Sohbet Sitelerine Genel Bakış ve Analizler

Günümüzün belki de en önemli sorunlarından birisi de insanların gittikçe yalnızlaşması ve diğer bireylerle olan ilişkilerinin zayıflayarak bitme noktasına gelmesi. Çünkü gelişen teknoloji ve artan olanaklar nedeniyle insanlar artık yüzyüze muhabbet ve dostane sohbetleri bir kenara bırakarak, sanal sohbet ortamlarında ve diğer sosyal paylaşım sitelerinde vakit geçirmeye başlamışlardır. İnternetin bilinçsiz olarak kullanılması nedeniyle manevi değerler ve insani hasletler tozlu raflarda yerini almış, eşler birbirlerine, çocuklar anne ve babalarına zaman ayıramaz olmuş, bu nedenle birbirinden kopuk halde yaşayan, birbirine saygı ve sevgi beslemeyen bir güruh peydah olmuştur. Bir zamanlar batı dünyasının emperyalist ve siyonist beyinlerinin Türk milletine vermek istediği zarar, şu anda internet sayesinde mümkün hale gelmiştir. Çünkü 7'den 70'e bütün herkesin elinde kocaman akıllı mobil telefonlarla serseri mayın gibi birbirinden habersiz yaşayan parçalanmış bir toplum haline geldik. Eski zamanları hatırlarım, aile ve komşu sohbetlerinin bir ağırlığı vardı, insanlar birbirinin gözlerine bakarak canlı olarak sohbet ederlerdi. Herkes birbirinin sorun ve dertlerini dinleyerek ortak bir çözüm bulmaya çalışırdı. Yaşadığımız şu zaman içerisinde durum oldukça vahim görünüyor. Çünkü eşler birbirinden habersiz, ebeveynler çocuklarından bihaber olarak yaşamlarına devam etmeye çalışıyor. Çünkü bütün hesaplarımızı internet üzerine yapmışız. Acaba eşini veya çocuğunu karşına alıpta, herhangi bir derdin sıkıntın varmı, hayat nasıl gidiyor diyerek sevgi ile gözlerinin içine ne zaman baktın? Vakit çok geç olmadan, eyvah demeden, iş işten geçmeden bunları düşünmende fayda var.

Sohbet Odaları

Sohbet odaları, yukarıda izah etmeye çalıştığım, gündelik hayatında aradığını bulamayan, ailesinden ve sıkıntılarından kaçmak isteyenlere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Maalesef üzülerek beyan ediyorum, içinde bulunduğumuz ahval ve şerait pek de iç açıcı görünmüyor. Yüzlerce sohbet sitesi diğer insanlardan uzaklaşarak içine kapanmış bireylere hizmet etmeye devam ediyor. Yani kısaca söylemek gerekirse arz ve talep meselesinin en canlı örneği, chat siteleri içerisinde hayat bulmaktadır. Buralara takılan insanlar, içinde bulunduğu halet-i ruhiyeye göre kendisine bir nickname (rumuz) belirleyerek bu sanal dünyada yerini alıyor. Görmediği, bilmediği, tanımadığı, sesini duymadığı insanların global sohbet odaları içerisine yazdığı yazılardan bir anlam çıkarmaya çalışarak, kendisine orada bir yer açmaya, o topluma ait olmaya çalışıyor. Çünkü artık ipin ucu kaçmış, gerçek yaşamda diğer insanlardan uzaklaşılmış, bir küskünlük ve isyan duyguları içerisinde aradığı bütün değerlerin arkadaşlık siteleri içerisinde olduğuna kanaat getirilmiştir.

Mobil Chat

Akıllı telefonların hızla hayatımıza girmesi ile birlikte yalnızlık bir kader olmaktan çıkmış vaziyette. Çünkü her yere anlık olarak ulaşmak mümkün olmaktadır. Aklın ve hayalin sınırlarını elimizdeki telefonlarla sonuna kadar zorluyoruz. Bu yüzden kadın-erkek ilişkileri çağımızda yeni bir boyut kazanmıştır. Eski dönemlerde bırakın cep telefonlarını, ev telefonları bile sayılı kişilerin evinde bulunurdu. Kızlar ve erkekler kaş göz hareketleri ile anlaşıp buluşurlardı. O dönemlerde bir mahremiyet ve mahcubiyet hakimdi. Yaşadığımız şu devirde ise mahremiyet ve mahcubiyetin yerini aleniyet ve sırnaşıklık almış vaziyettedir. Kendisine bir sevgili ve arkadaş bulmak isteyen hemen herkes Mobil Chat odalarına girerek, hayalindeki sevgili ve arkadaş adayını bulabilmek için akla hayale gelmedik metodlara başvurmaktadır. /div>

Kadın Erkek Sohbetleri


Kadın Erkek Sohbetleri

Kadın Erkek Sohbetleri ve Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Aslında kadın erkek sohbetleri başlığı altında cinsiyetçi bir yaklaşım sergileyip, iki farklı cinsi karşı karşıya getirmiş gibi olmaktan imtina ediyorum. O zaman konu başlığından biraz sapıp, iki kişi arasında meydana gelen sohbetlere ve yapılması gerekenlere odaklanalım inşallah. Dünyanın en iyi konuşmacıları, zamanının büyük bölümünü dinlemeye ayıran, sohbet konusunu karşısındaki kişiye odaklayanlardır. Muhatabınıza bir soru sorduğunuzda aldığınız cevap karşısında o konuyla alakalı kendinizden bahsetmek yerine, can alıcı sorular sormak, dikkat ve takip ettiğinizi belirten bir göz teması kurmak, arada başınızı sallamak sizi kadın erkek sohbetleri konusunda üst seviyelere taşıyacaktır.

Kadın Erkek Sohbetlerinde Cinslerin Farklı Özellikleri

Tüm insanların genel bir karakteristik özelliği vardır, mutlaka kendileri hakkında sohbet etmeye bayılırlar. Karşılarında kendilerini sürekli dinleyen kişileri tam bir muhabbet ehli olarak görürler. İyi sohbet etmek aslında karşıdaki kişiyi iyi dinleme sanatıdır. Tekrar konu başlığına bağlı kalarak ana konumuza dönmek istiyorum, yani “Kadın Erkek Sohbetleri” konusu. İki farklı cins konuşmaya başlar yani kadın/erkek istikametine devam edelim. Fakat anatomik olarak ikisi de farklı yaratıklardır. Erkeklerde bulunan testosteron hormonu onları rekabetçi bir yapıya büründürür. Kadınlarda ise baskın şekilde oksitosin hormonu bulunur. Sonuç olarak bağlayacak olursak, erkekler problem çözme açısından direkt sonuca odaklı, kadınlar ise bağ ve ilişki kurma bağlamında düşüncelere girerler.

Kadınların Sohbette Beklentileri Nelerdir?

Kadınlar sohbet etmek uğruna sosyalleşmek ve konuşmak isterler ki, bu onlar için bağ kuran bir tecrübedir. Kadınlar sadece seslerinin duyulmasını isterler, teşhis edilmek istemezler. Kadınlar erkeklere göre daha rahattır, konuşarak zaman geçirmeye bayılırlar, fakat erkeklerin her zaman yapması gereken bir işleri vardır ve daha az konuşmaları gerekir. Kadın aşırı konuştuğunda, erkek ya geri adım atar, ya da onu dinlemeye başlar. Bu süreçte erkekteki testosteron hormonu yeniden çalışmaya başlar.

Dikkat Edilmesi Gereken Bazı Püf Noktalar

Kadınlarla sohbet esnasında daha ilgi çekici olmak için lütfen hızlı ve yavaş konuşmayı bir kenara bırakın ve onu dinlemeye başlayın. Karşınızdaki kişinin sohbet etmesine izin vermeye odaklanın ve size bir soru sorulana kadar bu şahane hikayeyi anlatmayı bekleyin. Hikayenizi anlattınız ve bitti, bunun ardından size kadın tarafından bir soru gelirse anlattıklarınızla alakadar olduğunu bilirsiniz. Kadın erkek sohbetleri hakkında bir takım ipuçları vermeye çalıştık, umarım sizler de satır aralarından bir şeyler almışsınızdır. 

Benzer Konular

2 Yorumlar

 1. Duygu

  11 Ekim 2020 at 11:11

  Takip ediyorum güzel bir site ve harika

  Cevapla
 2. Duygu

  11 Ekim 2020 at 11:13

  Güzel bir site

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir