Sohbet Sitelerine Genel Bakış ve Analizler

Günümüzün belki de en önemli sorunlarından birisi de insanların gittikçe yalnızlaşması ve diğer bireylerle olan ilişkilerinin zayıflayarak bitme noktasına gelmesi. Çünkü gelişen teknoloji ve artan olanaklar nedeniyle insanlar artık yüzyüze muhabbet ve dostane sohbetleri bir kenara bırakarak, sanal sohbet ortamlarında ve diğer sosyal paylaşım sitelerinde vakit geçirmeye başlamışlardır. İnternetin bilinçsiz olarak kullanılması nedeniyle manevi değerler ve insani hasletler tozlu raflarda yerini almış, eşler birbirlerine, çocuklar anne ve babalarına zaman ayıramaz olmuş, bu nedenle birbirinden kopuk halde yaşayan, birbirine saygı ve sevgi beslemeyen bir güruh peydah olmuştur. Bir zamanlar batı dünyasının emperyalist ve siyonist beyinlerinin Türk milletine vermek istediği zarar, şu anda internet sayesinde mümkün hale gelmiştir. Çünkü 7'den 70'e bütün herkesin elinde kocaman akıllı mobil telefonlarla serseri mayın gibi birbirinden habersiz yaşayan parçalanmış bir toplum haline geldik. Eski zamanları hatırlarım, aile ve komşu sohbetlerinin bir ağırlığı vardı, insanlar birbirinin gözlerine bakarak canlı olarak sohbet ederlerdi. Herkes birbirinin sorun ve dertlerini dinleyerek ortak bir çözüm bulmaya çalışırdı. Yaşadığımız şu zaman içerisinde durum oldukça vahim görünüyor. Çünkü eşler birbirinden habersiz, ebeveynler çocuklarından bihaber olarak yaşamlarına devam etmeye çalışıyor. Çünkü bütün hesaplarımızı internet üzerine yapmışız. Acaba eşini veya çocuğunu karşına alıpta, herhangi bir derdin sıkıntın varmı, hayat nasıl gidiyor diyerek sevgi ile gözlerinin içine ne zaman baktın? Vakit çok geç olmadan, eyvah demeden, iş işten geçmeden bunları düşünmende fayda var.

Sohbet Odaları

Sohbet odaları, yukarıda izah etmeye çalıştığım, gündelik hayatında aradığını bulamayan, ailesinden ve sıkıntılarından kaçmak isteyenlere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Maalesef üzülerek beyan ediyorum, içinde bulunduğumuz ahval ve şerait pek de iç açıcı görünmüyor. Yüzlerce sohbet sitesi diğer insanlardan uzaklaşarak içine kapanmış bireylere hizmet etmeye devam ediyor. Yani kısaca söylemek gerekirse arz ve talep meselesinin en canlı örneği, chat siteleri içerisinde hayat bulmaktadır. Buralara takılan insanlar, içinde bulunduğu halet-i ruhiyeye göre kendisine bir nickname (rumuz) belirleyerek bu sanal dünyada yerini alıyor. Görmediği, bilmediği, tanımadığı, sesini duymadığı insanların global sohbet odaları içerisine yazdığı yazılardan bir anlam çıkarmaya çalışarak, kendisine orada bir yer açmaya, o topluma ait olmaya çalışıyor. Çünkü artık ipin ucu kaçmış, gerçek yaşamda diğer insanlardan uzaklaşılmış, bir küskünlük ve isyan duyguları içerisinde aradığı bütün değerlerin arkadaşlık siteleri içerisinde olduğuna kanaat getirilmiştir.

Mobil Chat

Akıllı telefonların hızla hayatımıza girmesi ile birlikte yalnızlık bir kader olmaktan çıkmış vaziyette. Çünkü her yere anlık olarak ulaşmak mümkün olmaktadır. Aklın ve hayalin sınırlarını elimizdeki telefonlarla sonuna kadar zorluyoruz. Bu yüzden kadın-erkek ilişkileri çağımızda yeni bir boyut kazanmıştır. Eski dönemlerde bırakın cep telefonlarını, ev telefonları bile sayılı kişilerin evinde bulunurdu. Kızlar ve erkekler kaş göz hareketleri ile anlaşıp buluşurlardı. O dönemlerde bir mahremiyet ve mahcubiyet hakimdi. Yaşadığımız şu devirde ise mahremiyet ve mahcubiyetin yerini aleniyet ve sırnaşıklık almış vaziyettedir. Kendisine bir sevgili ve arkadaş bulmak isteyen hemen herkes Mobil Chat odalarına girerek, hayalindeki sevgili ve arkadaş adayını bulabilmek için akla hayale gelmedik metodlara başvurmaktadır. /div>

Batman Sohbet Ortamı


Batman Sohbet Ortamı

Batman Sohbet ortamı

– Kelimenin tam anlamıyla, güzel bir sohbet sitesi, Batman Sohbet Ortamı Ve sizleride bekliyoruz 🙂

Ücretsiz Olarak sohbet edebiliceğiniz yeni dostluklar kazana biliceğiniz bir sohbet sitesi düşünün, vede bu kış aylarında özellikle canınızın belkide hiç bir zaman sıkılmıcagı bir muhabbet sitesi, Duygusohbet, sizler için açılmıştır, Batman Sohbet sayesinde bir çok Batmanlı hemşerilerimiz buraya giriş yaptılar, bugün sizlere Batman Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesinde yer alan bir şehrimizdir, antik bir şehir yani tarihi bol, vede insanları çok iyilerdir, farklı kültürlerin mesheplerin bir arada yaşadığı bir şehrimizdir, Batman ve sizlerinde ziyaretlerin beklemekteler, peki bu güzel şehrimiz, olan Batman Nüfusu kaç geçtiğimiz yıllara göre : 13.851 artmış 599.103 olmuştur ve bu nüfus yapılan araştırmalara göre ise :301.413 erkek ve 297.690 kadından oluşmaktadır yüzde olarak ise: %50,31 erkek, %49,69 kadın olarak bilinmekte olan bir şehrimizdir, Batman ve sizlerinde ziyaretlerini beklemekte, peki devlet ve iş adamları yatırımlarını bu bölge üzerinde yapsalar nolur, büyük şehirlerde yaşıyan vatandaşlar kendi memleketilerine geri dönerler vede kendi memleketlerinde çalışmaya başlarlar, ben bunun kanaatindeyim, peki Batman ilçeleri bunlarıda sayalım toplam olarak : 6 ilçesi bulunan bir şehrimizdir batman öyle küçük gördüğüne bakmayın, bu ilçelerin adları : Beşiri – Gerçüş – Hasankeyf – Kozluk – Merkez – Sason güzel bir şehrimiz sizlerinde ziyaretlerini beklemekte, Batman Hakkında bildiklerim bu kadar şimdi sizleride Ücretsiz Sohbet Sitesine davet etmek istiyorum.

Batman Chat ortamı

Seviyeli sohbet odaları sitesi sizler için açılmıştır haydi gelin güzel bir sohbet sitesinde sohbet edelim, kaliteli vakitler geçirelim istiyoruz ve sizleride aramızda görmek sizlerle tanışmak arkadaş olmak istiyoruz, bu alana
Mobil sohbet Sayesinde bir çok akıllı cep telefonlarınızdan tabletlerinizden bilgisayarlarınızdan hızlı güvenilir bir biçimde bağlana bilirsiniz, Türkiye’nin her bir ilinden ilçesinden bulunan kullanııclarımızla burada seviyeli sohbet etmekteyiz ve sizleride aramızda görmek sizlerle sohbet etmek istiyoruz, özellikle batman ve cevresinde bulunan kullanıcılarımız burada sizleri beklemekte, kim bilir yeni dostluklar yeni arkadaşlıklar belkide yeni aşklara yelken açabiliceksiniz, bizler burada sizleri bekliyor olacağız alışık olduğunuz bir sistem yok burada, yeni bir sistem vede beğeniceğinize çok inanıyorum, Sizleride aramızda görmek istiyorum ALLAH’A Emanet olun.

Batman Sohbet Ortamı

Batman Sohbet Ortamı

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir