Sohbet Sitelerine Genel Bakış ve Analizler

Günümüzün belki de en önemli sorunlarından birisi de insanların gittikçe yalnızlaşması ve diğer bireylerle olan ilişkilerinin zayıflayarak bitme noktasına gelmesi. Çünkü gelişen teknoloji ve artan olanaklar nedeniyle insanlar artık yüzyüze muhabbet ve dostane sohbetleri bir kenara bırakarak, sanal sohbet ortamlarında ve diğer sosyal paylaşım sitelerinde vakit geçirmeye başlamışlardır. İnternetin bilinçsiz olarak kullanılması nedeniyle manevi değerler ve insani hasletler tozlu raflarda yerini almış, eşler birbirlerine, çocuklar anne ve babalarına zaman ayıramaz olmuş, bu nedenle birbirinden kopuk halde yaşayan, birbirine saygı ve sevgi beslemeyen bir güruh peydah olmuştur. Bir zamanlar batı dünyasının emperyalist ve siyonist beyinlerinin Türk milletine vermek istediği zarar, şu anda internet sayesinde mümkün hale gelmiştir. Çünkü 7'den 70'e bütün herkesin elinde kocaman akıllı mobil telefonlarla serseri mayın gibi birbirinden habersiz yaşayan parçalanmış bir toplum haline geldik. Eski zamanları hatırlarım, aile ve komşu sohbetlerinin bir ağırlığı vardı, insanlar birbirinin gözlerine bakarak canlı olarak sohbet ederlerdi. Herkes birbirinin sorun ve dertlerini dinleyerek ortak bir çözüm bulmaya çalışırdı. Yaşadığımız şu zaman içerisinde durum oldukça vahim görünüyor. Çünkü eşler birbirinden habersiz, ebeveynler çocuklarından bihaber olarak yaşamlarına devam etmeye çalışıyor. Çünkü bütün hesaplarımızı internet üzerine yapmışız. Acaba eşini veya çocuğunu karşına alıpta, herhangi bir derdin sıkıntın varmı, hayat nasıl gidiyor diyerek sevgi ile gözlerinin içine ne zaman baktın? Vakit çok geç olmadan, eyvah demeden, iş işten geçmeden bunları düşünmende fayda var.

Sohbet Odaları

Sohbet odaları, yukarıda izah etmeye çalıştığım, gündelik hayatında aradığını bulamayan, ailesinden ve sıkıntılarından kaçmak isteyenlere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Maalesef üzülerek beyan ediyorum, içinde bulunduğumuz ahval ve şerait pek de iç açıcı görünmüyor. Yüzlerce sohbet sitesi diğer insanlardan uzaklaşarak içine kapanmış bireylere hizmet etmeye devam ediyor. Yani kısaca söylemek gerekirse arz ve talep meselesinin en canlı örneği, chat siteleri içerisinde hayat bulmaktadır. Buralara takılan insanlar, içinde bulunduğu halet-i ruhiyeye göre kendisine bir nickname (rumuz) belirleyerek bu sanal dünyada yerini alıyor. Görmediği, bilmediği, tanımadığı, sesini duymadığı insanların global sohbet odaları içerisine yazdığı yazılardan bir anlam çıkarmaya çalışarak, kendisine orada bir yer açmaya, o topluma ait olmaya çalışıyor. Çünkü artık ipin ucu kaçmış, gerçek yaşamda diğer insanlardan uzaklaşılmış, bir küskünlük ve isyan duyguları içerisinde aradığı bütün değerlerin arkadaşlık siteleri içerisinde olduğuna kanaat getirilmiştir.

Mobil Chat

Akıllı telefonların hızla hayatımıza girmesi ile birlikte yalnızlık bir kader olmaktan çıkmış vaziyette. Çünkü her yere anlık olarak ulaşmak mümkün olmaktadır. Aklın ve hayalin sınırlarını elimizdeki telefonlarla sonuna kadar zorluyoruz. Bu yüzden kadın-erkek ilişkileri çağımızda yeni bir boyut kazanmıştır. Eski dönemlerde bırakın cep telefonlarını, ev telefonları bile sayılı kişilerin evinde bulunurdu. Kızlar ve erkekler kaş göz hareketleri ile anlaşıp buluşurlardı. O dönemlerde bir mahremiyet ve mahcubiyet hakimdi. Yaşadığımız şu devirde ise mahremiyet ve mahcubiyetin yerini aleniyet ve sırnaşıklık almış vaziyettedir. Kendisine bir sevgili ve arkadaş bulmak isteyen hemen herkes Mobil Chat odalarına girerek, hayalindeki sevgili ve arkadaş adayını bulabilmek için akla hayale gelmedik metodlara başvurmaktadır. /div>

Amasya Chat Odaları


Amasya Chat Odaları

Amasya Chat Odaları

– Seviyeli sohbet odaları sitesi özgürce chat yapalım, Amasya Chat Odaları Şehir sohbet siteleri.

İnsanlar kendilerine kaliteli sohbet edebiliceği özgürce tabiyki seviyeli olmak şartıyla mekan aramaktalar, gündelik hayatımızda bir çok problemleri burada atlata bilmek için aslında binevi kendimize kafa dinlemeye yer arıyoruz veya kendimize ikinci bir dünya yaratıyoruz vede o dünyanin içinde yalanda olsa mutlu şeyler yaşaaktayiz, Kaliteli bir sohbet Sitesinde ne dersin? Merhaba hoş geldin bugün sizlere Amasya dan bahsetmek istiyorum, Buram buram Tarih kokan bir şehrimizdir Amasya Türkiye’nin karadeniz bölgesinde bulunmakta ve gerçekten çok güzel bir şehir, gidip mutlaka görmenizi tavsiye ederim, gezilicek görülcek o kadar yerleri varki bunlarıda sayıcam sizlere, yada hadi sayalım : Amasya Kalesi + Kral Kaya Mezarları + Ferhat Su Kanalı + Mehmet Paşa Camii + Kumacık Hamamı + Şeyhzadeler gezi yolu + Yıldız Hamamı + Abide Hatun Camii + ve sayamadığım o kadar çok güzel yerleri varki umarım bir gün gitmek nasip olur, vede sizlerde oraları görürsünüz, yukarıda bahsettiğim gibi buram buram şehir tarih kokmakta, ve sizleride burada beklemekteyiz, peki bu güzel şehrimiz olan Amasya Nüfusu Kaç geçtiğimiz yıllara göre : 7.620 artmış 337.508 olmuştur ve bu nüfus yapılan araştırmalara göre ise : 169.920 erkek ve 167.588 kadından oluşmaktadır
yüzde olarak ise: %50,35 erkek, %49,65 kadın olarak bilinmekte ve burada sizleri beklemekteyiz, Amasya Hakkında bildiklerimiz bu kadar şimdi sizleride Seviyeli sohbet odaları Sitesine davet etmek istiyorum.

Amasya Sohbet Odaları

Seviyeli sohbet siteleri sizler için açılmıştır ve tamamen ücretsizdir sizlerde en iyi şekilde kaliteli chat etmek istermisiniz? Türkiye’nin her bir ilinden ilçesinden bulunan kullanıcılarımızla burada beklemekteyiz özellikle karadeniz bölgesinde bulunan kullanıcılarımız burada sizleri bekliyor,kim bilir yeni dostluklar yeni arkadaşlıklar belkide yeni aşklara yelken açabiliceksiniz amacımız burada tamamen bir Aile ortamı Oluşturmak ve bunun için elimizden geleni yapmaktayız ve sizleride aramızda görmek istiyoruz, haydi gelin, sizlerin destekleri sayesinde yeni bir sohbet sitesi oluşturmak ne kadar güzel bir şey olsa gerek, destekten kastımız kesinlikle sizlerden ücret talep etmiyoruz sadece ‘akıl akıldan üstündür’ mantıgıyla haraket ediyoruz ve sizlerinde fikirleri varsa #operhelp kanalında bekliyoruz ALLAH’A Emanet olun.

Amasya Chat Odaları

Amasya Chat Odaları

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir