Sohbet Sitelerine Genel Bakış ve Analizler

Günümüzün belki de en önemli sorunlarından birisi de insanların gittikçe yalnızlaşması ve diğer bireylerle olan ilişkilerinin zayıflayarak bitme noktasına gelmesi. Çünkü gelişen teknoloji ve artan olanaklar nedeniyle insanlar artık yüzyüze muhabbet ve dostane sohbetleri bir kenara bırakarak, sanal sohbet ortamlarında ve diğer sosyal paylaşım sitelerinde vakit geçirmeye başlamışlardır. İnternetin bilinçsiz olarak kullanılması nedeniyle manevi değerler ve insani hasletler tozlu raflarda yerini almış, eşler birbirlerine, çocuklar anne ve babalarına zaman ayıramaz olmuş, bu nedenle birbirinden kopuk halde yaşayan, birbirine saygı ve sevgi beslemeyen bir güruh peydah olmuştur. Bir zamanlar batı dünyasının emperyalist ve siyonist beyinlerinin Türk milletine vermek istediği zarar, şu anda internet sayesinde mümkün hale gelmiştir. Çünkü 7'den 70'e bütün herkesin elinde kocaman akıllı mobil telefonlarla serseri mayın gibi birbirinden habersiz yaşayan parçalanmış bir toplum haline geldik. Eski zamanları hatırlarım, aile ve komşu sohbetlerinin bir ağırlığı vardı, insanlar birbirinin gözlerine bakarak canlı olarak sohbet ederlerdi. Herkes birbirinin sorun ve dertlerini dinleyerek ortak bir çözüm bulmaya çalışırdı. Yaşadığımız şu zaman içerisinde durum oldukça vahim görünüyor. Çünkü eşler birbirinden habersiz, ebeveynler çocuklarından bihaber olarak yaşamlarına devam etmeye çalışıyor. Çünkü bütün hesaplarımızı internet üzerine yapmışız. Acaba eşini veya çocuğunu karşına alıpta, herhangi bir derdin sıkıntın varmı, hayat nasıl gidiyor diyerek sevgi ile gözlerinin içine ne zaman baktın? Vakit çok geç olmadan, eyvah demeden, iş işten geçmeden bunları düşünmende fayda var.

Sohbet Odaları

Sohbet odaları, yukarıda izah etmeye çalıştığım, gündelik hayatında aradığını bulamayan, ailesinden ve sıkıntılarından kaçmak isteyenlere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Maalesef üzülerek beyan ediyorum, içinde bulunduğumuz ahval ve şerait pek de iç açıcı görünmüyor. Yüzlerce sohbet sitesi diğer insanlardan uzaklaşarak içine kapanmış bireylere hizmet etmeye devam ediyor. Yani kısaca söylemek gerekirse arz ve talep meselesinin en canlı örneği, chat siteleri içerisinde hayat bulmaktadır. Buralara takılan insanlar, içinde bulunduğu halet-i ruhiyeye göre kendisine bir nickname (rumuz) belirleyerek bu sanal dünyada yerini alıyor. Görmediği, bilmediği, tanımadığı, sesini duymadığı insanların global sohbet odaları içerisine yazdığı yazılardan bir anlam çıkarmaya çalışarak, kendisine orada bir yer açmaya, o topluma ait olmaya çalışıyor. Çünkü artık ipin ucu kaçmış, gerçek yaşamda diğer insanlardan uzaklaşılmış, bir küskünlük ve isyan duyguları içerisinde aradığı bütün değerlerin arkadaşlık siteleri içerisinde olduğuna kanaat getirilmiştir.

Mobil Chat

Akıllı telefonların hızla hayatımıza girmesi ile birlikte yalnızlık bir kader olmaktan çıkmış vaziyette. Çünkü her yere anlık olarak ulaşmak mümkün olmaktadır. Aklın ve hayalin sınırlarını elimizdeki telefonlarla sonuna kadar zorluyoruz. Bu yüzden kadın-erkek ilişkileri çağımızda yeni bir boyut kazanmıştır. Eski dönemlerde bırakın cep telefonlarını, ev telefonları bile sayılı kişilerin evinde bulunurdu. Kızlar ve erkekler kaş göz hareketleri ile anlaşıp buluşurlardı. O dönemlerde bir mahremiyet ve mahcubiyet hakimdi. Yaşadığımız şu devirde ise mahremiyet ve mahcubiyetin yerini aleniyet ve sırnaşıklık almış vaziyettedir. Kendisine bir sevgili ve arkadaş bulmak isteyen hemen herkes Mobil Chat odalarına girerek, hayalindeki sevgili ve arkadaş adayını bulabilmek için akla hayale gelmedik metodlara başvurmaktadır. /div>

Üyeliksiz Chat Sitesi


Üyeliksiz Chat Sitesi

Üyeliksiz Chat Sitesi

bedava sohbet odaları sitesinde sizlerle birlikte eğlenceli sohbet ediyoruz ve sizleri bekliyoruz. Sohbet odaları ile yeni insanları tanımak ve yakın arkadaşlık kurmak oldukça da kolay olacak. Görüntülü sohbet etmek isteyen kişiler hiç vakit kaybetmeden sohbetin güzel bir şekilde yaşanabildiği siteye yönelebilirler. Buna göre aramış oldukları sohbet ortamını bulduklarından dolayı birçok insanlar ile yakın dostluklar kurabilmeleri de aynı zamanda kolay olacaktır. Sohbet siteleri içerisinde yeni arkadaşlık kurabilecek ve kendinizi de fazlası ile iyi hissedeceksiniz. Üstelik normal şartlarda kendinize yeni bir arkadaş bulmak imkânsız bir durumken bu tür oluşturulmuş olan kaliteli sohbet odaları ile artık kolay bir şekilde arkadaş bulma şansına da sahip olacaksınız türkiye’nin her yerinden bizlere internetin olduğu her yerderden her zaman ulaşabilirsiniz.

Kaliteli sohbetler altında vakit geçirmek ve zamanınızı da bir yandan iyi bir şekilde geçirmek adına hemen sizlerde harekete geçerek sunulan imkânlardan da yararlanmaya başlayın. İstediğiniz ortamı bulabilecek ve zamanlarınızı da güzel bir şekilde geçireceksiniz. Bu tür sohbet ortamlarının göze hoş gelen taraflarından birisi de arzulamış olduğunuz görüntülü sohbet seçeneklerinin site içerisinde yer almasıdır. Bu sayede konuştuğunuz kişiyi yakından görmeniz ve kiminle chat yaptığını bilmeniz sizin için son derece de keyifli olacaktır. Tüm bunlar için hemen sizlerde sunulan tüm sohbet ayrıcalıklarından yararlanmaya başlayarak anın tadını da doyasıya çıkartın. İstediğiniz sohbet ortamından da en iyi şekilde yararlanabilir ve kendinize de güzel zaman geçirebileceğiniz bir imkân tanıyabilirsiniz.

Bedava Chat Odaları

Chat siteleri ile sizlerde istediğiniz iletişim keyfini en iyi hali ile yaşamaya başlayacaksınız. Herhangi bir ödeme yoluna başvurmadan tüm imkânlardan da yararlanın. Artık sende her insan gibi ücret ve üye problemi yaşamadan hemen her zaman sitemize internetin bulunduğu her yerden vakitsizce sitemize katılabilirsiniz. Avrupa ülkelerinde bir çok vatandaşlarımızla birlikte en iyi zamanlarınızı sadece burada bizimle geçirebilirsiniz. Türkiye’nin en çok sevilen sitesine günde binlerce insanlar katılım göstermekte ve burada bir çok bay ve bayan üyelerle birlikte koyu muhabbete dalıyorlar sınırsız zamanlar için sende hemen bir kere olsun bu güzel olan sitemize katıl seninde Türkiye’nin her yerinden arkadaşın dostun olsun.

Üyeliksiz Chat Sitesi

Üyeliksiz Chat Sitesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir