Sohbet Sitelerine Genel Bakış ve Analizler

Günümüzün belki de en önemli sorunlarından birisi de insanların gittikçe yalnızlaşması ve diğer bireylerle olan ilişkilerinin zayıflayarak bitme noktasına gelmesi. Çünkü gelişen teknoloji ve artan olanaklar nedeniyle insanlar artık yüzyüze muhabbet ve dostane sohbetleri bir kenara bırakarak, sanal sohbet ortamlarında ve diğer sosyal paylaşım sitelerinde vakit geçirmeye başlamışlardır. İnternetin bilinçsiz olarak kullanılması nedeniyle manevi değerler ve insani hasletler tozlu raflarda yerini almış, eşler birbirlerine, çocuklar anne ve babalarına zaman ayıramaz olmuş, bu nedenle birbirinden kopuk halde yaşayan, birbirine saygı ve sevgi beslemeyen bir güruh peydah olmuştur. Bir zamanlar batı dünyasının emperyalist ve siyonist beyinlerinin Türk milletine vermek istediği zarar, şu anda internet sayesinde mümkün hale gelmiştir. Çünkü 7'den 70'e bütün herkesin elinde kocaman akıllı mobil telefonlarla serseri mayın gibi birbirinden habersiz yaşayan parçalanmış bir toplum haline geldik. Eski zamanları hatırlarım, aile ve komşu sohbetlerinin bir ağırlığı vardı, insanlar birbirinin gözlerine bakarak canlı olarak sohbet ederlerdi. Herkes birbirinin sorun ve dertlerini dinleyerek ortak bir çözüm bulmaya çalışırdı. Yaşadığımız şu zaman içerisinde durum oldukça vahim görünüyor. Çünkü eşler birbirinden habersiz, ebeveynler çocuklarından bihaber olarak yaşamlarına devam etmeye çalışıyor. Çünkü bütün hesaplarımızı internet üzerine yapmışız. Acaba eşini veya çocuğunu karşına alıpta, herhangi bir derdin sıkıntın varmı, hayat nasıl gidiyor diyerek sevgi ile gözlerinin içine ne zaman baktın? Vakit çok geç olmadan, eyvah demeden, iş işten geçmeden bunları düşünmende fayda var.

Sohbet Odaları

Sohbet odaları, yukarıda izah etmeye çalıştığım, gündelik hayatında aradığını bulamayan, ailesinden ve sıkıntılarından kaçmak isteyenlere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Maalesef üzülerek beyan ediyorum, içinde bulunduğumuz ahval ve şerait pek de iç açıcı görünmüyor. Yüzlerce sohbet sitesi diğer insanlardan uzaklaşarak içine kapanmış bireylere hizmet etmeye devam ediyor. Yani kısaca söylemek gerekirse arz ve talep meselesinin en canlı örneği, chat siteleri içerisinde hayat bulmaktadır. Buralara takılan insanlar, içinde bulunduğu halet-i ruhiyeye göre kendisine bir nickname (rumuz) belirleyerek bu sanal dünyada yerini alıyor. Görmediği, bilmediği, tanımadığı, sesini duymadığı insanların global sohbet odaları içerisine yazdığı yazılardan bir anlam çıkarmaya çalışarak, kendisine orada bir yer açmaya, o topluma ait olmaya çalışıyor. Çünkü artık ipin ucu kaçmış, gerçek yaşamda diğer insanlardan uzaklaşılmış, bir küskünlük ve isyan duyguları içerisinde aradığı bütün değerlerin arkadaşlık siteleri içerisinde olduğuna kanaat getirilmiştir.

Mobil Chat

Akıllı telefonların hızla hayatımıza girmesi ile birlikte yalnızlık bir kader olmaktan çıkmış vaziyette. Çünkü her yere anlık olarak ulaşmak mümkün olmaktadır. Aklın ve hayalin sınırlarını elimizdeki telefonlarla sonuna kadar zorluyoruz. Bu yüzden kadın-erkek ilişkileri çağımızda yeni bir boyut kazanmıştır. Eski dönemlerde bırakın cep telefonlarını, ev telefonları bile sayılı kişilerin evinde bulunurdu. Kızlar ve erkekler kaş göz hareketleri ile anlaşıp buluşurlardı. O dönemlerde bir mahremiyet ve mahcubiyet hakimdi. Yaşadığımız şu devirde ise mahremiyet ve mahcubiyetin yerini aleniyet ve sırnaşıklık almış vaziyettedir. Kendisine bir sevgili ve arkadaş bulmak isteyen hemen herkes Mobil Chat odalarına girerek, hayalindeki sevgili ve arkadaş adayını bulabilmek için akla hayale gelmedik metodlara başvurmaktadır. /div>

Bayburt Chat Ortamı


Bayburt Chat Ortamı

Bayburt Chat Ortamı

– Seviyeli sohbet sitesi olan, Duygusohbet Chat sitesi sizler için aktif, Bayburt chat ortamı

Sizleri en iyi şekilde sohbet sitemizde ağırlamak istiyoruz, Chat sohbet odaları sitesine hoş geldiniz bugün sizlere yine bir şehir makalesi ile baş başa bırakmak istiyorum, Bayburt Türkiye’nin Karadeniz bölgesinde bulunan gerçekten çok güzel bir şehrimizdir, Müthiş yerleri vardır vede tarihi yerleri olan şehrimiz sizlerinde ziyaretlerini beklemekte, şehrimizin küçük olduğuna bakmayın büyük şehirlerde nefes alabiliyormuyuz? hayır alamıyoruz ama böyle küçük şehirlerde insanlar birbirlerini tanıyorlar vede, orada güvenli şekilde oturuyoruz, ben ara sıra kaçıyorum mesela Bayburt a devlet ve iş adamları yatırımlarını bu bölge üzerinde gerçekleştirseler gerçekten yaşanılacak bir şehir olacak eminim bundan, peki bu güzel şehrimiz olan Bayburt Nüfusu kaç geçtiğimiz yıllara göre : 1.857 artmış 82.274 olmuştur ve bu nüfus detaylı bir araştırma sonucunda ise : 41.377 erkek ve 40.897 kadından oluşmaktadır yüzde olarak ise: %50,29 erkek, %49,71 kadın bilinmekte olan şehrimizdir, peki bu güzel şehrimiz olan Bayburt ilçeleri Merkez Demirözü Aydıntepe 3 tane ilçesi bulunmakta, nüfus olarak kalabalık görünüşte  şehir aslında çok ufak vede çok güzel, çok göç vermekte, iş imkanları çok kısıtlı olduğu için diyorum ya devlet abilerimiz sesimizi duyar inşallah, ve bu bölgeye yatırım yaparlar peki Bayburt’da gezilicek yerler nereler : Yakupabdal Tabiat Parkı + Buz Magarasi + Kop Dağı Kış Turizm Merkezi + Kop Dağı Müdafası Tarihi Milli Parkı + ve bir çok güzel yerleri olan şehrimiz sizlerinde ziyaretlerini beklemekte, Bayburt Hakkında bildiklerimiz bu kadar şimdi sizleri Seviyeli Sohbet Odaları Sitesine davet etmek istiyorum.

Bayburt Sohbet Ortamı

Seviyeli sohbet odaları sitesi sizler için açılmıştır en iyi şekilde burada chat sohbet edebiliceğiniz bir ücretsiz sohbet sitesi mevcut Türkiye’nin bir çok yerinden ilçesinden ilinden bulunan kullanıcılarımız sizleri beklemekte, kim bilir yeni dostluklar yeni arkadaşlıklar belkide yeni aşklara yelken açabiliceksiniz burada, bizler sizleri bekliyor olacağız amacımız güzel bir chat sitesi kurmak vede bunuda başarıcağımıza inaniyorum, Mobil Sohbet Sayesinde bir çok akıllı cep telefonlarınızdan tabletlerinizden bilgisayarlarınızdan hızlı güvenilir bir biçimde giriş yapabilirsiniz, ALLAH’A Emanet olun.

Bayburt Chat Ortamı

Bayburt Chat Ortamı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir