Sohbet Sitelerine Genel Bakış ve Analizler

Günümüzün belki de en önemli sorunlarından birisi de insanların gittikçe yalnızlaşması ve diğer bireylerle olan ilişkilerinin zayıflayarak bitme noktasına gelmesi. Çünkü gelişen teknoloji ve artan olanaklar nedeniyle insanlar artık yüzyüze muhabbet ve dostane sohbetleri bir kenara bırakarak, sanal sohbet ortamlarında ve diğer sosyal paylaşım sitelerinde vakit geçirmeye başlamışlardır. İnternetin bilinçsiz olarak kullanılması nedeniyle manevi değerler ve insani hasletler tozlu raflarda yerini almış, eşler birbirlerine, çocuklar anne ve babalarına zaman ayıramaz olmuş, bu nedenle birbirinden kopuk halde yaşayan, birbirine saygı ve sevgi beslemeyen bir güruh peydah olmuştur. Bir zamanlar batı dünyasının emperyalist ve siyonist beyinlerinin Türk milletine vermek istediği zarar, şu anda internet sayesinde mümkün hale gelmiştir. Çünkü 7'den 70'e bütün herkesin elinde kocaman akıllı mobil telefonlarla serseri mayın gibi birbirinden habersiz yaşayan parçalanmış bir toplum haline geldik. Eski zamanları hatırlarım, aile ve komşu sohbetlerinin bir ağırlığı vardı, insanlar birbirinin gözlerine bakarak canlı olarak sohbet ederlerdi. Herkes birbirinin sorun ve dertlerini dinleyerek ortak bir çözüm bulmaya çalışırdı. Yaşadığımız şu zaman içerisinde durum oldukça vahim görünüyor. Çünkü eşler birbirinden habersiz, ebeveynler çocuklarından bihaber olarak yaşamlarına devam etmeye çalışıyor. Çünkü bütün hesaplarımızı internet üzerine yapmışız. Acaba eşini veya çocuğunu karşına alıpta, herhangi bir derdin sıkıntın varmı, hayat nasıl gidiyor diyerek sevgi ile gözlerinin içine ne zaman baktın? Vakit çok geç olmadan, eyvah demeden, iş işten geçmeden bunları düşünmende fayda var.

Sohbet Odaları

Sohbet odaları, yukarıda izah etmeye çalıştığım, gündelik hayatında aradığını bulamayan, ailesinden ve sıkıntılarından kaçmak isteyenlere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Maalesef üzülerek beyan ediyorum, içinde bulunduğumuz ahval ve şerait pek de iç açıcı görünmüyor. Yüzlerce sohbet sitesi diğer insanlardan uzaklaşarak içine kapanmış bireylere hizmet etmeye devam ediyor. Yani kısaca söylemek gerekirse arz ve talep meselesinin en canlı örneği, chat siteleri içerisinde hayat bulmaktadır. Buralara takılan insanlar, içinde bulunduğu halet-i ruhiyeye göre kendisine bir nickname (rumuz) belirleyerek bu sanal dünyada yerini alıyor. Görmediği, bilmediği, tanımadığı, sesini duymadığı insanların global sohbet odaları içerisine yazdığı yazılardan bir anlam çıkarmaya çalışarak, kendisine orada bir yer açmaya, o topluma ait olmaya çalışıyor. Çünkü artık ipin ucu kaçmış, gerçek yaşamda diğer insanlardan uzaklaşılmış, bir küskünlük ve isyan duyguları içerisinde aradığı bütün değerlerin arkadaşlık siteleri içerisinde olduğuna kanaat getirilmiştir.

Mobil Chat

Akıllı telefonların hızla hayatımıza girmesi ile birlikte yalnızlık bir kader olmaktan çıkmış vaziyette. Çünkü her yere anlık olarak ulaşmak mümkün olmaktadır. Aklın ve hayalin sınırlarını elimizdeki telefonlarla sonuna kadar zorluyoruz. Bu yüzden kadın-erkek ilişkileri çağımızda yeni bir boyut kazanmıştır. Eski dönemlerde bırakın cep telefonlarını, ev telefonları bile sayılı kişilerin evinde bulunurdu. Kızlar ve erkekler kaş göz hareketleri ile anlaşıp buluşurlardı. O dönemlerde bir mahremiyet ve mahcubiyet hakimdi. Yaşadığımız şu devirde ise mahremiyet ve mahcubiyetin yerini aleniyet ve sırnaşıklık almış vaziyettedir. Kendisine bir sevgili ve arkadaş bulmak isteyen hemen herkes Mobil Chat odalarına girerek, hayalindeki sevgili ve arkadaş adayını bulabilmek için akla hayale gelmedik metodlara başvurmaktadır. /div>

IRC Sohbet Sitesi


IRC Sohbet Sitesi

IRC Sohbet Sitesi

Kaliteli olarak sohbet sitesine giriş yapalım. Ücretsiz IRC Sohbet sitesi sizler için Açılmıştır.

Kaliteli olarak sohbet sitelerinde sizlerde ücretsiz chat yapma vakti gelmiştir. IRC Sohbet Sitesi sizler için Açıldı vede kaliteli Muhabbetler edilmektedir. Her geçen gün kullanımı, teknolojinin hayatımızın her alanına nüfuz etmesiyle artan internet kullanımı içerisinde sohbet sitelerine duyulan rağbet de giderek artıyor. Sohbet marka ismi ve bünyesinde barındırdığı sunucularıyla birlikte üzerine düşen misyonu üstlenmiş ve bu alanda sizlere daha kaliteli bir chat odaları oluşturabilmek adına özenle çalışmalarını yürütmektedir. Bir defa daha ifade edelim, görüntülü iletişim sistemi sitemizde bulunmamaktadır ve kamerasız olarak yayın yapmaktayız. Kesintisiz olarak bu ortamlara kesintisiz olarak hemen katılım gösterip burada en iyi vakitlerinizi ücretsiz olarak hemen geçirin bedava chat sohbet odalarına hemen katılın ve hemen dilediğiniz kadar tüm üyelerimizle hemen görüşmeler sağlayın en iyi arkadaşlıklar burada peki siz neredesiniz.

Şunlarda ilginizi çekebilir :


IRC Sohbet Sitesi

Sohbet chat sitelerine şahıslar çok çok dikkat duymakta ve zamanlarinin bir kısmını bu sitelere ayırmaktadırlar zira bur da şahıslar yeni insanlar ile tanışıp keyifli zaman geçiriyorlar. Sabit bir yer edinip daimi bu sitelere uğruyorlar var tanıştıkları şahıslar ile sürekli bir sohbet durumunda oluyor bu yüzden vakit geçtikçe bu şahıslar arasında bir bağ oluşuyor ve bağımlılık edinip her gün bu sitelere zaman ayırıyorlar. Kaliteli insanların bulunduğu bu güzel mekanlara sizleri de bir kere olsun bekleriz sanal alemin en iyi odalarına hemen katılın ve burada uzun yıllar boyunca arkadaşlık ve dostluklar kurabilirsiniz, Sanal alemin en iyi sitesine sizleri de mutlaka bekleriz bütün herkes burada sen neredesin.

Irc Sohbet Ortamı

Irc Sohbet Ortamı


Eğlenceli odalarımıza hemen katılın burada uzun yıllar boyunca dilediğiniz kadar tüm üyelerimizle hemen anında görüşmeler sağlayın kesintisiz olarak bu sitemize gelen onlarca kişilerle hemen muhabbet edebilir ve yeni kişilerle hemen tanışabilirsiniz kaliteli insanların bulunduğu site burada chat yapmaktayız. birlikte çok güzel vede eğlenceli olarak girişlerimiz her zaman yoğundur. gelin birlikte burada güzel vakitler geçirelim. Türkiye’nin her bir ilinden ilçesinden bulunan kullanıcılarımız burada sizleri bekliyor olacak.

IRC Sohbet Sitesi

IRC Sohbet Sitesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir