Sohbet Sitelerine Genel Bakış ve Analizler

Günümüzün belki de en önemli sorunlarından birisi de insanların gittikçe yalnızlaşması ve diğer bireylerle olan ilişkilerinin zayıflayarak bitme noktasına gelmesi. Çünkü gelişen teknoloji ve artan olanaklar nedeniyle insanlar artık yüzyüze muhabbet ve dostane sohbetleri bir kenara bırakarak, sanal sohbet ortamlarında ve diğer sosyal paylaşım sitelerinde vakit geçirmeye başlamışlardır. İnternetin bilinçsiz olarak kullanılması nedeniyle manevi değerler ve insani hasletler tozlu raflarda yerini almış, eşler birbirlerine, çocuklar anne ve babalarına zaman ayıramaz olmuş, bu nedenle birbirinden kopuk halde yaşayan, birbirine saygı ve sevgi beslemeyen bir güruh peydah olmuştur. Bir zamanlar batı dünyasının emperyalist ve siyonist beyinlerinin Türk milletine vermek istediği zarar, şu anda internet sayesinde mümkün hale gelmiştir. Çünkü 7'den 70'e bütün herkesin elinde kocaman akıllı mobil telefonlarla serseri mayın gibi birbirinden habersiz yaşayan parçalanmış bir toplum haline geldik. Eski zamanları hatırlarım, aile ve komşu sohbetlerinin bir ağırlığı vardı, insanlar birbirinin gözlerine bakarak canlı olarak sohbet ederlerdi. Herkes birbirinin sorun ve dertlerini dinleyerek ortak bir çözüm bulmaya çalışırdı. Yaşadığımız şu zaman içerisinde durum oldukça vahim görünüyor. Çünkü eşler birbirinden habersiz, ebeveynler çocuklarından bihaber olarak yaşamlarına devam etmeye çalışıyor. Çünkü bütün hesaplarımızı internet üzerine yapmışız. Acaba eşini veya çocuğunu karşına alıpta, herhangi bir derdin sıkıntın varmı, hayat nasıl gidiyor diyerek sevgi ile gözlerinin içine ne zaman baktın? Vakit çok geç olmadan, eyvah demeden, iş işten geçmeden bunları düşünmende fayda var.

Sohbet Odaları

Sohbet odaları, yukarıda izah etmeye çalıştığım, gündelik hayatında aradığını bulamayan, ailesinden ve sıkıntılarından kaçmak isteyenlere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Maalesef üzülerek beyan ediyorum, içinde bulunduğumuz ahval ve şerait pek de iç açıcı görünmüyor. Yüzlerce sohbet sitesi diğer insanlardan uzaklaşarak içine kapanmış bireylere hizmet etmeye devam ediyor. Yani kısaca söylemek gerekirse arz ve talep meselesinin en canlı örneği, chat siteleri içerisinde hayat bulmaktadır. Buralara takılan insanlar, içinde bulunduğu halet-i ruhiyeye göre kendisine bir nickname (rumuz) belirleyerek bu sanal dünyada yerini alıyor. Görmediği, bilmediği, tanımadığı, sesini duymadığı insanların global sohbet odaları içerisine yazdığı yazılardan bir anlam çıkarmaya çalışarak, kendisine orada bir yer açmaya, o topluma ait olmaya çalışıyor. Çünkü artık ipin ucu kaçmış, gerçek yaşamda diğer insanlardan uzaklaşılmış, bir küskünlük ve isyan duyguları içerisinde aradığı bütün değerlerin arkadaşlık siteleri içerisinde olduğuna kanaat getirilmiştir.

Mobil Chat

Akıllı telefonların hızla hayatımıza girmesi ile birlikte yalnızlık bir kader olmaktan çıkmış vaziyette. Çünkü her yere anlık olarak ulaşmak mümkün olmaktadır. Aklın ve hayalin sınırlarını elimizdeki telefonlarla sonuna kadar zorluyoruz. Bu yüzden kadın-erkek ilişkileri çağımızda yeni bir boyut kazanmıştır. Eski dönemlerde bırakın cep telefonlarını, ev telefonları bile sayılı kişilerin evinde bulunurdu. Kızlar ve erkekler kaş göz hareketleri ile anlaşıp buluşurlardı. O dönemlerde bir mahremiyet ve mahcubiyet hakimdi. Yaşadığımız şu devirde ise mahremiyet ve mahcubiyetin yerini aleniyet ve sırnaşıklık almış vaziyettedir. Kendisine bir sevgili ve arkadaş bulmak isteyen hemen herkes Mobil Chat odalarına girerek, hayalindeki sevgili ve arkadaş adayını bulabilmek için akla hayale gelmedik metodlara başvurmaktadır. /div>

Yazılı Sohbet


Yazılı Sohbet

Yazılı Sohbet

– Seviyeli Sohbet sitesi, Yazılı Sohbet ile sizlerle baş başa, yazışarak burada chat etme şansına Sahipsiniz Yazılı Sohbet Ücretsizdir,

Sizlerde Seviyeli bir Chat sitesinde Yazışarak Sohbet etme şansına sahipsiniz, bazı kişiler genellikle kendini kaleme atar, konuşmak yerine yazmak ister saatlerce, sohbet etmek ister, içine kapanık olan kişilerde böyle, bazıları ise, kendi sesini beğenmez vede karşı tarafın beğenmiceğini düşünerek yazışarak Sohbet etmek ister, aslında bu, tamamen piskoloji den kaynaklanan bir sebebtir yada, geçmiş zamanda Susturulmuş insanların, kaderidir desem yeridir, bir arkadaşım bana şunu söylerdi, Uyumak unutmak isteyenler için ideal, vede başka bir arkadaşım ise, küçükken evde annemden babamdan çok korkuyordum vede kavga ediyorlardı, Aşık olsam söyliyemezdim, veya başka bir şey olsa, kardeşlerimle paylaşamazdım aileme söylüyorlar diye kendime defter aldım ve günlük tutmaya başladım, bütün dertlerimi aslında kalem ile kitapla paylaşıyordum, böle durumlarda insanlar kendilerini kitlerler, vede yazarak devam ederler, hayatlarına okumak? aslında okumak kadar güzel bir şey yok, kelime haznemiz gelişiyor daha iyi şeyler konuşa biliyoruz mantıklı bir şekilde kitaplardan gördüklerimizle birleştirip cevap veriyoruz, ve hafızamız yenileniyor, gibi gibi faktörler, baktığımız zaman en iyi şekilde burada sohbet edilicek düzeyde, Duygu Sohbet tam bunun için açılmıştır sizler burada Muhabbet edin, vede ücretsiz bir şekilde sohbet edin diye uğraşıyoruz emeklerimizin boşa gitmediğini var sayarsak şayet, gerçekten çok mutlu oluyoruz.

Yazılı Sohbet Odaları

Seviyeli sohbet siteleri sizler için açılmış olup tamamen kaliteli bir sohbet etme gibi şansınız yüksek, ücretsiz şekilde bayan bay kişilerle genel özelde konuşma şansına sahipsiniz, sizler dilediğiniz yerden giriş yapın diye bir çok faktörler uyguladık, vede bu yoldan kolay kolay dönmeyi düşünmüyoruz, Türkiye’nin her bir ilinden ilçesinden bulunan kullanıcılarımızla birlikte burada en seviyeli sohbet sitelerinde bizler, Muhabbet ediyoruz, ve sizleri burada bekliyor olacağız, https://www.duygusohbet.org sitesi sizler için tamamen ücretsiz ve üyeliksiz bir şekilde çalışmakta, kim bilir yeni dostluklar yeni arkadaşlıklar belkide yeni aşklar burada karşınıza çıka bilir ve sizlerde en iyi şekilde sohbet siteleri aracıyla, burada chat yapabilirsiniz Mobil Sohbet Sayesinde bir çok akıllı cep telefonları tabletler bilgisayarlarınızdan giriş yapabilirsiniz, ALLAH’A Emanet olun.

Yazılı Sohbet

Yazılı Sohbet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir