Sohbet Sitelerine Genel Bakış ve Analizler

Günümüzün belki de en önemli sorunlarından birisi de insanların gittikçe yalnızlaşması ve diğer bireylerle olan ilişkilerinin zayıflayarak bitme noktasına gelmesi. Çünkü gelişen teknoloji ve artan olanaklar nedeniyle insanlar artık yüzyüze muhabbet ve dostane sohbetleri bir kenara bırakarak, sanal sohbet ortamlarında ve diğer sosyal paylaşım sitelerinde vakit geçirmeye başlamışlardır. İnternetin bilinçsiz olarak kullanılması nedeniyle manevi değerler ve insani hasletler tozlu raflarda yerini almış, eşler birbirlerine, çocuklar anne ve babalarına zaman ayıramaz olmuş, bu nedenle birbirinden kopuk halde yaşayan, birbirine saygı ve sevgi beslemeyen bir güruh peydah olmuştur. Bir zamanlar batı dünyasının emperyalist ve siyonist beyinlerinin Türk milletine vermek istediği zarar, şu anda internet sayesinde mümkün hale gelmiştir. Çünkü 7'den 70'e bütün herkesin elinde kocaman akıllı mobil telefonlarla serseri mayın gibi birbirinden habersiz yaşayan parçalanmış bir toplum haline geldik. Eski zamanları hatırlarım, aile ve komşu sohbetlerinin bir ağırlığı vardı, insanlar birbirinin gözlerine bakarak canlı olarak sohbet ederlerdi. Herkes birbirinin sorun ve dertlerini dinleyerek ortak bir çözüm bulmaya çalışırdı. Yaşadığımız şu zaman içerisinde durum oldukça vahim görünüyor. Çünkü eşler birbirinden habersiz, ebeveynler çocuklarından bihaber olarak yaşamlarına devam etmeye çalışıyor. Çünkü bütün hesaplarımızı internet üzerine yapmışız. Acaba eşini veya çocuğunu karşına alıpta, herhangi bir derdin sıkıntın varmı, hayat nasıl gidiyor diyerek sevgi ile gözlerinin içine ne zaman baktın? Vakit çok geç olmadan, eyvah demeden, iş işten geçmeden bunları düşünmende fayda var.

Sohbet Odaları

Sohbet odaları, yukarıda izah etmeye çalıştığım, gündelik hayatında aradığını bulamayan, ailesinden ve sıkıntılarından kaçmak isteyenlere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Maalesef üzülerek beyan ediyorum, içinde bulunduğumuz ahval ve şerait pek de iç açıcı görünmüyor. Yüzlerce sohbet sitesi diğer insanlardan uzaklaşarak içine kapanmış bireylere hizmet etmeye devam ediyor. Yani kısaca söylemek gerekirse arz ve talep meselesinin en canlı örneği, chat siteleri içerisinde hayat bulmaktadır. Buralara takılan insanlar, içinde bulunduğu halet-i ruhiyeye göre kendisine bir nickname (rumuz) belirleyerek bu sanal dünyada yerini alıyor. Görmediği, bilmediği, tanımadığı, sesini duymadığı insanların global sohbet odaları içerisine yazdığı yazılardan bir anlam çıkarmaya çalışarak, kendisine orada bir yer açmaya, o topluma ait olmaya çalışıyor. Çünkü artık ipin ucu kaçmış, gerçek yaşamda diğer insanlardan uzaklaşılmış, bir küskünlük ve isyan duyguları içerisinde aradığı bütün değerlerin arkadaşlık siteleri içerisinde olduğuna kanaat getirilmiştir.

Mobil Chat

Akıllı telefonların hızla hayatımıza girmesi ile birlikte yalnızlık bir kader olmaktan çıkmış vaziyette. Çünkü her yere anlık olarak ulaşmak mümkün olmaktadır. Aklın ve hayalin sınırlarını elimizdeki telefonlarla sonuna kadar zorluyoruz. Bu yüzden kadın-erkek ilişkileri çağımızda yeni bir boyut kazanmıştır. Eski dönemlerde bırakın cep telefonlarını, ev telefonları bile sayılı kişilerin evinde bulunurdu. Kızlar ve erkekler kaş göz hareketleri ile anlaşıp buluşurlardı. O dönemlerde bir mahremiyet ve mahcubiyet hakimdi. Yaşadığımız şu devirde ise mahremiyet ve mahcubiyetin yerini aleniyet ve sırnaşıklık almış vaziyettedir. Kendisine bir sevgili ve arkadaş bulmak isteyen hemen herkes Mobil Chat odalarına girerek, hayalindeki sevgili ve arkadaş adayını bulabilmek için akla hayale gelmedik metodlara başvurmaktadır. /div>

Yazılı Chat Sitesi


Yazılı Chat Sitesi

Yazılı Chat Sohbet Odaları

Yazılı chat, sohbet siteleri ağı ile birlikte ortaya çıkan ve sürekli kullanıcıların birbiriyle iletişim kurmasının yeni yoludur. Yazılı sohbetler yapmak, yüksek katılım bazen düşük bir katılımla mümkün olmaktadır. Hem tamamen anonimleştirilmiş bir sohbet ortamında bile kendilerini özgürce ifade edebilen bireyler için etkili bir yöntemdir. Böyle bir irc chat ortamında yöneticilerin işi de oldukça kolaydır. Yazılı sohbet için ne gereklidir, hangi materyallere ihtiyaç vardır, nasıl yürütülür hep beraber bakalım.

Yazılı sohbet nedir?

Yazılı Chat, kullanıcıların ve yöneticilerin herkese açık bir platformda serbestçe birbirine ileti gönderdiği bir platformdur. Yazılı sohbet için internet bağlantısına, bilgisayar-laptop veya akıllı telefona sahip olmak yeterlidir. Bu materyallere sahipseniz hemen duygusohbet.org sohbet odalarımıza hızlı bir şekilde bağlanıp, diğer kullanıcılarla iletişim ve etkileşime geçebilirsiniz. Kurduğumuz ve kullandığımız bu sohbet platformunda amaç, canı sıkılan ve arayış içerisinde olan insanları aynı oda içerisinde toplamak ve onları kaynaştırmaktır.

Başarılı Bir Yazılı Sohbet Nasıl İcra Edilir

Yazılı sohbetten önce yazacağınız konuları belirlemek için hazırlıklı olmanız gerekmektedir. Tabi bu durum herkes için geçerli değildir. Bilgi, kültür ve birikim seviyesi yüksek kullanıcılar, hiç bir hazırlığı olmadan dakikalarca herhangi bir konu üzerinde sohbet edebilmektedirler.

Sohbet sırasında sorular sorabilir, cevaplarını alabilirsiniz. Bazen sohbetin etkisini en üst düzeye çıkarmak için hafif çaplı tartışmalar oluşturabilirsiniz. Sohbetin bitiminde faaliyet sonu incelemesi yapabilirsiniz. Daha gelişmiş bir sohbet ağına sahipseniz, yapılan bu chat hakkında bir dizi anket düzenleyip, ana sayfada yayınlayabilirsiniz.

Bu iki unsur, sohbet oturumlarınızı sonuçlandırmak için çalıştırmanız gereken memnuniyet ve bilgi testinden doğrudan çekilir.

Ortak inanışın aksine, yazılı chat sitelerinde, diğer kişiyi gerçekten iyi tanıyor olsanız bile, şakaların yeri değildir. Kötü ifade edilmiş bir sohbeti yanlış yorumlamak veya bir şeyi yanlış bir şekilde yapmak çok kolaydır. Öte yandan, hakaret eden bir sohbete benzeyen şeyin alıcı ucundaysanız, kararı saklayın. Hemen hücum etmeyin. Diğer kişiye ne yazdıklarını açıklama şansı verin.

Sohbet odalarınıza girişte hemen sessizliğe bürünmeyin. Odaya girer girmez Merhaba ya da Selamün aleyküm şeklinde sohbet ortamında bulunanları selamlayın. Aynı şekilde çıkarken de sohbet penceresini kapatıp, sırtınızı dönüp çıkmayın. Sohbet için teşekkürler veya iyi günler ben gidiyorum diyebilirsiniz. Unutmayın nezaket kuralları her yerde geçerlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir