Sohbet Sitelerine Genel Bakış ve Analizler

Günümüzün belki de en önemli sorunlarından birisi de insanların gittikçe yalnızlaşması ve diğer bireylerle olan ilişkilerinin zayıflayarak bitme noktasına gelmesi. Çünkü gelişen teknoloji ve artan olanaklar nedeniyle insanlar artık yüzyüze muhabbet ve dostane sohbetleri bir kenara bırakarak, sanal sohbet ortamlarında ve diğer sosyal paylaşım sitelerinde vakit geçirmeye başlamışlardır. İnternetin bilinçsiz olarak kullanılması nedeniyle manevi değerler ve insani hasletler tozlu raflarda yerini almış, eşler birbirlerine, çocuklar anne ve babalarına zaman ayıramaz olmuş, bu nedenle birbirinden kopuk halde yaşayan, birbirine saygı ve sevgi beslemeyen bir güruh peydah olmuştur. Bir zamanlar batı dünyasının emperyalist ve siyonist beyinlerinin Türk milletine vermek istediği zarar, şu anda internet sayesinde mümkün hale gelmiştir. Çünkü 7'den 70'e bütün herkesin elinde kocaman akıllı mobil telefonlarla serseri mayın gibi birbirinden habersiz yaşayan parçalanmış bir toplum haline geldik. Eski zamanları hatırlarım, aile ve komşu sohbetlerinin bir ağırlığı vardı, insanlar birbirinin gözlerine bakarak canlı olarak sohbet ederlerdi. Herkes birbirinin sorun ve dertlerini dinleyerek ortak bir çözüm bulmaya çalışırdı. Yaşadığımız şu zaman içerisinde durum oldukça vahim görünüyor. Çünkü eşler birbirinden habersiz, ebeveynler çocuklarından bihaber olarak yaşamlarına devam etmeye çalışıyor. Çünkü bütün hesaplarımızı internet üzerine yapmışız. Acaba eşini veya çocuğunu karşına alıpta, herhangi bir derdin sıkıntın varmı, hayat nasıl gidiyor diyerek sevgi ile gözlerinin içine ne zaman baktın? Vakit çok geç olmadan, eyvah demeden, iş işten geçmeden bunları düşünmende fayda var.

Sohbet Odaları

Sohbet odaları, yukarıda izah etmeye çalıştığım, gündelik hayatında aradığını bulamayan, ailesinden ve sıkıntılarından kaçmak isteyenlere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Maalesef üzülerek beyan ediyorum, içinde bulunduğumuz ahval ve şerait pek de iç açıcı görünmüyor. Yüzlerce sohbet sitesi diğer insanlardan uzaklaşarak içine kapanmış bireylere hizmet etmeye devam ediyor. Yani kısaca söylemek gerekirse arz ve talep meselesinin en canlı örneği, chat siteleri içerisinde hayat bulmaktadır. Buralara takılan insanlar, içinde bulunduğu halet-i ruhiyeye göre kendisine bir nickname (rumuz) belirleyerek bu sanal dünyada yerini alıyor. Görmediği, bilmediği, tanımadığı, sesini duymadığı insanların global sohbet odaları içerisine yazdığı yazılardan bir anlam çıkarmaya çalışarak, kendisine orada bir yer açmaya, o topluma ait olmaya çalışıyor. Çünkü artık ipin ucu kaçmış, gerçek yaşamda diğer insanlardan uzaklaşılmış, bir küskünlük ve isyan duyguları içerisinde aradığı bütün değerlerin arkadaşlık siteleri içerisinde olduğuna kanaat getirilmiştir.

Mobil Chat

Akıllı telefonların hızla hayatımıza girmesi ile birlikte yalnızlık bir kader olmaktan çıkmış vaziyette. Çünkü her yere anlık olarak ulaşmak mümkün olmaktadır. Aklın ve hayalin sınırlarını elimizdeki telefonlarla sonuna kadar zorluyoruz. Bu yüzden kadın-erkek ilişkileri çağımızda yeni bir boyut kazanmıştır. Eski dönemlerde bırakın cep telefonlarını, ev telefonları bile sayılı kişilerin evinde bulunurdu. Kızlar ve erkekler kaş göz hareketleri ile anlaşıp buluşurlardı. O dönemlerde bir mahremiyet ve mahcubiyet hakimdi. Yaşadığımız şu devirde ise mahremiyet ve mahcubiyetin yerini aleniyet ve sırnaşıklık almış vaziyettedir. Kendisine bir sevgili ve arkadaş bulmak isteyen hemen herkes Mobil Chat odalarına girerek, hayalindeki sevgili ve arkadaş adayını bulabilmek için akla hayale gelmedik metodlara başvurmaktadır. /div>

Sanal Sohbet


Sanal Sohbet

Sanal Sohbet

– ücretsiz kaliteli sohbet sitesi olan, Sanal sohbet Sitesinde sizlerde yerinizi alın bayan bay kişilerle sohbet et,

Merhaba hoş geldiniz öncelikle makaleme nasılsınız? bizlerde iyiyiz inşallah sizlerle iyi olacağız www.duygusohbet.org bugün sizlere değişik bir konu üzerinden bahsetmek istedim, yıllardaır İrc sohbet sitelerinde takılmaktayım, Sanal sohbet neden var, nasıl başladı ne ara bu kadar gelişti bunların tartışmasını yapıcam sizlerle, Şimdi arkadaşlar, irc sohbet siteleri 1999 yılında kuruldu aslında 1998 Yılında kurulmuştuda 1999 yılında aktif edildi, önceden büyük bir sunucu var, ve hala açık olan bir site ismini vermek istemem reklam olmasın, büyük bir sohbet sitesi kuruldu o zamanlar kıbrıs savaşları sırasında, insanlar bir birlerinden haber alamıyorlardı telefonlar kesikti ve sadece internet vardı o dönemler bir birlerinden haberleri olsun diye site kuruldu vede siyaset din ırk her şey hakkında konuşulmaktaydı, ve yaygın olmaya 2000 yılında devam etti, bir çok sohbet sitesi kullanıcısı ilk baş Mynet Kurulduktan sonra, Casper marka bilgisayarlar kendi sohbet sitelerini ortaya çıkartmaya başladı, çünkü çok popilerdi ve insanlar yenilik arıyordu, ve bu sayede buldu o zamanlar tabi nerde sosyal medya 🙂 telefon bile adam akıllı zor bulunuyordu ki kaldı akıllısı 🙂 devam ettiler sonrasında sheller kuruldu vede bu işin ticaretini yapmaya başladılar vede kendilerine sunucu açtı insanlar, vede dağılmaya başladılar, herkes bir birine reklam atıyorduki hala öyle 🙂 .

https://www.duygusohbet.org

bedava sohbet Kaliteli sohbet edelim,

Sanal Sohbet Odaları

vede artık o dönemden bu döneme kadar 2019 Yılı oldu vede irc sohbet siteleri ölmedi, sosyal medya hesaplar kuruldu bir çok farklı artarnatif şeyler kuruldu nafile, yine bırakmak istemeyen insan bırakamıyor malesef inşallah iyi yerlere geliriz, Türkiye’nin her bir ilinden ilçesinden bulunan kullanııclarımız burada sizleri bekliyor amacımız tamamen bedava sohbet sitesi kurmak ve bunun için sizlerle birlikte en iyi işleri yapmak istiyoruz, kim bilir yeni dostluklar yeni arkadaşlıklar belkide yeni aşklara yelken açabiliceksiniz burada, Mobil sohbet Sayesinde bir çok akıllı cep telefonlarınızdan tabletlerinizden giriş yapabilirsiniz, haydi gelin iki lafın belini kıralım 🙂 Ücretsiz sohbet sitesi.

Sanal Sohbet

Sanal Sohbet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir