Sohbet Sitelerine Genel Bakış ve Analizler

Günümüzün belki de en önemli sorunlarından birisi de insanların gittikçe yalnızlaşması ve diğer bireylerle olan ilişkilerinin zayıflayarak bitme noktasına gelmesi. Çünkü gelişen teknoloji ve artan olanaklar nedeniyle insanlar artık yüzyüze muhabbet ve dostane sohbetleri bir kenara bırakarak, sanal sohbet ortamlarında ve diğer sosyal paylaşım sitelerinde vakit geçirmeye başlamışlardır. İnternetin bilinçsiz olarak kullanılması nedeniyle manevi değerler ve insani hasletler tozlu raflarda yerini almış, eşler birbirlerine, çocuklar anne ve babalarına zaman ayıramaz olmuş, bu nedenle birbirinden kopuk halde yaşayan, birbirine saygı ve sevgi beslemeyen bir güruh peydah olmuştur. Bir zamanlar batı dünyasının emperyalist ve siyonist beyinlerinin Türk milletine vermek istediği zarar, şu anda internet sayesinde mümkün hale gelmiştir. Çünkü 7'den 70'e bütün herkesin elinde kocaman akıllı mobil telefonlarla serseri mayın gibi birbirinden habersiz yaşayan parçalanmış bir toplum haline geldik. Eski zamanları hatırlarım, aile ve komşu sohbetlerinin bir ağırlığı vardı, insanlar birbirinin gözlerine bakarak canlı olarak sohbet ederlerdi. Herkes birbirinin sorun ve dertlerini dinleyerek ortak bir çözüm bulmaya çalışırdı. Yaşadığımız şu zaman içerisinde durum oldukça vahim görünüyor. Çünkü eşler birbirinden habersiz, ebeveynler çocuklarından bihaber olarak yaşamlarına devam etmeye çalışıyor. Çünkü bütün hesaplarımızı internet üzerine yapmışız. Acaba eşini veya çocuğunu karşına alıpta, herhangi bir derdin sıkıntın varmı, hayat nasıl gidiyor diyerek sevgi ile gözlerinin içine ne zaman baktın? Vakit çok geç olmadan, eyvah demeden, iş işten geçmeden bunları düşünmende fayda var.

Sohbet Odaları

Sohbet odaları, yukarıda izah etmeye çalıştığım, gündelik hayatında aradığını bulamayan, ailesinden ve sıkıntılarından kaçmak isteyenlere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Maalesef üzülerek beyan ediyorum, içinde bulunduğumuz ahval ve şerait pek de iç açıcı görünmüyor. Yüzlerce sohbet sitesi diğer insanlardan uzaklaşarak içine kapanmış bireylere hizmet etmeye devam ediyor. Yani kısaca söylemek gerekirse arz ve talep meselesinin en canlı örneği, chat siteleri içerisinde hayat bulmaktadır. Buralara takılan insanlar, içinde bulunduğu halet-i ruhiyeye göre kendisine bir nickname (rumuz) belirleyerek bu sanal dünyada yerini alıyor. Görmediği, bilmediği, tanımadığı, sesini duymadığı insanların global sohbet odaları içerisine yazdığı yazılardan bir anlam çıkarmaya çalışarak, kendisine orada bir yer açmaya, o topluma ait olmaya çalışıyor. Çünkü artık ipin ucu kaçmış, gerçek yaşamda diğer insanlardan uzaklaşılmış, bir küskünlük ve isyan duyguları içerisinde aradığı bütün değerlerin arkadaşlık siteleri içerisinde olduğuna kanaat getirilmiştir.

Mobil Chat

Akıllı telefonların hızla hayatımıza girmesi ile birlikte yalnızlık bir kader olmaktan çıkmış vaziyette. Çünkü her yere anlık olarak ulaşmak mümkün olmaktadır. Aklın ve hayalin sınırlarını elimizdeki telefonlarla sonuna kadar zorluyoruz. Bu yüzden kadın-erkek ilişkileri çağımızda yeni bir boyut kazanmıştır. Eski dönemlerde bırakın cep telefonlarını, ev telefonları bile sayılı kişilerin evinde bulunurdu. Kızlar ve erkekler kaş göz hareketleri ile anlaşıp buluşurlardı. O dönemlerde bir mahremiyet ve mahcubiyet hakimdi. Yaşadığımız şu devirde ise mahremiyet ve mahcubiyetin yerini aleniyet ve sırnaşıklık almış vaziyettedir. Kendisine bir sevgili ve arkadaş bulmak isteyen hemen herkes Mobil Chat odalarına girerek, hayalindeki sevgili ve arkadaş adayını bulabilmek için akla hayale gelmedik metodlara başvurmaktadır. /div>

Mobile Sohbet


Mobile Sohbet

Mobile Sohbet

bir çok Sohbet sitesi gibi bizlerde Mobile Sohbet kullanıcı olarak en iyi işi yaptığımızı düşünüyoruz Chat Sohbet odaları.

Kelimenin tam anlamıyla bizler artık teknolojinin ileri gelenlerinden olduk akıllı cep telefonlarımız sayesinde bilmediğimiz şeyleri öğrenmeye başladık vede araştırmacı bir yapıya sahiplendik sosyal medya’lar kurdu olduk yanlış mıyım? günlük ortalama 7 saatimizi cep telefonuyla oyalanarak geçirdiğimizi biliyormuydunuz ? mesela, 24 saat’imiz var, 24 Saat içinde, iş yerinde 12 saat geçirmekteyiz, 7 saat internet vede geri kalan için uyumak için geçiriyoruz önceden böyle değildi, dışarıda vakit geçiriyorduk arkadaşlarımızla ailemizle, üzücü olarak söylemeliyim, eskiden insanlar bir birlerine bakarak Sohbet etmekteydi şimdi ise, aile arası toplansak bile elimiz cep telefonlarında, vede gündemde kalmayı tercih ediyoruz, haydi gel sende burada sohbet et, yeni arkadaşlıklar kur ama bakma aslında dışarıdaki Reel arkadaşlıklarınız daha iyi keşke vaktimizi ailemizle geçirsek hadi geçirelim diyoruz bu sefer, onlar başlıyor mobil telefonlarına bakmaya, artık hayatımızın vaz geçilmez bir haline geldi akıllı cep telefonlarımız, iyi yanları çok çok kötü yanlarıda çok vede ücretsi sohbet sahasında bizler en iyi şekilde chat yapmaktayız, ve elimizden ne geliyorsa onu yapıyoruz ve sizleri aramızda görmek istiyoruz haydi gel sende iki lafın belini kıralım ve senle birlikte güzel vakitler geçirelim burada, Ücretsiz Mobil Sohbet Sitesi.

Mobil Sohbet

Keyifli bir sohbet sitesi olarak burada beklemekteyiz, Türkiye’nin her bir ilinden ilçesinden bulunan kullanıcılarımız burada sizleri beklemekte, kim bilir yeni dostluklar yeni arkadaşlıklar belkide yeni aşklara yelken açma vakti geldi sanırım, ve sizlerle birlikte burada ruh eşimizi arıyoruz, https://www.duygusohbet.org ailesi olarak sizlere hizmet vermekte sınır tanımıyoruz şimdi Resimli Sohbet den bahsetmek istiyorum istediğiniz resmi koymaya hakkınız var mesela, cinsel içeren resimler, siyaset ablemleri gibi şeyler koymak yasaktır, bunları koyan kişiler siteden uzaklaştırılacaktır, bu yönetim tarafından kesin bir karardır netiçede bir çok farklı görüşte insanlar burada toplanıyor ve en iyi şekilde burada sohbet sitesi kuruluyor, ve sizleri aramızda görmek istiyoruz, Mobil Sohbet Sayesinde bir çok akıllı cep telefonlarınızdan android ios gibi bir çok akıllı cihazdan giriş yapabilirsiniz, ALLAH’a Emanet olun.

Mobile Sohbet

Mobile Sohbet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir