Sohbet Sitelerine Genel Bakış ve Analizler

Günümüzün belki de en önemli sorunlarından birisi de insanların gittikçe yalnızlaşması ve diğer bireylerle olan ilişkilerinin zayıflayarak bitme noktasına gelmesi. Çünkü gelişen teknoloji ve artan olanaklar nedeniyle insanlar artık yüzyüze muhabbet ve dostane sohbetleri bir kenara bırakarak, sanal sohbet ortamlarında ve diğer sosyal paylaşım sitelerinde vakit geçirmeye başlamışlardır. İnternetin bilinçsiz olarak kullanılması nedeniyle manevi değerler ve insani hasletler tozlu raflarda yerini almış, eşler birbirlerine, çocuklar anne ve babalarına zaman ayıramaz olmuş, bu nedenle birbirinden kopuk halde yaşayan, birbirine saygı ve sevgi beslemeyen bir güruh peydah olmuştur. Bir zamanlar batı dünyasının emperyalist ve siyonist beyinlerinin Türk milletine vermek istediği zarar, şu anda internet sayesinde mümkün hale gelmiştir. Çünkü 7'den 70'e bütün herkesin elinde kocaman akıllı mobil telefonlarla serseri mayın gibi birbirinden habersiz yaşayan parçalanmış bir toplum haline geldik. Eski zamanları hatırlarım, aile ve komşu sohbetlerinin bir ağırlığı vardı, insanlar birbirinin gözlerine bakarak canlı olarak sohbet ederlerdi. Herkes birbirinin sorun ve dertlerini dinleyerek ortak bir çözüm bulmaya çalışırdı. Yaşadığımız şu zaman içerisinde durum oldukça vahim görünüyor. Çünkü eşler birbirinden habersiz, ebeveynler çocuklarından bihaber olarak yaşamlarına devam etmeye çalışıyor. Çünkü bütün hesaplarımızı internet üzerine yapmışız. Acaba eşini veya çocuğunu karşına alıpta, herhangi bir derdin sıkıntın varmı, hayat nasıl gidiyor diyerek sevgi ile gözlerinin içine ne zaman baktın? Vakit çok geç olmadan, eyvah demeden, iş işten geçmeden bunları düşünmende fayda var.

Sohbet Odaları

Sohbet odaları, yukarıda izah etmeye çalıştığım, gündelik hayatında aradığını bulamayan, ailesinden ve sıkıntılarından kaçmak isteyenlere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Maalesef üzülerek beyan ediyorum, içinde bulunduğumuz ahval ve şerait pek de iç açıcı görünmüyor. Yüzlerce sohbet sitesi diğer insanlardan uzaklaşarak içine kapanmış bireylere hizmet etmeye devam ediyor. Yani kısaca söylemek gerekirse arz ve talep meselesinin en canlı örneği, chat siteleri içerisinde hayat bulmaktadır. Buralara takılan insanlar, içinde bulunduğu halet-i ruhiyeye göre kendisine bir nickname (rumuz) belirleyerek bu sanal dünyada yerini alıyor. Görmediği, bilmediği, tanımadığı, sesini duymadığı insanların global sohbet odaları içerisine yazdığı yazılardan bir anlam çıkarmaya çalışarak, kendisine orada bir yer açmaya, o topluma ait olmaya çalışıyor. Çünkü artık ipin ucu kaçmış, gerçek yaşamda diğer insanlardan uzaklaşılmış, bir küskünlük ve isyan duyguları içerisinde aradığı bütün değerlerin arkadaşlık siteleri içerisinde olduğuna kanaat getirilmiştir.

Mobil Chat

Akıllı telefonların hızla hayatımıza girmesi ile birlikte yalnızlık bir kader olmaktan çıkmış vaziyette. Çünkü her yere anlık olarak ulaşmak mümkün olmaktadır. Aklın ve hayalin sınırlarını elimizdeki telefonlarla sonuna kadar zorluyoruz. Bu yüzden kadın-erkek ilişkileri çağımızda yeni bir boyut kazanmıştır. Eski dönemlerde bırakın cep telefonlarını, ev telefonları bile sayılı kişilerin evinde bulunurdu. Kızlar ve erkekler kaş göz hareketleri ile anlaşıp buluşurlardı. O dönemlerde bir mahremiyet ve mahcubiyet hakimdi. Yaşadığımız şu devirde ise mahremiyet ve mahcubiyetin yerini aleniyet ve sırnaşıklık almış vaziyettedir. Kendisine bir sevgili ve arkadaş bulmak isteyen hemen herkes Mobil Chat odalarına girerek, hayalindeki sevgili ve arkadaş adayını bulabilmek için akla hayale gelmedik metodlara başvurmaktadır. /div>

Tutku Sohbet Odaları


Tutku Sohbet Odaları

Tutku Sohbet Odaları Chat Sitesi

Tutku sohbet odalarına hoş geldiniz. Tutku chat sitelerinde iyi sohbet edenler aynı zamanda tutkulu olduklarını her daim gösterirler. Kötü bir chat deneyimine sahip kişiler ise son derece sıkıcı, boğucu ve kasvetli olarak anılırlar. Güzel bir sohbetin başlangıcı gerçekten konuyu önemsediğinizi diğer kullanıcılara hissettirmektir. Bunun için epey uzun bir yol kat etmeniz gereklidir.

Sohbet etme tutkusu, yemeklere konan baharat gibidir. Daha önce bir yemek pişirmişsinizdir, bu yemeğe kara biber eklemişseniz, doğru miktarı kullanmaya dikkat etmeniz gerektiğini mutlaka bilirsiniz. Tutku sohbet odalarında chat yaparken çok fazla duygusal söylemler, bir çorba kaşığı kara biberi yemeğe dökmek gibidir. Tutkuyla sohbet ederseniz, insanlara anlatmak istediğiniz mesajlarda canlılık ve renk olur. Tutku sohbet, bahsettiğiniz şeylere tamamen bağlı olduğunuzu göstererek anlatmak istediğiniz mesajı hayata geçirir. Ancak çok fazla tutkuluysanız, bu duygu yazdığınız içeriğin önüne geçecektir.

Tutku sohbet odalarında diğer kullanıcılar sizin duygularınızın yoğunluğu yüzünden gerçekte ne anlatmak istediğinizi bir türlü anlamayabilir. “Acaba Bu Adam veya Kadın Bize Ne Anlatmak İstedi” şeklinde düşünebilirler. Bu yüzden sohbetlerinizde duygu ve amaç arasındaki dengeyi sağlamalısınız. Duygularınızın konunuz hakkında mesaj verdiğinden emin olmalısınız.

Duygusal bir sohbet sırasında hızınızı ve tonunuzu değiştirmeden yüksek bir heyecan seviyesinde kalırsanız, diğer insanların dikkatini tüketip kaybedebilirsiniz. Tutkulu bir chat sohbet müdavimi, tamamen müziğe dalmış, ancak ne zaman ne çalacağını tam olarak kestiremeyen bir DJ gibidir.

Tutkuyla sohbet ederken, her zaman diğer kullanıcılara aktarmak istediğiniz ana temayı vurguladığınızdan emin olun. Çok fazla resmi, ya da çok fazla duygusal pozlara bürünmeyin ve asıl konudan sapmayın. Eğer konunuzu anlatırken duygusala bağlarsanız, bilinç akışı düşüncesine girersiniz. Sizi dinleyenler bir anda kaybolur ve başka şeylerle uğraşmaya başlarlar. Sanki ıssız bir dağda yürürken kaybolmuşsunuz gibi. O dağa neden gittiğinizi ve nasıl geri döneceğinizi bilmiyorsunuz.

Tutkulu sohbet etmek, ya da tutkulu davranmak harika gibi görünebilir. Fakat sağlam bir konuyu rayından çıkarıp başka mecralara çekebilir. Tutkulu olmakla, duygusal olmak arasındaki farkları anlatmaya gayret ettik. Doğru bir denge istiyorsanız, diğer insanlara ilham verip vermediğini, yahut onları strese sokup sokmadığınızı bulabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir