Sohbet Sitelerine Genel Bakış ve Analizler

Günümüzün belki de en önemli sorunlarından birisi de insanların gittikçe yalnızlaşması ve diğer bireylerle olan ilişkilerinin zayıflayarak bitme noktasına gelmesi. Çünkü gelişen teknoloji ve artan olanaklar nedeniyle insanlar artık yüzyüze muhabbet ve dostane sohbetleri bir kenara bırakarak, sanal sohbet ortamlarında ve diğer sosyal paylaşım sitelerinde vakit geçirmeye başlamışlardır. İnternetin bilinçsiz olarak kullanılması nedeniyle manevi değerler ve insani hasletler tozlu raflarda yerini almış, eşler birbirlerine, çocuklar anne ve babalarına zaman ayıramaz olmuş, bu nedenle birbirinden kopuk halde yaşayan, birbirine saygı ve sevgi beslemeyen bir güruh peydah olmuştur. Bir zamanlar batı dünyasının emperyalist ve siyonist beyinlerinin Türk milletine vermek istediği zarar, şu anda internet sayesinde mümkün hale gelmiştir. Çünkü 7'den 70'e bütün herkesin elinde kocaman akıllı mobil telefonlarla serseri mayın gibi birbirinden habersiz yaşayan parçalanmış bir toplum haline geldik. Eski zamanları hatırlarım, aile ve komşu sohbetlerinin bir ağırlığı vardı, insanlar birbirinin gözlerine bakarak canlı olarak sohbet ederlerdi. Herkes birbirinin sorun ve dertlerini dinleyerek ortak bir çözüm bulmaya çalışırdı. Yaşadığımız şu zaman içerisinde durum oldukça vahim görünüyor. Çünkü eşler birbirinden habersiz, ebeveynler çocuklarından bihaber olarak yaşamlarına devam etmeye çalışıyor. Çünkü bütün hesaplarımızı internet üzerine yapmışız. Acaba eşini veya çocuğunu karşına alıpta, herhangi bir derdin sıkıntın varmı, hayat nasıl gidiyor diyerek sevgi ile gözlerinin içine ne zaman baktın? Vakit çok geç olmadan, eyvah demeden, iş işten geçmeden bunları düşünmende fayda var.

Sohbet Odaları

Sohbet odaları, yukarıda izah etmeye çalıştığım, gündelik hayatında aradığını bulamayan, ailesinden ve sıkıntılarından kaçmak isteyenlere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Maalesef üzülerek beyan ediyorum, içinde bulunduğumuz ahval ve şerait pek de iç açıcı görünmüyor. Yüzlerce sohbet sitesi diğer insanlardan uzaklaşarak içine kapanmış bireylere hizmet etmeye devam ediyor. Yani kısaca söylemek gerekirse arz ve talep meselesinin en canlı örneği, chat siteleri içerisinde hayat bulmaktadır. Buralara takılan insanlar, içinde bulunduğu halet-i ruhiyeye göre kendisine bir nickname (rumuz) belirleyerek bu sanal dünyada yerini alıyor. Görmediği, bilmediği, tanımadığı, sesini duymadığı insanların global sohbet odaları içerisine yazdığı yazılardan bir anlam çıkarmaya çalışarak, kendisine orada bir yer açmaya, o topluma ait olmaya çalışıyor. Çünkü artık ipin ucu kaçmış, gerçek yaşamda diğer insanlardan uzaklaşılmış, bir küskünlük ve isyan duyguları içerisinde aradığı bütün değerlerin arkadaşlık siteleri içerisinde olduğuna kanaat getirilmiştir.

Mobil Chat

Akıllı telefonların hızla hayatımıza girmesi ile birlikte yalnızlık bir kader olmaktan çıkmış vaziyette. Çünkü her yere anlık olarak ulaşmak mümkün olmaktadır. Aklın ve hayalin sınırlarını elimizdeki telefonlarla sonuna kadar zorluyoruz. Bu yüzden kadın-erkek ilişkileri çağımızda yeni bir boyut kazanmıştır. Eski dönemlerde bırakın cep telefonlarını, ev telefonları bile sayılı kişilerin evinde bulunurdu. Kızlar ve erkekler kaş göz hareketleri ile anlaşıp buluşurlardı. O dönemlerde bir mahremiyet ve mahcubiyet hakimdi. Yaşadığımız şu devirde ise mahremiyet ve mahcubiyetin yerini aleniyet ve sırnaşıklık almış vaziyettedir. Kendisine bir sevgili ve arkadaş bulmak isteyen hemen herkes Mobil Chat odalarına girerek, hayalindeki sevgili ve arkadaş adayını bulabilmek için akla hayale gelmedik metodlara başvurmaktadır. /div>

Teylo Chat


Teylo Chat

Teylo Chat Odaları

 Teylo sohbet, eski teylo chat gibi aramalarla bir çok kullanıcının sitemizi ziyaret ettiğini fark ettik. Bu nedenle Teylo Chat tutkunlarını bir eksen etrafında toparlamayı, eski pırıltılı günleri tekrar canlandırmayı kendimize bir görev olarak addettik. Bildiğiniz gibi Teylo sohbet sitesi, kürtçe ve zazaca yazışmak isteyen kardeşlerimizin özellikle tercih ettiği sitelerden biriydi. Geçmiş dönemlerde bazı yasaklar ve kısıtlamalar nedeniyle bu site kapatılmış, kullanıcıları çil yavrusu gibi sağa sola dağılmıştı. Bu durumu fark eden duygu sohbet yöneticileri, insanların sağa sola dağılmasına gönlü razı gelmedi ve duygu sohbet bünyesinde yeniden toparlanma sürecine girildi.

Her Dilde Sohbet Olanağı

Sitemiz içerisinde bulunan tüm global kanallarda kendinizi en iyi hangi dilde ifade edebiliyorsanız o dilde konuşabilirsiniz. Kesinlikle herhangi bir yasak veya kısıtlama ile karşı karşıya kalmayacaksınız. Çünkü site yöneticileri olarak bizler; “Bir Dil, Bin İnsandır” felsefesine göre hareket etmekteyiz. Sohbet odalarımıza daha çok Avrupa ülkelerinden gurbetçi kardeşlerimizin rağbet ettiğini gözlemlemekteyiz. Türkçe, Kürtçe, Arapça, Lazca’nın yanı sıra, İngilizce, Almanca, Fransızca gibi ana dillerin de kullanıldığı görülmektedir.

Teylo Fm Radyo ve Müzik Keyfi

Chat sohbet sitelerinin en revaçta olduğu dönemlerde Teylo chat sitesine olan ilgi oldukça fazlaydı. Binlerce kullanıcı hem yurt içinden hem de yurt dışından odalarımıza katılır, günün ilk ışıklarına kadar sohbet eder, müzik dinler, oyun kanallarında vakit geçirirdi. Sizler de takdir edersiniz ki; her hızlı yükselişin bir de inişi vardır. Zaman içerisinde Teylo sohbet odaları hızla kan kaybetmeye başladı ve tarihin tozlu raflarında yerini aldı. Buna rağmen dağılan kullanıcıları Teylo FM odalarında yeniden bir arada görmek mutlulukların en büyüğüdür. Eğer sizler de Teylo chat tutkunu iseniz, sohbet odalarımıza gelerek kaybettiğiniz veya irtibatı kestiğiniz arkadaşlarınızı görebilir, eski günleri yad edebilirsiniz.

Teylo Sohbet Sitesine Kimler Katılıyor?

Teylo chat odalarına bağlanmak için herhangi bir program indirmenize veya bilgisayarınıza java kurmanıza gerek yok. Java olmadan, hızlı bir şekilde duygu sohbet odalarına bağlanabilir, teylo sohbet sitesine hemen dahil olabilirsiniz. Teylo sohbet odalarına Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinden yoğun bir katılım olduğunu gözlemlemekteyiz. Başta Diyarbakır olmak üzere, Bingöl, Muş, Hakkari, Erzurum, Kars, Ağrı, Erzincan, Şırnak, Siirt, Elazığ, Bitlis, Şanlıurfa illerinden katılan kullanıcılara rastlamak mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir