Odaları

Kızlarla chat sitemize hoş geldiniz, hoşluklar getirdiniz değerli duygusohbet.org müdavimleri. Kızlarla sohbet etmeye  hevesli yüzlerce erkek kullanıcı, şu anda chat siteleri arasında adeta mekik dokuyor. Kızlarla konuşmak için adeta kılı kırk yarmakta ve etkileyici nickler kullanmaktadırlar.

Gündelik hayatta bir cadde ya da sokakta bir kızla sohbet etmek zor olabiliyor. Bu yüzden bir çok insan potansiyel olarak online chat dediğimiz sistemi benimsemiş durumda. Hal böyle olunca sohbet sitelerinin de popülaritesi gittikçe artmaktadır.

Kızlarla sohbet etmenin en önemli anahtarlarından birisi de güven telkin etmektir. Fakat sırf güven yeterli olmamaktadır. Tanışma esnasında gayet dikkatli olmak ve ukalalık yapmamak gerekir. 

Chat Sohbet Odalarında Kızlarla İletişim Durumları

Chat sohbet odaları içerisinde durum oldukça karışıktır. Yazılı chat dilini kullanan üyelerimizin bir kısmı nezaket ve inceliklerini yazıya dökerken, bazıları da kaba ve hoyrat bir lisan kullanmaktadır. Bu yüzden bir kadınla iletişimin etkili kurallarından birisi de nezakettir. Saygısızlık, kabalık, hoyratlık, cahillik bir kadını ürküten sebeplerin başında gelir. Bazı erkekler direkt olarak hedefe odaklıdırlar, hemen işi bağlayayım, kızı tavlayayım edasındadırlar. Kızlar aceleci erkeklerden çabucak uzaklaşırlar. Samimi ve sıcak davranışlar, dostane konuşmalar, karşı cinsin sıkıntısını dinlemeler bu işin doğru yoldan halledilmesinin önünü açar.

Kızlarla Chat Yaparken Farklı Görünme Gayretleri

Bazı erkekler kızlarla sohbet esnasında ayarı bir türlü tutturamayıp, kendisini olduğundan fazla göstermeye, gururlanmaya, kibre ve böbürlenmeye başlarlar. Halbuki kadınlar net, zeki ve esprili erkeklerden hoşlanırlar. Bir de şaka yapıyorum diyerek patavatsız laflar sarf eden erkekler mevcuttur. Güzel kardeşim madem şaka yapmaya çalışıyorsun, ahlak kurallarını da gözetmelisin. Ayrıca dakika bir gol bir hesabı yeni tanıştığın bir kızdan anında telefon, e-mail veya sosyal iletişim bilgilerini istemen senin niyetini belli eder.

Kadınlarla iletişim kurmak, ne demek istediğini söylemek kadar kolay değildir. Niyetinizi nasıl söylediğiniz çok önemlidir ve kişiden kişiye farklılık gösterir. Çünkü etkili iletişim dilini kullanmak, öğrenilmiş bir sosyal davranıştır. Bir kadınla nasıl konuştuğumuz ve dinlediğimiz, kültürel deneyimden derinden etkilenir. Biz erkeklere göre derdimizi anlatma yöntemimiz gayet doğaldır. Bu yüzden her fırsatta kendimizi sorgulamamız, kızlarla sohbet ederken daha temkinli hareket etmemiz lazımdır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir