Sohbet Sitelerine Genel Bakış ve Analizler

Günümüzün belki de en önemli sorunlarından birisi de insanların gittikçe yalnızlaşması ve diğer bireylerle olan ilişkilerinin zayıflayarak bitme noktasına gelmesi. Çünkü gelişen teknoloji ve artan olanaklar nedeniyle insanlar artık yüzyüze muhabbet ve dostane sohbetleri bir kenara bırakarak, sanal sohbet ortamlarında ve diğer sosyal paylaşım sitelerinde vakit geçirmeye başlamışlardır. İnternetin bilinçsiz olarak kullanılması nedeniyle manevi değerler ve insani hasletler tozlu raflarda yerini almış, eşler birbirlerine, çocuklar anne ve babalarına zaman ayıramaz olmuş, bu nedenle birbirinden kopuk halde yaşayan, birbirine saygı ve sevgi beslemeyen bir güruh peydah olmuştur. Bir zamanlar batı dünyasının emperyalist ve siyonist beyinlerinin Türk milletine vermek istediği zarar, şu anda internet sayesinde mümkün hale gelmiştir. Çünkü 7'den 70'e bütün herkesin elinde kocaman akıllı mobil telefonlarla serseri mayın gibi birbirinden habersiz yaşayan parçalanmış bir toplum haline geldik. Eski zamanları hatırlarım, aile ve komşu sohbetlerinin bir ağırlığı vardı, insanlar birbirinin gözlerine bakarak canlı olarak sohbet ederlerdi. Herkes birbirinin sorun ve dertlerini dinleyerek ortak bir çözüm bulmaya çalışırdı. Yaşadığımız şu zaman içerisinde durum oldukça vahim görünüyor. Çünkü eşler birbirinden habersiz, ebeveynler çocuklarından bihaber olarak yaşamlarına devam etmeye çalışıyor. Çünkü bütün hesaplarımızı internet üzerine yapmışız. Acaba eşini veya çocuğunu karşına alıpta, herhangi bir derdin sıkıntın varmı, hayat nasıl gidiyor diyerek sevgi ile gözlerinin içine ne zaman baktın? Vakit çok geç olmadan, eyvah demeden, iş işten geçmeden bunları düşünmende fayda var.

Sohbet Odaları

Sohbet odaları, yukarıda izah etmeye çalıştığım, gündelik hayatında aradığını bulamayan, ailesinden ve sıkıntılarından kaçmak isteyenlere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Maalesef üzülerek beyan ediyorum, içinde bulunduğumuz ahval ve şerait pek de iç açıcı görünmüyor. Yüzlerce sohbet sitesi diğer insanlardan uzaklaşarak içine kapanmış bireylere hizmet etmeye devam ediyor. Yani kısaca söylemek gerekirse arz ve talep meselesinin en canlı örneği, chat siteleri içerisinde hayat bulmaktadır. Buralara takılan insanlar, içinde bulunduğu halet-i ruhiyeye göre kendisine bir nickname (rumuz) belirleyerek bu sanal dünyada yerini alıyor. Görmediği, bilmediği, tanımadığı, sesini duymadığı insanların global sohbet odaları içerisine yazdığı yazılardan bir anlam çıkarmaya çalışarak, kendisine orada bir yer açmaya, o topluma ait olmaya çalışıyor. Çünkü artık ipin ucu kaçmış, gerçek yaşamda diğer insanlardan uzaklaşılmış, bir küskünlük ve isyan duyguları içerisinde aradığı bütün değerlerin arkadaşlık siteleri içerisinde olduğuna kanaat getirilmiştir.

Mobil Chat

Akıllı telefonların hızla hayatımıza girmesi ile birlikte yalnızlık bir kader olmaktan çıkmış vaziyette. Çünkü her yere anlık olarak ulaşmak mümkün olmaktadır. Aklın ve hayalin sınırlarını elimizdeki telefonlarla sonuna kadar zorluyoruz. Bu yüzden kadın-erkek ilişkileri çağımızda yeni bir boyut kazanmıştır. Eski dönemlerde bırakın cep telefonlarını, ev telefonları bile sayılı kişilerin evinde bulunurdu. Kızlar ve erkekler kaş göz hareketleri ile anlaşıp buluşurlardı. O dönemlerde bir mahremiyet ve mahcubiyet hakimdi. Yaşadığımız şu devirde ise mahremiyet ve mahcubiyetin yerini aleniyet ve sırnaşıklık almış vaziyettedir. Kendisine bir sevgili ve arkadaş bulmak isteyen hemen herkes Mobil Chat odalarına girerek, hayalindeki sevgili ve arkadaş adayını bulabilmek için akla hayale gelmedik metodlara başvurmaktadır. /div>

Zeytinburnu Arkadaşlık Sitesi


Zeytinburnu Arkadaşlık Sitesi

Zeytinburnu Arkadaşlık Sitesi

– Kaliteli kişilerle burada Ücretsiz Zeytinburnu Arkadaşlık sitesi sizler için Açık.

Kaliteli kişilerle chat yapmak mümkün sizlerde IRC Sohbet odalarına giriş yaparak üyelik derdi olmadan burada dilediğiniz kişiyle konuşma şansına sahip olduğuna baka bilirsin giriş yap ücret ödemeden burada abone olmadan sohbet etmeyi kendin gör gerçekten çok güzel bir Sohbet kanalı oldu ve Zeytinburnu vatandaşlarına gerçekten çok teşekkür ederim. bizler eğlenceli olarak sohbet sitelerine giriş yapıyor ve sizlerin işlerini gidiyor. peki bugün sizlere yine İstanbul Avrupa Yakası bölgesinde bulunan gerçekten çok güzel bir şehir. sizlerin ziyaretlerini bekliyor bugün Zeytinburnu ilçesinden bahsetmek istiyorum İstanbul Avrupa yakasında olan bir küçük semtimiz aslında büyük de benim gözümde küçük niyeyse 🙂 bir çok farklı kesimde yaşıyan insanlarla dolu orası. Vatandaşlarımız var arlarında ama eski zamanlarda taşındınız ettiniz. gelin burada en güzel şekilde vakitler geçirelim sizlerle Sohbet edelim. peki Zeytinburnu Hakkında sizlere bilgi vermek istiyorum vere bilirmiyim? Zeytinburnu Mahalleleri
Toplam 13 tane Mahallesi bulunmakta isimleri : Yeşiltepe Yenidoğan Veli Efendi Telsiz Sümer SeyitNizam Nuripaşa Merkez efendi Maltepe Kazlıçeşme Gökalp Çırpıcı Beştelsiz gibi bir çok güzel yerleri bulunmakta peki Zeytinburnu Nüfusu kaç Toplam : 293.574 Yapılan detaylı araştırmalara göre ise : 147.949 erkek ve 145.625 kadından oluşmaktadır.
Yüzde olarak ise: %50,40 erkek, %49,60 kadın olarak bilinmekte güzel yerleri var gidip görmeniz gerekiyor Merter bölgesine yakın olduğu için bir çok iş ve iş yerleri orada. iş verenlerde öyle.

Şunlarda ilginizi çeke bilir .


– 299751

Zeytinburnu Arkadaşlık Odaları

Kaliteli sohbet sitesinde kaliteli insanlarla muhabbet ediyoruz ve sizleri aramızda görmek istiyorum. Türkiye’nin her bir ilinden ilçesinden bulunan kullanıcılarımız burada sizleri bekliyor peki bizler buradayız ya sen neredesin? Kim bilir yeni dostluklar yeni arkadaşlıklar belkide yeni aşklara yelken açabilirsin burada. sende eğlenceli olarak sohbet sitelerine giriş yapabilirsin mesela. Zeytinburnu Arkadaşlık Sitesi sende burada eğlenceli kişilerle tanışa bilirsin Özellikle Marmara bölgesinde bulunan kullanıcılarımız bizlerle birlikte Türkiye’nin her bir ilinden ilçesinden bulunan kullanıcılarımızda var tabi 🙂 Kim bilir yeni dostluklar yeni arkadaşlıklar belkide yeni aşklara yelken açabilirsin.

Zeytinburnu Arkadaşlık Sitesi

Zeytinburnu Arkadaşlık Sitesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir