Sohbet Sitelerine Genel Bakış ve Analizler

Günümüzün belki de en önemli sorunlarından birisi de insanların gittikçe yalnızlaşması ve diğer bireylerle olan ilişkilerinin zayıflayarak bitme noktasına gelmesi. Çünkü gelişen teknoloji ve artan olanaklar nedeniyle insanlar artık yüzyüze muhabbet ve dostane sohbetleri bir kenara bırakarak, sanal sohbet ortamlarında ve diğer sosyal paylaşım sitelerinde vakit geçirmeye başlamışlardır. İnternetin bilinçsiz olarak kullanılması nedeniyle manevi değerler ve insani hasletler tozlu raflarda yerini almış, eşler birbirlerine, çocuklar anne ve babalarına zaman ayıramaz olmuş, bu nedenle birbirinden kopuk halde yaşayan, birbirine saygı ve sevgi beslemeyen bir güruh peydah olmuştur. Bir zamanlar batı dünyasının emperyalist ve siyonist beyinlerinin Türk milletine vermek istediği zarar, şu anda internet sayesinde mümkün hale gelmiştir. Çünkü 7'den 70'e bütün herkesin elinde kocaman akıllı mobil telefonlarla serseri mayın gibi birbirinden habersiz yaşayan parçalanmış bir toplum haline geldik. Eski zamanları hatırlarım, aile ve komşu sohbetlerinin bir ağırlığı vardı, insanlar birbirinin gözlerine bakarak canlı olarak sohbet ederlerdi. Herkes birbirinin sorun ve dertlerini dinleyerek ortak bir çözüm bulmaya çalışırdı. Yaşadığımız şu zaman içerisinde durum oldukça vahim görünüyor. Çünkü eşler birbirinden habersiz, ebeveynler çocuklarından bihaber olarak yaşamlarına devam etmeye çalışıyor. Çünkü bütün hesaplarımızı internet üzerine yapmışız. Acaba eşini veya çocuğunu karşına alıpta, herhangi bir derdin sıkıntın varmı, hayat nasıl gidiyor diyerek sevgi ile gözlerinin içine ne zaman baktın? Vakit çok geç olmadan, eyvah demeden, iş işten geçmeden bunları düşünmende fayda var.

Sohbet Odaları

Sohbet odaları, yukarıda izah etmeye çalıştığım, gündelik hayatında aradığını bulamayan, ailesinden ve sıkıntılarından kaçmak isteyenlere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Maalesef üzülerek beyan ediyorum, içinde bulunduğumuz ahval ve şerait pek de iç açıcı görünmüyor. Yüzlerce sohbet sitesi diğer insanlardan uzaklaşarak içine kapanmış bireylere hizmet etmeye devam ediyor. Yani kısaca söylemek gerekirse arz ve talep meselesinin en canlı örneği, chat siteleri içerisinde hayat bulmaktadır. Buralara takılan insanlar, içinde bulunduğu halet-i ruhiyeye göre kendisine bir nickname (rumuz) belirleyerek bu sanal dünyada yerini alıyor. Görmediği, bilmediği, tanımadığı, sesini duymadığı insanların global sohbet odaları içerisine yazdığı yazılardan bir anlam çıkarmaya çalışarak, kendisine orada bir yer açmaya, o topluma ait olmaya çalışıyor. Çünkü artık ipin ucu kaçmış, gerçek yaşamda diğer insanlardan uzaklaşılmış, bir küskünlük ve isyan duyguları içerisinde aradığı bütün değerlerin arkadaşlık siteleri içerisinde olduğuna kanaat getirilmiştir.

Mobil Chat

Akıllı telefonların hızla hayatımıza girmesi ile birlikte yalnızlık bir kader olmaktan çıkmış vaziyette. Çünkü her yere anlık olarak ulaşmak mümkün olmaktadır. Aklın ve hayalin sınırlarını elimizdeki telefonlarla sonuna kadar zorluyoruz. Bu yüzden kadın-erkek ilişkileri çağımızda yeni bir boyut kazanmıştır. Eski dönemlerde bırakın cep telefonlarını, ev telefonları bile sayılı kişilerin evinde bulunurdu. Kızlar ve erkekler kaş göz hareketleri ile anlaşıp buluşurlardı. O dönemlerde bir mahremiyet ve mahcubiyet hakimdi. Yaşadığımız şu devirde ise mahremiyet ve mahcubiyetin yerini aleniyet ve sırnaşıklık almış vaziyettedir. Kendisine bir sevgili ve arkadaş bulmak isteyen hemen herkes Mobil Chat odalarına girerek, hayalindeki sevgili ve arkadaş adayını bulabilmek için akla hayale gelmedik metodlara başvurmaktadır. /div>

Aydın Chat Ortamı


Aydın Chat Ortamı

Aydın Chat Ortamı

– Mobil sohbet sitesi sizler için açılmıştır, Aydın Chat Ortamı Sitesinde bayan bay kişilerle sohbet et.

Ücretsiz sohbet sitesi sizler için aktifdir, amacımız burada güzel bir sohbet sitesi çevirmek ve bunun için elimizden geleni yapıyo ve sizleride aramızda görmek istiyoruz, bugün yine güzel bir şehrimiz olan, Aydın dan bahsetmek istiyorum Aydın Türkiye’nin ege bölgesinde bulunan gerçekten çok güzel şehirlerimizden birisidir farklı kültürlere sahip vede, farklı mesheplere sahip olan şehrimiz, sakin ve sessizliğini korumaktadır, özellikle, yaz aylarında çok büyük tatilcilerin %70 i gibi ciddi rakamlar orada tatillerini yapmaktalar vede bu devlet olsun kendi aralarında olsa, zenginliğini korumakta, vede en çok sevdiğim özelliği ise, tarihlerini korumaktalar, tarihi yerleri gezlicek o kadar çok güzel yerleri varki, gidip mutlaka görmenizi tavsiye ederim, tatil için o kadarda pahalı bir şehir degildir aslında Aydın, peki bu güzel şehrimiz olan, Aydın NÜfusu kaç geçtiğimiz yıllara göre : 16.907 artmış 1.097.746 olmuştur ve bu nüfus yapılan araştırmalara göre ise : 546.092 erkek ve 551.654 kadından oluşmaktadır yüzde olarak ise: %49,75 erkek, %50,25 kadın olarak bilinmekte, ve bu şehire sizlerinde gerçekten gidip ziyaret etmesini isterim, Aydın Hakkında bildiklerimiz bu kadar şimdi sizleride Seviyeli sohbet odaları Sitesine davet etmek istiyorum.

Aydın Sohbet Ortamı

Kaliteli sohbet sitesi sizler için açılmıştır ve tamamen ücretsizdir sizlerde kaliteli sohbet etmek istermisiniz? bizlerin amaçları belli Sanal aile ortamı Kurmak ve bunun için elimizden geleni yapıyor ve sizleride aramızda görmek sizlerle tanışmak istiyorum, sizlerde burada özgürce sohbet edebiliceğiniz bir yerdir, mobil sohbet için söylüyorum vede web sohbet kullanıcıları için inanılmaz fırsatlar, vardır avatar özelliği ile, avatar resimlerini koyabilirsiniz, vede kendinize skyp vermeden, gösterme şansına sahipsiniz Türkiye’nin her bir ilinden ilçesinden bulunan kullanıcılarımız burada sizleri beklemekte, özellikle ege bölgesinde bulunan kullanıcılarımız burada sizleri beklemekte, kim bilir yeni dostluklar yeni arkadaşlıklar belkide yeni aşklara yelken açabiliceksiniz burada, amacımız sadece güzel bir sohbet sitesi oluşturmak ve bunun için elimizden geleni yapmaktayız, kim bilir yeni dostluklar yeni arkadaşlıklar belkide yein aşklara yelken açabiliceksiniz, sizleride bekliyorum ALLAH’A Emanet olun.

Aydın Chat Ortamı

Aydın Chat Ortamı

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir