Sohbet Sitelerine Genel Bakış ve Analizler

Günümüzün belki de en önemli sorunlarından birisi de insanların gittikçe yalnızlaşması ve diğer bireylerle olan ilişkilerinin zayıflayarak bitme noktasına gelmesi. Çünkü gelişen teknoloji ve artan olanaklar nedeniyle insanlar artık yüzyüze muhabbet ve dostane sohbetleri bir kenara bırakarak, sanal sohbet ortamlarında ve diğer sosyal paylaşım sitelerinde vakit geçirmeye başlamışlardır. İnternetin bilinçsiz olarak kullanılması nedeniyle manevi değerler ve insani hasletler tozlu raflarda yerini almış, eşler birbirlerine, çocuklar anne ve babalarına zaman ayıramaz olmuş, bu nedenle birbirinden kopuk halde yaşayan, birbirine saygı ve sevgi beslemeyen bir güruh peydah olmuştur. Bir zamanlar batı dünyasının emperyalist ve siyonist beyinlerinin Türk milletine vermek istediği zarar, şu anda internet sayesinde mümkün hale gelmiştir. Çünkü 7'den 70'e bütün herkesin elinde kocaman akıllı mobil telefonlarla serseri mayın gibi birbirinden habersiz yaşayan parçalanmış bir toplum haline geldik. Eski zamanları hatırlarım, aile ve komşu sohbetlerinin bir ağırlığı vardı, insanlar birbirinin gözlerine bakarak canlı olarak sohbet ederlerdi. Herkes birbirinin sorun ve dertlerini dinleyerek ortak bir çözüm bulmaya çalışırdı. Yaşadığımız şu zaman içerisinde durum oldukça vahim görünüyor. Çünkü eşler birbirinden habersiz, ebeveynler çocuklarından bihaber olarak yaşamlarına devam etmeye çalışıyor. Çünkü bütün hesaplarımızı internet üzerine yapmışız. Acaba eşini veya çocuğunu karşına alıpta, herhangi bir derdin sıkıntın varmı, hayat nasıl gidiyor diyerek sevgi ile gözlerinin içine ne zaman baktın? Vakit çok geç olmadan, eyvah demeden, iş işten geçmeden bunları düşünmende fayda var.

Sohbet Odaları

Sohbet odaları, yukarıda izah etmeye çalıştığım, gündelik hayatında aradığını bulamayan, ailesinden ve sıkıntılarından kaçmak isteyenlere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Maalesef üzülerek beyan ediyorum, içinde bulunduğumuz ahval ve şerait pek de iç açıcı görünmüyor. Yüzlerce sohbet sitesi diğer insanlardan uzaklaşarak içine kapanmış bireylere hizmet etmeye devam ediyor. Yani kısaca söylemek gerekirse arz ve talep meselesinin en canlı örneği, chat siteleri içerisinde hayat bulmaktadır. Buralara takılan insanlar, içinde bulunduğu halet-i ruhiyeye göre kendisine bir nickname (rumuz) belirleyerek bu sanal dünyada yerini alıyor. Görmediği, bilmediği, tanımadığı, sesini duymadığı insanların global sohbet odaları içerisine yazdığı yazılardan bir anlam çıkarmaya çalışarak, kendisine orada bir yer açmaya, o topluma ait olmaya çalışıyor. Çünkü artık ipin ucu kaçmış, gerçek yaşamda diğer insanlardan uzaklaşılmış, bir küskünlük ve isyan duyguları içerisinde aradığı bütün değerlerin arkadaşlık siteleri içerisinde olduğuna kanaat getirilmiştir.

Mobil Chat

Akıllı telefonların hızla hayatımıza girmesi ile birlikte yalnızlık bir kader olmaktan çıkmış vaziyette. Çünkü her yere anlık olarak ulaşmak mümkün olmaktadır. Aklın ve hayalin sınırlarını elimizdeki telefonlarla sonuna kadar zorluyoruz. Bu yüzden kadın-erkek ilişkileri çağımızda yeni bir boyut kazanmıştır. Eski dönemlerde bırakın cep telefonlarını, ev telefonları bile sayılı kişilerin evinde bulunurdu. Kızlar ve erkekler kaş göz hareketleri ile anlaşıp buluşurlardı. O dönemlerde bir mahremiyet ve mahcubiyet hakimdi. Yaşadığımız şu devirde ise mahremiyet ve mahcubiyetin yerini aleniyet ve sırnaşıklık almış vaziyettedir. Kendisine bir sevgili ve arkadaş bulmak isteyen hemen herkes Mobil Chat odalarına girerek, hayalindeki sevgili ve arkadaş adayını bulabilmek için akla hayale gelmedik metodlara başvurmaktadır. /div>

Güvenilir Chat Sitesi


Güvenilir Chat Sitesi

Güvenilir Chat Sitesi ve Sohbet Odaları

Güvenilir Chat sitesi anlamında emsalleri arasında müstesna yere sahip olan duygusohbet.org sitemize hoş geldiniz sevgili dostlarım. Duygusohbet.org sitemiz eski ve köklü yapısıyla chat tutkunlarının takdirini ve beğenisini kazanmış bir site olarak emin adımlarla yoluna devam etmektedir. Amacımız tüm kullanıcılarımızın nezih bir mekanda biteviye sohbet etmesini temin etmek, kişiler arasında var olan bağları güçlendirmek, kopuk ilişkileri yeniden tesis etmektir. Üstelik yaptığımız tüm bu çalışmalardan ve hizmetlerden dolayı asla para, pul talep etmiyoruz, üyelik ve kayıt gibi zorlu işlemleri rafa kaldırıyoruz. Açılan yüzlerce chat sitesi içerisinde gerçekten güvenilir chat sitesi bulmak oldukça zor görünüyor.

Güvenilir Sohbet Siteleri

Güvenilir sohbet sitelerinin bir elin parmakları kadar azaldığını, kaliteli chat sohbet hizmeti veren doğru düzgün bir site kalmadığını anlamak zor olmasa gerek. Bunun nedenine gelince, cebinde bu iş için yeterli parası olduğunu düşünen, chat sitelerinin büyülü dünyasına kapılan, bu işlerden anlamayan bir çok insanın bu kulvarda at koşturduğunu görüyoruz. Durum böyle olunca da kalite ve seviyeden söz etmek adeta imkansız hale gelmiştir. Güvenilir chat sitesi zaten ilk girdiğiniz andan itibaren kendini yavaş yavaş belli etmeye başlar. Bir çok sitede başlayan arkadaşlıkların reel ortama taşındığını, birliktelikler yaşandığını duyuyoruz. Bu nedenle chat sitelerinin ne kadar güvenli olduğunu sorgulamak hepimize düşmektedir. Bazı chat siteleri ise üyelik işlemleri esnasında kullanıcıların bazı kişisel bilgilerine vakıf olmaktadır. Bu hal de gerçekten bir güvenlik zafiyeti oluşturmaktadır.

Güvenilir Chat Sitesi İçerisinde Hareket Tarzları

Güvenilir veya güvenilmez tüm chat siteleri içerisinde bir çok kullanıcı da asıl kimliği ile örtüşmeyen farklı profiller kullanmaktadır. Sohbet sitesinin durumuna göre gözlerine kestirdikleri kişilerle iletişime geçmeye çalışırlar. İçerik ve işleyiş açısından görüntülü, yazılı, sesli chat siteleri bulunmaktadır. Görüntülü sohbet türü biraz daha güvenilir gibi görünmektedir. Çünkü görüntülü sohbet olayında karşıdaki kişinin kendisini gizlemesi zordur. Fakat teknoloji ve internet bağlamında oldukça hatırı sayılır bilgiye sahip kişiler, yani kaba tabirle bu işin kaşarları çeşitli programlarla kendisini farklı birisi gibi gösterebilir. Bu yüzden ister görüntülü, ister yazılı, ister sesli chat hizmeti olsun kendinizi fazla kaptırmayın ve kimlik bilgilerinizin karşı tarafın eline geçmesine müsaade etmeyin.

 

Bazı Konu Başlıkları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir