Sohbet Sitelerine Genel Bakış ve Analizler

Günümüzün belki de en önemli sorunlarından birisi de insanların gittikçe yalnızlaşması ve diğer bireylerle olan ilişkilerinin zayıflayarak bitme noktasına gelmesi. Çünkü gelişen teknoloji ve artan olanaklar nedeniyle insanlar artık yüzyüze muhabbet ve dostane sohbetleri bir kenara bırakarak, sanal sohbet ortamlarında ve diğer sosyal paylaşım sitelerinde vakit geçirmeye başlamışlardır. İnternetin bilinçsiz olarak kullanılması nedeniyle manevi değerler ve insani hasletler tozlu raflarda yerini almış, eşler birbirlerine, çocuklar anne ve babalarına zaman ayıramaz olmuş, bu nedenle birbirinden kopuk halde yaşayan, birbirine saygı ve sevgi beslemeyen bir güruh peydah olmuştur. Bir zamanlar batı dünyasının emperyalist ve siyonist beyinlerinin Türk milletine vermek istediği zarar, şu anda internet sayesinde mümkün hale gelmiştir. Çünkü 7'den 70'e bütün herkesin elinde kocaman akıllı mobil telefonlarla serseri mayın gibi birbirinden habersiz yaşayan parçalanmış bir toplum haline geldik. Eski zamanları hatırlarım, aile ve komşu sohbetlerinin bir ağırlığı vardı, insanlar birbirinin gözlerine bakarak canlı olarak sohbet ederlerdi. Herkes birbirinin sorun ve dertlerini dinleyerek ortak bir çözüm bulmaya çalışırdı. Yaşadığımız şu zaman içerisinde durum oldukça vahim görünüyor. Çünkü eşler birbirinden habersiz, ebeveynler çocuklarından bihaber olarak yaşamlarına devam etmeye çalışıyor. Çünkü bütün hesaplarımızı internet üzerine yapmışız. Acaba eşini veya çocuğunu karşına alıpta, herhangi bir derdin sıkıntın varmı, hayat nasıl gidiyor diyerek sevgi ile gözlerinin içine ne zaman baktın? Vakit çok geç olmadan, eyvah demeden, iş işten geçmeden bunları düşünmende fayda var.

Sohbet Odaları

Sohbet odaları, yukarıda izah etmeye çalıştığım, gündelik hayatında aradığını bulamayan, ailesinden ve sıkıntılarından kaçmak isteyenlere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Maalesef üzülerek beyan ediyorum, içinde bulunduğumuz ahval ve şerait pek de iç açıcı görünmüyor. Yüzlerce sohbet sitesi diğer insanlardan uzaklaşarak içine kapanmış bireylere hizmet etmeye devam ediyor. Yani kısaca söylemek gerekirse arz ve talep meselesinin en canlı örneği, chat siteleri içerisinde hayat bulmaktadır. Buralara takılan insanlar, içinde bulunduğu halet-i ruhiyeye göre kendisine bir nickname (rumuz) belirleyerek bu sanal dünyada yerini alıyor. Görmediği, bilmediği, tanımadığı, sesini duymadığı insanların global sohbet odaları içerisine yazdığı yazılardan bir anlam çıkarmaya çalışarak, kendisine orada bir yer açmaya, o topluma ait olmaya çalışıyor. Çünkü artık ipin ucu kaçmış, gerçek yaşamda diğer insanlardan uzaklaşılmış, bir küskünlük ve isyan duyguları içerisinde aradığı bütün değerlerin arkadaşlık siteleri içerisinde olduğuna kanaat getirilmiştir.

Mobil Chat

Akıllı telefonların hızla hayatımıza girmesi ile birlikte yalnızlık bir kader olmaktan çıkmış vaziyette. Çünkü her yere anlık olarak ulaşmak mümkün olmaktadır. Aklın ve hayalin sınırlarını elimizdeki telefonlarla sonuna kadar zorluyoruz. Bu yüzden kadın-erkek ilişkileri çağımızda yeni bir boyut kazanmıştır. Eski dönemlerde bırakın cep telefonlarını, ev telefonları bile sayılı kişilerin evinde bulunurdu. Kızlar ve erkekler kaş göz hareketleri ile anlaşıp buluşurlardı. O dönemlerde bir mahremiyet ve mahcubiyet hakimdi. Yaşadığımız şu devirde ise mahremiyet ve mahcubiyetin yerini aleniyet ve sırnaşıklık almış vaziyettedir. Kendisine bir sevgili ve arkadaş bulmak isteyen hemen herkes Mobil Chat odalarına girerek, hayalindeki sevgili ve arkadaş adayını bulabilmek için akla hayale gelmedik metodlara başvurmaktadır. /div>

Şırnak Sohbet


Şırnak Sohbet

Şırnak Sohbet

– Doğu Anadolu Sohbet Odaları olan, Şırnak Sohbet Sitesi sizler için açılmıştır bayan bay sohbet et,

Seviyeli sohbet odaları sitesi sizler için açılmıştır en iyi şekilde chat yapmak vede burada kullanıcılarımızla tanışmak sohbet etmek istermisiniz bugün yine bir şehir makalesi ile sizleri baş başa bırakıyorum, Şırnak Türkiye’nin Doğu Anadolu bölgesinde bulunan gerçekten güzel bir şehir, vede gelişmeye müsait, inşallah şu başımızdaki belalardan kurtulunca, o bölgeye eminim devlet aracıyla yardım edilicek yeni iş yerleri hanlar kurulacak insanlar kendi memleketlerine taşınıcaklar, peki Şırnak Hakkında bildiklerimi sizlere söylemek isterim, Şınak ilçeleri Toplam : 6 tane ilçesi bulunmakta bunlar : Beytüşşeabap Cizre Güçlü Konak İdil Silopi Ulu dere ve bir çok güzel yerleri bulunmakta peki Şırnak Tarihi yerler Meryemana Süryani Kilisesi + Cizre Ulu Cami + Nuh Nebi Cami Medrese + Mağara Köyü + ve bir çok güzel yerleri bulunmakta peki son olarak, Şırnak Nüfusu kaç geçtiğimiz yıllara göre : 20.954 artmış 524.190 olmuştur ve bu nüfus yapılan detaylı araştırmalara göre ise: 277.585 erkek ve 246.605 kadından oluşmaktadır yüzde olarak ise: %52,96 erkek, %47,04 kadın inşallah bu devlet iş adamları yeni işler getirdiği süreç içersinde, bu nüfus artıcağını düşünüyorum, Şırnak hakkında bildiklerim bu kadar şimdi sizleri seviyeli sohbet odalarından bahsetmek istiyorum.

Şırnak Sohbet Odaları

Chat sohbet sitesine sizler hoş geldiniz, kaliteli ücretsiz olarak sohbet etme şansına sahipsiniz haydi gelin sizde bedava sohbet edin, vede ücretsiz sohbet fırsatından faydalanın, burada üyelik derdi yok bir para ödeme gibi derdiniz yok internetinizin her çekim yaptığı yerden giriş sağlıya bilirsiniz, vede sizlerde seviyeli sohbet sitesine giriş sağlayın, bedava sohbet edin, Türkiye’nin her bir ilinden ilçesinden bulunan kullanıcılarımız sizleri beklemekte amacımız gayet açık ve net, güzel bir sohbet sitesi sağlamak ve bunun için elimizden geleni yapıyor ve sizleri bekliyor olacağız Türkiye’nin her bir ilinden ilçesinden bulunan kullanıcılarımız sizleri beklemekte kim bilir yeni dostluklar yeni arkadaşlıklar belkide yeni aşklara yelken açabilirsiniz, amacımız chat yapmak vede chat sohbet odaları sitesinde sizlerle birlikte olmak, Mobil Sohbet Sayesinde bir çok akıllı cep telefonlarınızdan giriş sağlıya bilir sizlerde radyo oyun müzik , sohbet her imkanı burada sağlıya bilirsiniz, ALLAH’A Emanet olun.

Şırnak Sohbet

Şırnak Sohbet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir