Sohbet Sitelerine Genel Bakış ve Analizler

Günümüzün belki de en önemli sorunlarından birisi de insanların gittikçe yalnızlaşması ve diğer bireylerle olan ilişkilerinin zayıflayarak bitme noktasına gelmesi. Çünkü gelişen teknoloji ve artan olanaklar nedeniyle insanlar artık yüzyüze muhabbet ve dostane sohbetleri bir kenara bırakarak, sanal sohbet ortamlarında ve diğer sosyal paylaşım sitelerinde vakit geçirmeye başlamışlardır. İnternetin bilinçsiz olarak kullanılması nedeniyle manevi değerler ve insani hasletler tozlu raflarda yerini almış, eşler birbirlerine, çocuklar anne ve babalarına zaman ayıramaz olmuş, bu nedenle birbirinden kopuk halde yaşayan, birbirine saygı ve sevgi beslemeyen bir güruh peydah olmuştur. Bir zamanlar batı dünyasının emperyalist ve siyonist beyinlerinin Türk milletine vermek istediği zarar, şu anda internet sayesinde mümkün hale gelmiştir. Çünkü 7'den 70'e bütün herkesin elinde kocaman akıllı mobil telefonlarla serseri mayın gibi birbirinden habersiz yaşayan parçalanmış bir toplum haline geldik. Eski zamanları hatırlarım, aile ve komşu sohbetlerinin bir ağırlığı vardı, insanlar birbirinin gözlerine bakarak canlı olarak sohbet ederlerdi. Herkes birbirinin sorun ve dertlerini dinleyerek ortak bir çözüm bulmaya çalışırdı. Yaşadığımız şu zaman içerisinde durum oldukça vahim görünüyor. Çünkü eşler birbirinden habersiz, ebeveynler çocuklarından bihaber olarak yaşamlarına devam etmeye çalışıyor. Çünkü bütün hesaplarımızı internet üzerine yapmışız. Acaba eşini veya çocuğunu karşına alıpta, herhangi bir derdin sıkıntın varmı, hayat nasıl gidiyor diyerek sevgi ile gözlerinin içine ne zaman baktın? Vakit çok geç olmadan, eyvah demeden, iş işten geçmeden bunları düşünmende fayda var.

Sohbet Odaları

Sohbet odaları, yukarıda izah etmeye çalıştığım, gündelik hayatında aradığını bulamayan, ailesinden ve sıkıntılarından kaçmak isteyenlere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Maalesef üzülerek beyan ediyorum, içinde bulunduğumuz ahval ve şerait pek de iç açıcı görünmüyor. Yüzlerce sohbet sitesi diğer insanlardan uzaklaşarak içine kapanmış bireylere hizmet etmeye devam ediyor. Yani kısaca söylemek gerekirse arz ve talep meselesinin en canlı örneği, chat siteleri içerisinde hayat bulmaktadır. Buralara takılan insanlar, içinde bulunduğu halet-i ruhiyeye göre kendisine bir nickname (rumuz) belirleyerek bu sanal dünyada yerini alıyor. Görmediği, bilmediği, tanımadığı, sesini duymadığı insanların global sohbet odaları içerisine yazdığı yazılardan bir anlam çıkarmaya çalışarak, kendisine orada bir yer açmaya, o topluma ait olmaya çalışıyor. Çünkü artık ipin ucu kaçmış, gerçek yaşamda diğer insanlardan uzaklaşılmış, bir küskünlük ve isyan duyguları içerisinde aradığı bütün değerlerin arkadaşlık siteleri içerisinde olduğuna kanaat getirilmiştir.

Mobil Chat

Akıllı telefonların hızla hayatımıza girmesi ile birlikte yalnızlık bir kader olmaktan çıkmış vaziyette. Çünkü her yere anlık olarak ulaşmak mümkün olmaktadır. Aklın ve hayalin sınırlarını elimizdeki telefonlarla sonuna kadar zorluyoruz. Bu yüzden kadın-erkek ilişkileri çağımızda yeni bir boyut kazanmıştır. Eski dönemlerde bırakın cep telefonlarını, ev telefonları bile sayılı kişilerin evinde bulunurdu. Kızlar ve erkekler kaş göz hareketleri ile anlaşıp buluşurlardı. O dönemlerde bir mahremiyet ve mahcubiyet hakimdi. Yaşadığımız şu devirde ise mahremiyet ve mahcubiyetin yerini aleniyet ve sırnaşıklık almış vaziyettedir. Kendisine bir sevgili ve arkadaş bulmak isteyen hemen herkes Mobil Chat odalarına girerek, hayalindeki sevgili ve arkadaş adayını bulabilmek için akla hayale gelmedik metodlara başvurmaktadır. /div>

Mobil Sohbet Sitesi


Mobil Sohbet Sitesi

Mobil Sohbet Sitesi

– Selam chat sitesinde bizlerle birlikteyiz, Mobil Sohbet Sitesi de chat yapalım, Seviyeli Sohbet Geçmiş geçmiş ahh geçmiş…Geçmişi özlemeyen var mıdır aramızda? Bence yok olmalı.Geçmişe dönmeyi ne pahasına olursa olsun isterdim öyle sansım olmadığını biliyorum.Eskiden komşuluk ilişkileri şu şekildeydi : İnsanlar arasında resmiyet yoktu ve insanlar birbirine daha yakın davranırlardı ve daha samimi bir ortam oluşurdu  . Komşular birbirinin işlerine yardım eder , işleri bittiği zamanda akşam oturmaları ya da günler düzenlenirdi . Ahir zaman alameti mi, teknolojinin değiştirdiği nesiller mi yoksa manevi açıdan insanların boşlukta olması mı? Bakmayın siz şimdilerde kimsede komşuluk ilişkisi kalmadığına. Eskiden komşuluk çok ama çok önemliydi. Komşunun hakkı da hatrı da vardı.Komşu demek dertlerini anlatabileceğin dost demekti. Akşam kapısını çalacağın misafirliğe gideceğin yoldaş demekti. Sabah işe giderken kapıda gördüğünde selam verip-aldığın ayak üstü hasbihal edip içini döktüğün arkadaş demekti. Eskiden yoktu psikolog.

Mobil Chat Ortamı

Zira psikolojinizi düzelten sorunlarınızı, sıkıntılarını dinleyen, çözen komşuluklar, dostluklar vardı.Büyük şehirlerde apartmanlar, siteler içerisine hapsedilmiş insanlığımızı komşuluk ilişkilerini bırakıp ta daha fazla yalnızlaştırmayalım. Tek benimle olmuyor diyeceksiniz haklısınız karşınızdaki insanlarda buna saygı göstermeli.Üzülmeyin bunada çözümümüz var sohbet sitelerimiz sizlere hem komşuluk hem dostluk yapacak insanlarla dolu komşuya ihtiyaç farklı haklısınız ama sartlarımızı en iyi bu şekilde kullanmalıyız. Sohbet odamızda sizlere daha iyi ve kaliteli hizmet vermeye çaba gösteriyoruz.Sizde bu çabamıza karşılık olarak yanımızda destek olursunuz bizi tercih ederek onure edersiniz ödeşmiş oluruz:) İşin şakası tabi bu ..Sizde eskileri özlüyorsanız sizin için en iyi yer burası sohbet muhabbet dostluk arkadaşlık ne yönde isterseniz öyle insanlar bulabilirsiniz.Yine geçmişe mi gitsek daha iyi ifade edebilirim sanırım eskiden misafire çok önem verilirdi. “Misafir on rızıkla gelir birini yer dokuzunu bırakır” denirdi. “Misafirin geldiği eve bereket gelir” kavramı vardı insanlarda.Şimdi ise bizler sohbet odamız için öyle düşünüyoruz belki yiyecek içecek ikram edemiyoruz ama sevgi şefkat merhamet sohbet muhabbet ikram edebiliyoruz.Biz ikram ettikçe çoğalıyor tabi bu benim düşüncem sizde düşüncelerinizi en güzel sekilde yönlendirmek istiyorsanız Sohbet kanalımıza davet ediyoruz buyrun gelin düşüncelerinizi en iyi şekilde yönlendirin.

Mobil Sohbet Sitesi

Mobil Sohbet Sitesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir