Sohbet Sitelerine Genel Bakış ve Analizler

Günümüzün belki de en önemli sorunlarından birisi de insanların gittikçe yalnızlaşması ve diğer bireylerle olan ilişkilerinin zayıflayarak bitme noktasına gelmesi. Çünkü gelişen teknoloji ve artan olanaklar nedeniyle insanlar artık yüzyüze muhabbet ve dostane sohbetleri bir kenara bırakarak, sanal sohbet ortamlarında ve diğer sosyal paylaşım sitelerinde vakit geçirmeye başlamışlardır. İnternetin bilinçsiz olarak kullanılması nedeniyle manevi değerler ve insani hasletler tozlu raflarda yerini almış, eşler birbirlerine, çocuklar anne ve babalarına zaman ayıramaz olmuş, bu nedenle birbirinden kopuk halde yaşayan, birbirine saygı ve sevgi beslemeyen bir güruh peydah olmuştur. Bir zamanlar batı dünyasının emperyalist ve siyonist beyinlerinin Türk milletine vermek istediği zarar, şu anda internet sayesinde mümkün hale gelmiştir. Çünkü 7'den 70'e bütün herkesin elinde kocaman akıllı mobil telefonlarla serseri mayın gibi birbirinden habersiz yaşayan parçalanmış bir toplum haline geldik. Eski zamanları hatırlarım, aile ve komşu sohbetlerinin bir ağırlığı vardı, insanlar birbirinin gözlerine bakarak canlı olarak sohbet ederlerdi. Herkes birbirinin sorun ve dertlerini dinleyerek ortak bir çözüm bulmaya çalışırdı. Yaşadığımız şu zaman içerisinde durum oldukça vahim görünüyor. Çünkü eşler birbirinden habersiz, ebeveynler çocuklarından bihaber olarak yaşamlarına devam etmeye çalışıyor. Çünkü bütün hesaplarımızı internet üzerine yapmışız. Acaba eşini veya çocuğunu karşına alıpta, herhangi bir derdin sıkıntın varmı, hayat nasıl gidiyor diyerek sevgi ile gözlerinin içine ne zaman baktın? Vakit çok geç olmadan, eyvah demeden, iş işten geçmeden bunları düşünmende fayda var.

Sohbet Odaları

Sohbet odaları, yukarıda izah etmeye çalıştığım, gündelik hayatında aradığını bulamayan, ailesinden ve sıkıntılarından kaçmak isteyenlere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Maalesef üzülerek beyan ediyorum, içinde bulunduğumuz ahval ve şerait pek de iç açıcı görünmüyor. Yüzlerce sohbet sitesi diğer insanlardan uzaklaşarak içine kapanmış bireylere hizmet etmeye devam ediyor. Yani kısaca söylemek gerekirse arz ve talep meselesinin en canlı örneği, chat siteleri içerisinde hayat bulmaktadır. Buralara takılan insanlar, içinde bulunduğu halet-i ruhiyeye göre kendisine bir nickname (rumuz) belirleyerek bu sanal dünyada yerini alıyor. Görmediği, bilmediği, tanımadığı, sesini duymadığı insanların global sohbet odaları içerisine yazdığı yazılardan bir anlam çıkarmaya çalışarak, kendisine orada bir yer açmaya, o topluma ait olmaya çalışıyor. Çünkü artık ipin ucu kaçmış, gerçek yaşamda diğer insanlardan uzaklaşılmış, bir küskünlük ve isyan duyguları içerisinde aradığı bütün değerlerin arkadaşlık siteleri içerisinde olduğuna kanaat getirilmiştir.

Mobil Chat

Akıllı telefonların hızla hayatımıza girmesi ile birlikte yalnızlık bir kader olmaktan çıkmış vaziyette. Çünkü her yere anlık olarak ulaşmak mümkün olmaktadır. Aklın ve hayalin sınırlarını elimizdeki telefonlarla sonuna kadar zorluyoruz. Bu yüzden kadın-erkek ilişkileri çağımızda yeni bir boyut kazanmıştır. Eski dönemlerde bırakın cep telefonlarını, ev telefonları bile sayılı kişilerin evinde bulunurdu. Kızlar ve erkekler kaş göz hareketleri ile anlaşıp buluşurlardı. O dönemlerde bir mahremiyet ve mahcubiyet hakimdi. Yaşadığımız şu devirde ise mahremiyet ve mahcubiyetin yerini aleniyet ve sırnaşıklık almış vaziyettedir. Kendisine bir sevgili ve arkadaş bulmak isteyen hemen herkes Mobil Chat odalarına girerek, hayalindeki sevgili ve arkadaş adayını bulabilmek için akla hayale gelmedik metodlara başvurmaktadır. /div>

Sohbet Sitesi


Sohbet Sitesi

Sohbet Sitesi

– Kaliteli chat siteleri arasında en iyisi olmak istiyoruz, ücretsiz Sohbet Sitesi Hizmetinizdedir,

Güleryüzlü insanlarla tanışmak arkadaş olmak ve belkide en güzel vakitleri onunla geçirmek istersiniz, doğrumu bu sanal olsun reel olsun pek fazla reelde fırsatımız olmuyor aile iş arkadaşlar yüzünden, kendimize ne kadar vakit ayıyoruz desekte boş, yani yanlış aslında hep farklı kişilere vakitlerimizi geçiriyoruz boş olduğunuz bir günde, arkadaşınız arıyor değilmi gel kanka gezelim kanka dolaşalım, bişeyler yiyelim içelim, hep kafanız dolu hep bir meşkul durumundasınız, Ailenize veya arkadaşlarınızı kıramadığınız için işim var diyemiyosunuz bu sefer ne işin var dediklerinde ise yalan söylemek zorunda kalıyosunuz, yani bu demek oluyorki sizler kendnize degil cevrenize vakit ayırıyosunuz, ne yapıcaksınız biliyormusunuz, kendinize vakit ayırın biraz yanlız takılın, kendi kendinizi dinleyin, bi sizlere neler dicektir emin olun yaptığınız bütün boş vakitlerinin hesabını soracaktır kendi benliğiniz, bende şair olacakmışım 🙂 herneyse insan kendinden bilir ya bende kendi içimdekileri döküyorum klavyeme aslında, kendinizi dinleyin kendinize güzel vakitler ayırın, mesela, Duygusohbet Sitesine giriş yapıon 😀 Radyolarda Müzikleri dinleyin kendinize şarkı armağan edin, ödüllendirin kendinizi, oyun kanallarında oyun oynayın, bizler bunu günlük içersinde yapmaktayız, ve sizleride aramızda görmek istiyoruz, amacımız güzel bir sohbet sitesi kurmak.

Sohbet Odaları

Ücretsiz sohbet sitesinde sizlerde kaliteli sohbet etmek istermisiniz? bizler burada sizleri bekliyor olacağız Türkiye’nin her bir ilinden ilçesinden bulunan kullanıcılarımızla birlikteyiz ve sizleride burada görmek sizlerle tanışmak arkadaş olmak istiyoruz, haydi gelin güzel bir sohbet sitesinde özgürce chat yapalım, ve Sınırsız şekilde muhabbet edelim, Türkiye’nin her bir ilinden ilçesinden bulunan kullanıcılarımızla buradayız ve sizleride burada bekliyoruz, kim bilir yeni dostluklar yeni arkadaşlıklar belkide yeni aşklara yelken açabiliceksiniz burada amacımız sadece Chat Sitesi Oluşturmak ve bunun için elimizden geleni yapıyoruz ve sizleride aramızda görmekten mutluluk duyarız, Mobil Sohbet Sayesinde sizlerde evinizden iş yerinizden istediğiniz her yerden giriş yapabilir vede keyifli dakikalar geçirme şansına sahip olabilirsiniz, ALLAH’A Emanet olun.

Sohbet Sitesi

Sohbet Sitesi

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir