Sohbet Sitelerine Genel Bakış ve Analizler

Günümüzün belki de en önemli sorunlarından birisi de insanların gittikçe yalnızlaşması ve diğer bireylerle olan ilişkilerinin zayıflayarak bitme noktasına gelmesi. Çünkü gelişen teknoloji ve artan olanaklar nedeniyle insanlar artık yüzyüze muhabbet ve dostane sohbetleri bir kenara bırakarak, sanal sohbet ortamlarında ve diğer sosyal paylaşım sitelerinde vakit geçirmeye başlamışlardır. İnternetin bilinçsiz olarak kullanılması nedeniyle manevi değerler ve insani hasletler tozlu raflarda yerini almış, eşler birbirlerine, çocuklar anne ve babalarına zaman ayıramaz olmuş, bu nedenle birbirinden kopuk halde yaşayan, birbirine saygı ve sevgi beslemeyen bir güruh peydah olmuştur. Bir zamanlar batı dünyasının emperyalist ve siyonist beyinlerinin Türk milletine vermek istediği zarar, şu anda internet sayesinde mümkün hale gelmiştir. Çünkü 7'den 70'e bütün herkesin elinde kocaman akıllı mobil telefonlarla serseri mayın gibi birbirinden habersiz yaşayan parçalanmış bir toplum haline geldik. Eski zamanları hatırlarım, aile ve komşu sohbetlerinin bir ağırlığı vardı, insanlar birbirinin gözlerine bakarak canlı olarak sohbet ederlerdi. Herkes birbirinin sorun ve dertlerini dinleyerek ortak bir çözüm bulmaya çalışırdı. Yaşadığımız şu zaman içerisinde durum oldukça vahim görünüyor. Çünkü eşler birbirinden habersiz, ebeveynler çocuklarından bihaber olarak yaşamlarına devam etmeye çalışıyor. Çünkü bütün hesaplarımızı internet üzerine yapmışız. Acaba eşini veya çocuğunu karşına alıpta, herhangi bir derdin sıkıntın varmı, hayat nasıl gidiyor diyerek sevgi ile gözlerinin içine ne zaman baktın? Vakit çok geç olmadan, eyvah demeden, iş işten geçmeden bunları düşünmende fayda var.

Sohbet Odaları

Sohbet odaları, yukarıda izah etmeye çalıştığım, gündelik hayatında aradığını bulamayan, ailesinden ve sıkıntılarından kaçmak isteyenlere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Maalesef üzülerek beyan ediyorum, içinde bulunduğumuz ahval ve şerait pek de iç açıcı görünmüyor. Yüzlerce sohbet sitesi diğer insanlardan uzaklaşarak içine kapanmış bireylere hizmet etmeye devam ediyor. Yani kısaca söylemek gerekirse arz ve talep meselesinin en canlı örneği, chat siteleri içerisinde hayat bulmaktadır. Buralara takılan insanlar, içinde bulunduğu halet-i ruhiyeye göre kendisine bir nickname (rumuz) belirleyerek bu sanal dünyada yerini alıyor. Görmediği, bilmediği, tanımadığı, sesini duymadığı insanların global sohbet odaları içerisine yazdığı yazılardan bir anlam çıkarmaya çalışarak, kendisine orada bir yer açmaya, o topluma ait olmaya çalışıyor. Çünkü artık ipin ucu kaçmış, gerçek yaşamda diğer insanlardan uzaklaşılmış, bir küskünlük ve isyan duyguları içerisinde aradığı bütün değerlerin arkadaşlık siteleri içerisinde olduğuna kanaat getirilmiştir.

Mobil Chat

Akıllı telefonların hızla hayatımıza girmesi ile birlikte yalnızlık bir kader olmaktan çıkmış vaziyette. Çünkü her yere anlık olarak ulaşmak mümkün olmaktadır. Aklın ve hayalin sınırlarını elimizdeki telefonlarla sonuna kadar zorluyoruz. Bu yüzden kadın-erkek ilişkileri çağımızda yeni bir boyut kazanmıştır. Eski dönemlerde bırakın cep telefonlarını, ev telefonları bile sayılı kişilerin evinde bulunurdu. Kızlar ve erkekler kaş göz hareketleri ile anlaşıp buluşurlardı. O dönemlerde bir mahremiyet ve mahcubiyet hakimdi. Yaşadığımız şu devirde ise mahremiyet ve mahcubiyetin yerini aleniyet ve sırnaşıklık almış vaziyettedir. Kendisine bir sevgili ve arkadaş bulmak isteyen hemen herkes Mobil Chat odalarına girerek, hayalindeki sevgili ve arkadaş adayını bulabilmek için akla hayale gelmedik metodlara başvurmaktadır. /div>

Erzurum Chat Ortamı


Erzurum Chat Ortamı

Erzurum Chat Ortamı

– bedava sohbet sitesi sizler için açıldı haydi gelin güzel bir sohbet edelim sizlere Erzurum sohbet Sitesindeyiz,

Seviyeli sohbet odalari sitesi sizler için açıldı, sizlerde İçin Ücretsiz sekılde sohbet etme Sansina sahipsiniz haydi gelin güzel bir sohbet sitesinde sizlerle özgürce sohbet edelim, bugün Yine Bir Şehir Makalesi ile sizleri baş başa bırakmak istedim, ErzurumTürkiye’nin doğusundaki anadolu’nun bulunduğu yer çok güzel şehirlerimizden birisidir ve şiveleri arkadaşlarınızdan çok memnun kaldık 🙂 arkadaşlarım var erzurumda mesela bir şiveli konuşurlar gülmekten yerlere yatarım ama gerçekten çok iyi insanlar ve ben … Erzurumluysa eğer bence olmasın ya 🙂 Müthişinizde vardıklarımızda yer Erzurum Chat Ortamı var, ve mutlaka gidip görmemizi öneririz, sizlere hadi birazcık sizlere Erzurum Hakkında bilgi verelim: Öncelikle Erzurum Nüfusu geçen yıl yıllara göre: 7.372 artmış 767.848 oldu ve bu tür bir araştırma araştırması buna göre yapılır: 383.435 erkek ve 384.413 çok güzel olacak, evet arkadaşlar devam ediyor peki Erzurum ilçeleri beklemekte gezilicek tarihi yerler bilme hedefi için yazmadım, bunun için özür dilerim sizlerden, Erzurum HAKKINDA bildiklerimiz bu kadar şimdi sizleri bedava sohbet sitelerinde bekliyoruz.

Erzurum Sohbet Ortamı

Bedava sohbet sitesi sizlerle birlikte en iyi arkadaşlarınızla sohbet edebileceğimiz ve burada sizleri bekliyoruz Türkiye’nin bir ilinden ilçesinden bulanlar bizim sitemizdeki kullanıcılarımızla Erzurum Chat Ortamı burada buradayız ve sizlerle birlikteyiz, orada erzurumdaki sitenizi kullanarak sizleri bekliyoruz, kim bilir yeni dostluklar yeni arkadaşlar sayede, sizlerle birlikte güzel vakitler istiyoruz, Mobil sohbet Sayesinde bir çok cep telefonularınızdan tabletlerimize giriş yapabilirsiniz sizlerde oyun kanalı oyunlarımızda oyunlar oynuya bilirsiniz, ALLAH’A Emanet olun.

Erzurum Sohbet Ortamı

Erzurum Sohbet Ortamı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir